Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
O marzeniach i ich spełnieniu opowiedział Adam Woronowicz
Czytaj całość
W piątek 21 lutego w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z aktorem Adamem Woronowiczem.

Spotkanie rozpoczęło się recytacją ważnych dla Woronowicza wierszy. Były to minuty pełne skupienia i refleksji aktora nad swoim życiem ubarwione słowami poetów. Po części poetyckiej spotkanie zrobiło się nieco mniej formalne i zgromadzeni na sali fani zaczęli zadawać pytania.

Aktor opowiedział o dzieciństwie, swoich początkach aktorskich, o szkole i najważniejszych rolach. Zgromadzonych na sali najbardziej interesowało odegranie ...
Recenzja filmowa: Pod Mocnym Aniołem
Czytaj całość
Dopiero dzisiaj policzyliśmy recenzje i okazało się, że poprzednia nosiła nr 50. Z tej okazji Naszej Recenzentce serdecznie dziękujemy i oczywiście prosimy o kolejne. A nową pięćdziesiątkę rozpoczynamy mocnym akcentem. Film Wojtka Smarzowskiego miał swoją polską i oczywiście światowa premierę 17 stycznia tego roku.

Poprzednie recenzje:  Życie Pi, Sęp, Lincoln, Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby,...
Sejm: Otwarcie wystawy „Bory Tucholskie -€“ inspiracje”
Czytaj całość
Wczoraj (19 lutego 2014 ), w holu głównym Sejmu, marszałek Ewa Kopacz dokonała uroczystego otwarcia wystawy malarskiej: „Bory Tucholskie - inspiracje”. Pani marszałek wspólnie z senatorem Andrzejem Kobiakiem objęła również patronat nad ekspozycją.

Jak informuje sejmowa strona internetowa, prezentowane na wystawie obrazy powstały we wrześniu ubiegłego roku w Brdzie, podczas II Pleneru Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego. Autorami prac są m.in. Jan Wołek, Waldemar Marszałek, Tomasz Lubaszka oraz Daniel Pielucha.
...
II Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie
Czytaj całość
Po roku do Borów Tucholskich ponownie przyjechali artyści malarze z całej Polski, by wziąć udział w II Plenerze Malarskim im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie.


Plener rozpoczął się 30 września. Tego dnia do miejscowości Brda, położonej niedaleko Raciąża przyjechała grupa jedenastu artystów z całej Polski. Mistrzowie malarstwa przez dwa tygodnie malowali najpiękniejsze zakątki Borów Tucholskich. Plener był efektem współpracy Urzędu Marszałkowskiego woj. kujawsko - pomorskiego z organizatorami, stowarzyszeniem &q...
XI spotkanie z cyklu Dialogi Poetyckie
Czytaj całość
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi zaprasza na XI spotkanie z cyklu Dialogi Poetyckie, które odbędą się 28 lutego (piątek) o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi. Szczegóły na plakacie.


(mat. nadesłane)
  ...
Recenzja filmowa: Czas na miłość
Czytaj całość
Dzisiaj zamierzamy wprowadzić Państwa w walentynkowy nastrój, proponując film w reżyserii Richarda Curtisa „Czas na miłość”. Film, który 16 stycznia tego roku ukazał się na dvd miał swoją światową premierę 27 czerwca 2013 roku, a na ekrany polskich kin wszedł 20 września tego samego roku. A już w następnym tygodniu „Pod Mocnym Aniołem”  Wojtka Smarzowskiego, czyli  kompletna zmiana nastroju.

Poprzednie recenzje:  Życie Pi, Sęp, Lincoln, Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Pi...
Uwaga wywiad: dzisiaj Marcin Olak
Czytaj całość
Muzyk – najfajniejszy zawód na świecie

 

Przeczytaj również poprzednie wywiady:
Mariusz Puszczewicz - wokalista zespołu 4. Piętro
Kinga Szweda, mistrzyni Fitness
Janusz Strobel, wybitny gitarzysta i kompozytor polski
Gabriel Ferrandini - perkusista z Portugalii
st. kpr. Kamil Warmiński prosto z Afganistanu
Tomasz Gąssowski – producent muzyczny i filmowy, muzyk i kompozytor
Renata Zarębska aktorka, kaskaderka i artystka kabaretowa
trębacz Tomasz Dąbrow...
Recenzja filmowa: Panaceum
Czytaj całość
Dzisiaj polecamy Państwu amerykański thriller „Panaceum” w reż. Stevena Soderbergha. Film miał swoją światową premierę 8 lutego 2013 roku, w kinach polskich pojawił się19 kwietnia 2013 roku, a od września ubiegłego roku dostępny jest też na płytach dvd.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln, Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia, D...
Otwarcie wystawy fotografii Anny Zimniewskiej
Czytaj całość
Dnia 31 stycznia 2014 r. w Muzeum Borów Tucholskich odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Anny Zimniewskiej pn. Wędrówki po lesie.

Zebranych gości powitała Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia, Pani Lucyna Karnowska. Wśród zaprezentowanych prac o tematyce przyrodniczej, można było podziwiać faunę i florę Borów Tucholskich. Autorka na swych zdjęciach lubi uwieczniać ptaki, a szczególnie sowy, bieliki i sokoły, których również nie mogło zabraknąć na wystawianych zdjęciach.

...
Aleksandra Zdanowska pokazała swoje fotografie
Czytaj całość
`Każda fotografia zatrzymuje czas. Ale żadna go nie posiada, chociaż jest dowodem jego istnienia` - te słowa w pełni odzwierciedlają to co pokazuje na swoich zdjęciach Aleksandra Zdanowska. Wystawę można od wczoraj oglądać w salach wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury.

Aleksandra Zdanowska to młoda pasjonatka fotografii. Jest tegoroczną maturzystką, która mimo fotograficznego wyczucia nie planuje wiązać swej przyszłości z tą dziedziną sztuki.

- Fotografia to moje hobby. Praca z aparatem w ręku daje mi coś w rodzaju relaksu, odpr...
Wybierz stronę: |<  <<  <  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169    >  >>  >|