Recenzja książki: Charlotte Brontë - Dziwne losy Jane Eyre - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Charlotte Brontë - Dziwne losy Jane Eyre

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Bohaterka inna niż wszystkie

Może wiktoriańska Anglia nie była najlepszym miejscem do życia, ale za to świetnie sprawdza się jako sceneria dzieł literackich. Każdy, kto chce się o tym przekonać, powinien sięgnąć po „Dziwne losy Jane Eyre” autorstwa Charlotte Brontë — cudowną historię nie tylko o miłości.

Choć polski tytuł nieco odbiega od oryginalnego, całkiem dobrze odzwierciedla tematykę utworu — główna bohaterka, a zarazem narratorka, opowiada nam o swoim dość burzliwym życiu, pełnym zdumiewających wydarzeń i silnych emocji. Poznajemy ją, gdy ma zaledwie dziesięć lat i pozostaje pod opieką jedynej krewnej — surowej pani Reed, matki trojga rozpuszczonych dzieci. Mała Jane ma wszystkie cechy, których mieć jej nie wolno — jest zamknięta w sobie, niepokorna, stroni od towarzystwa i typowych dziecięcych rozrywek, a ponieważ dorasta otoczona ludźmi o twardych sercach i ciasnych umysłach, jej życie przypomina piekło. Jednak pewnego dnia dziewczynka dostaje szansę na odmianę swojego losu i jest zdeterminowana, by w pełni(DALEJ)