Recenzja książki: Kamil Janicki, Aleksandra Zaprutko-Janicka - Przedwojenna Polska w liczbach - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Kamil Janicki, Aleksandra Zaprutko-Janicka - Przedwojenna Polska w liczbach

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

II Rzeczpospolita – portret z liczb

(…)Symbolicznie przyjmujemy, że 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapy Europy. Co roku w tym dniu świętujemy i jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami, a nad naszą głową powiewa biało-czerwona flaga.

Czy jednak zastanawiamy się czasem, jakim państwem była II Rzeczpospolita? Jak żyli ówcześni Polacy? W jakich warunkach mieszkali, czym i za ile podróżowali, ile zarabiali? Jeśli kiedyś zastanawialiście się nad podobnymi kwestiami, to nie pozostaje nic innego jak tylko sięgnąć po naprawdę ciekawą książkę pod tytułem „Przedwojenna Polska w liczbach”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Bellona, a jej autorami są historycy znani z portalu WielkaHISTORIA.pl: Kamil Janicki, Rafał Kuzak, Dariusz Kaliński i Aleksandra Zaprutko-Janicka.

Książka została wydana w twardej oprawie. Na okładce ludzie starają się wypchać z błota automobil. Gdyby oceniać więc książkę po okładce, to widzimy, że II RP nie była krajem supernowoczesnym, skoro pojazdy tonęły w błocie.(DALEJ)