Recenzja książki: Regina Brett - Trudna miłość. Mama i ja - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Regina Brett - Trudna miłość. Mama i ja

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Sukces Reginy Brett w Polsce jest niewątpliwie duży. Sama autorka w wywiadach mówi, że uwielbia przyjeżdżać do kraju nad Wisłą. Można by się zastanawiać nad przyczynami tej popularności. Katolickość? Kobieca duchowość, która w Polsce zdaje się dopiero rozwijać? A może małomiasteczkowa problematyka trafiająca do serc grupy czytelników o podobnych troskach? Pytam, ale tak naprawdę liczy się tylko sam fakt trafiania do serc.

„Bóg nie mruga”, „Kochaj” to tytuły znane już na naszym rynku. Na pewno odbiorców zainteresuje też i „Trudna miłość. Mama i ja”. Jednak mam przeczucie, że akurat ta pozycja może zawędrować też na półki ludzi nieobeznanych z poradnikami Brett. Dlaczego? Bo nowa książka to przede wszystkim zapis traumatycznej relacji z rodzicami, zwłaszcza matką.

Chociaż wartości chrześcijańskie są nadal bardzo wyraźne, to sama lektura przypomina czytanie wspomnień z trudnego dzieciństwa kogoś bliskiego, kto chce się nam zwierzyć. Taka narracja sprawia, że czujemy się związani ze snutą(DALEJ)