Recenzja książki: Marcel Woźniak - Tyrmand. Pisarz o białych oczach - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Marcel Woźniak - Tyrmand. Pisarz o białych oczach

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Tyrmand – opowieść niebanalna

„Jest w tym coś bardzo tyrmandowskiego, że najszczersze i najintensywniejsze jego pisanie to pisanie z przymusu. Tego z zewnątrz – cenzura, komuna – i z wewnątrz – walka o umysłowe przetrwanie. Tyrmand z Dziennika 1954 to nie Tyrmand autor Złego. To nie Tyrmand celebry ta ani Tyrmand emigrant. Kim więc jest?”

Kim więc jest Leopold Tyrmand? Każdy interesujący się polską literaturą i historią bez wątpienia słyszał to nazwisko. Autor „Złego” i „Dziennika 1954”, które to tytuły przeszły do historii polskiej literatury. Do tej pory nie miałem okazji zapoznać się bardziej szczegółowo z biografią tego niezwykłego pisarza. Być może dobrze się stało, że czekałem z tym do rewelacyjnej książki Marcela Woźniaka pod tytułem „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Marginesy. Autor zaprasza czytelników „do wyruszenia w reporterską podróż przez życie człowieka legendy”.

Już na wstępie zdradzę, że jest to rewelacyjna lektura. Książkę czyta się niczym najlepszą powieść(DALEJ)