Recenzja książki: Michael Palin - Korea Północna. Dziennik podróży - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Michael Palin - Korea Północna. Dziennik podróży

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Pod jego okiem

Sir Michael Edward Palin (uhonorowany tytułem szlacheckim w 2019 roku) to angielski komik, aktor, pisarz i prezenter telewizyjny, najbardziej znany szerokiej publiczności ze swojej działalności w legendarnej grupie komediowej „Monty Python”. Po spektakularnych sukcesach w branży komediowej, Palin realizował się również jako autor telewizyjnych reportaży podróżniczych. Zwiedził z ekipą telewizyjną wiele niezwykłych miejsc, między innymi oba bieguny, Saharę, Himalaje czy Brazylię. W roku 2007 zrealizował dla BBC cykl programów o Europie Wschodniej zatytułowany „New Europe”. Jeden z odcinków był w całości poświęcony Polsce. Palin jest również autorem dwóch powieści („Prawda” oraz „Krzesło Hemingwaya”), jak i reporterskiej opowieści o Erebusie („The Story of a Ship”). Wydał także swoje osobiste dzienniki.

W roku 2018 odbył dwutygodniową podróż do Korei Północnej wraz z ekipą brytyjskiej telewizji Channel 5. Książka, o której tu mówimy, jest zbiorem zapisków Palina z tej podróży(DALEJ)