Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Hip-Hop na starym rynku (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W środę (10.07.2013) tucholski rynek został uniesiony na falach bitu i rapu. Tucholski Ośrodek Kultury przy ścisłej współpracy z Mc DMS, zorganizował jeden z największych eventów hip-hopowych w ostatnich latach na terenie naszego powiatu.


Na scenie pojawili się artyści indywidualni jak wspomniany DMS, QSH, Aurelia Górna – wokalistka której głos wibrował jeszcze godziny po występie. Oprócz nich z Bydgoszczy przyjechali Trap Brothers i Beat Riders, z tłustymi klubowymi bitami.


Na scenie ...
„Przystanek Radzim”
Czytaj całość
Od senatora Andrzeja Kobiaka otrzymaliśmy interesującą publikację zatytułowaną „Przystanek Radzim” (pan senator napisał do niej przedmowę), traktującą o losach wielce zasłużonej rodziny Seydów, od 1923 roku właścicieli majątku Radzim, który tak tragicznie zapisał się w historii II wojny światowej.

Sama publikacja powstała w ramach projektu pod tym samym tytułem, przeprowadzonego przez Młodzieżową Grupę „Śladowscy” działającą przy Publicznym Gimnazjum w Kamieniu Krajeński. Czytając „Przystanek Radzim&r...
Koncert inauguracyjny Letniego Festiwalu Organowego
Czytaj całość
W niedzielę rozpoczął się już po raz trzeci Letni Festiwal Organowy organizowany przez parafię Bożego Ciała w Tucholi przy współpracy z Tucholskim Ośrodkiem Kultury.

W koncercie inauguracyjnym wystąpił Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyr. Mariusza Mroza oraz Błażej Musiałczyk który zagrał na organach.

Zobacz fragment koncertu:Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 19.00 w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi od do 28 sierpnia br.

Zobac...
Godzina lekcyjna z Grzegorzem Karnasem
Czytaj całość
Nie jest dziś modne bycie wokalistą jazzowym – ale przecież moda istnieje poprzez przeciętnych i dla przeciętnych. Grzegorz Karnas przeciętny nie jest. Jest także wokalistą, takim który na scenie obnaża się muzycznie bez większych oporów. To pozwala mu zdobyć dużą grupę fanów oraz równie dużą grupę sceptyków, odbiorcy obojętni wobec jego sztuki to część znikoma. Karnas jest po prostu wyrazisty.

Niektórzy go wywyższają, inni nie znoszą. Upór jaki przedstawia na swojej drodze artystycznej (autentyc...
Recenzja filmowa: Poradnik pozytywnego myślenia
Czytaj całość
Zapraszamy do zapoznania się z kolejną recenzją, tym razem filmu prod. USA, który swoją światową premierę miał  8 września 2012 roku. Na ekranach polskich kin pojawił się 8 lutego 2013 roku, a parę dni temu ukazał się również na dvd.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza

Przepis na komedię romantyczn...
Europejski folklor w Tucholi (FOTO)
Czytaj całość
Kolorowo i międzynarodowo było dziś (4.07) na tucholskim rynku. Mieszkańcy mogli podziwiać europejskie ludowe stroje, posłuchać tradycyjnej muzyki oraz zobaczyć ludowe tańce.

Na folklorystyczny koncert przyjechały zespoły z Czech, Ukrainy oraz Cypru, które uczestniczyły w Bydgoskich Impresjach Muzycznych, najważniejszej imprezie o zasięgu międzynarodowym organizowaną przez bydgoski Pałac Młodzieży.

Na scenie można było zobaczyć zespoły z Cypru: Geneclik Merkezi Birligi Lefkosa, z Czech: Bystrzyca oraz grupy z Ukrainy: Dzherelts...
Jerzy Milian Tapes 02: Blues for Praha
Czytaj całość
W kwietniu pod szyldem GAD Records miała miejsce premiera drugiej płyty zawierającej archiwalne nagrania legendy polskiej muzyki – Jerzego Miliana. Tym razem zapoznajemy się ze swingującym materiałem zarejestrowanym w Czechosłowacji w latach 1965-66. Milian występuje tu jako solista, aranżer i kompozytor, a za jego plecami słychać członków słynnej orkiestry Gustava Broma.

Jerzy Milian to postać znana niemal każdemu miłośnikowi jazzu. Prawdopodobnie dla wielu pierwsze nazwisko związane z polskim wibrafonem jakie przychodzi do głowy to właśni...
Recenzja filmowa: Tylko Bóg wybacza
Czytaj całość
Prezentowany dzisiaj film produkcji duńsko – francuskiej traktuje min o tym, jak porucznik bangkokijskiej policji oraz gangster toczą ze sobą walkę na ringu tajskiego boksu. Film miał swoją światową premierę 22 maja 2013 roku, premiera polska odbyła się 14 czerwca 2013 roku.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby

Ryan Gosling został w tym roku ...
Przystanek Szymanowski
Czytaj całość
RGG Trio – polski zespół jazzowy. Obecnie występuje w składzie: Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski(kontrabas), Krzysztof Gradziu (perkusja). Zespól powstał w 2001 roku

Droga jaką grupa RGG przebyła przez 12 lat istnienia była owocna w świetne nagrania i takież koncerty. Nie należała do krętych i była mało kontrowersyjna. Tak naprawdę zespół przemieszcza się swoją wydeptaną przez te lata ścieżką, nie oglądając się za siebie, nie kręcąc głowami na boki. Są konsekwentni i robią swoje. Zespół trwa jakby b...
Recenzja filmowa: Drogówka
Czytaj całość
Dziś prezentujamy najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego "Drogówka", od niedawna dostępny na płytach dvd. Jest to historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń. Wszystko się zmienia, gdy ginie jeden z nich.

Nie jest to film, który poprawi nam samopoczucie. Smarzowski to nie Sienkiewicz i nie kręci filmów dla pokrzepienia serc. Wprost przeciwnie, nasze polskie przywary bez retuszów podaje przez szkło powiększające. I to tak skutecznie, że jego filmy kończą się dla widzów moralnym kac...
Wybierz stronę: |<  <<  <  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175    >