BIGGER THAN US w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2021! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

BIGGER THAN US w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2021!

Materiały promocyjne BestFilm
 
Z radością informujemy, że film BIGGER THAN US, którego producentem wykonawczym jest nagrodzona Oscarem aktorka i aktywistka Marion Cotillard, będzie miał światową premierę w Cannes.
Film znalazł się w oficjalnej selekcji i zostanie pokazany w sekcji Special Screenings.

Best Film jest polskim dystrybutorem filmu.
Planowana polska premiera – ostatni kwartał 2021 r.

Nakręcony w Malawi, Libanie, Brazylii, Grecji, Indonezji, Ugandzie i Stanach Zjednoczonych film „Bigger Than Us” (reż. Flore Vasseur) rzuca światło na młode pokolenie, które walczy
o prawa człowieka, wolność słowa, klimat, sprawiedliwość społeczną i dostęp edukacji.

Mają między 18 a 25 lat, zmieniali ustawodawstwo, budowali szkoły, mobilizowali tysiące kobiet, mężczyzn i dzieci. Na całym świecie młodzi ludzie mają odwagę, żeby marzyć, eksperymentować i robić w życiu ważne rzeczy, podczas gdy wszyscy inni oraz wszystkie instytucje zawiodły. Co jeśli to oni najlepiej wszystko rozumieją?
POSŁUCHAJCIE MŁODYCH!

Marion Cotillard: Od ponad 20 lat angażuję się w sprawy środowiska naturalnego i sprawy społeczne. Chcę przyczyniać się do zwiększania świadomości i budowania bardziej zrównoważonego świata. Kiedy zostałam mamą od razu zrozumiałam, jak wiele mogę nauczyć się od swoich dzieci. Nowe pokolenie wybiera życie i godność. Oni pokazują nam drogę. Dlatego zdecydowałam się wyprodukować ten film, aby Flore mogła zaprezentować światu Melati i wszystkich pozostałych młodych aktywistów, którzy chcą coś zmienić.

„Bigger Than Us” to nie tylko film pokazujący rozwiązania, lecz również opowiadający
o sprzeciwie i godności. Jakich wyrzeczeń wymaga odwaga, aby skonfrontować się z naszą niemocą i strachem? Co to znaczy się im przeciwstawić? To film o radości i miłości życia.
 
Download images