Burmistrz nagrodził najlepsze prace w konkursie obrony cywilnej - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Burmistrz nagrodził najlepsze prace w konkursie obrony cywilnej

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola po raz kolejny przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Obrona Cywilna Wokół Nas – Obrona Cywilna Wczoraj i Dziś”. Na etap gminny konkursu wpłynęło 56 prac.

W konkursowe szranki stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Szkoła Podstawowa w Legbądzie, Gimnazjum nr 1 w Tucholi oraz Gimnazjum nr 2 w Stobnie.

Podsumowanie etapu gminnego konkursu odbyło się 22 kwietnia 2013 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczył Szef Obrony Cywilnej Gminy - Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Komisja konkursowa powołana przez Szefa Obrony Cywilnej Gminy Tuchola nagrodziła 3 prace w kategorii szkół podstawowych i 1 pracę w kategorii gimnazjów. Dodatkowo przyznano 2 wyróżnienia.

Oto autorzy nagrodzonych prac:
- w kategorii szkół podstawowych:
1. Tomasz Sikora – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi,
2. Wiktoria Gwizdała – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi,
3. Jakub Prill – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi.
- w kategorii gimnazjów:
Mikołaj Pieczka – Gimnazjum nr 1 w Tucholi.

Wyróżnienia otrzymały prace autorstwa:
1. Dagmary Hoffmann – Szkoła Podstawowa w Legbądzie,
2. Przemysława Pestki – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie.

Nagrodzone prace wezmą udział w finale wojewódzkim konkursu, którego rozstrzygnięcie zaplanowano do dnia 24 maja 2013 r.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Jego celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ochronie ludności oraz pracy służb ratowniczych. Konkurs ma uświadomić młodemu pokoleniu zagrożenia cywilizacyjne, możliwości zapobiegania zdarzeniom kryzysowym oraz sposoby reagowania w przypadku ich wystąpienia, natomiast poprzez oddziaływanie wizualne ma przybliżyć mieszkańcom regionu aspekty ochrony ludności i zagrożeń cywilizacyjnych.

(mat. Urząd Miasta Tuchola)