Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Uwaga wywiad: dzisiaj Gabriel Ferrandini - perkusista z Portugalii
Czytaj całość
Gabriel Ferrandini, perkusista i improwizator. Urodził się Monterey w Kalifornii. Jego ojciec pochodzi z Mozambiku, a matka jest Brazylijką, której rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdy miała lat kilkanaście. Gabriel mieszka w Portugalii odkąd skończył lat kilkanaście. W bardzo młodym wieku rozpoczął naukę gry na perkusji i temu instrumentowi pozostaje wierny. Jest jednym z najbardziej uniwersalny muzyków portugalskich, który zgromadził już całkiem pokaźną dyskografię.
  Roch Siciński: Co słychać w Lizbonie? Powi...
Recenzja filmowa: Wielki Gatsby
Czytaj całość
Melodramat produkcji australijsko – amerykańskiej „Wielki Gatsby”przenosi nas w lata 20 ubiegłego wieku, do Nowego Jorku, gdzie tytułowy milioner Jay Gatsby, po wielu latach spotyka Daisy, swoją wielka miłość. Film miał światową premierę 1 maja 2013 roku, premiera polska odbyła się dwanaście dni później. Jest to ponowna adaptacja książki Francisa Scotta Fitzgeralda, pod tym samym tytułem. Poprzednia miała swoja premierę w 1974 roku, a w rolę głównego bohatera wcielił się wtedy Robert Redford.

Poprzednie recenzje: Poprze...
Time Travel - Dave Douglas Quintet
Czytaj całość
Rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych współczesnej muzyce jazzowej. Ich autor - Roch Siciński na co dzień współpracuje z RadioJAZZ.FM i miesięcznikiem JazzPRESS. Artykuły, wywiady oraz recenzje będą ukazywały się na naszej stronie w piątkowe popołudnia.

Nowy kwintet Dave Douglasa powołany w zeszłym roku by zarejestrować materiał na album 'Be Still' okazał się nie być tworem jednorazowego użytku, a to cieszy! Na rynku fonograficznym pojawił się krążek zatytułowany Time Travel, jego premiera miała miejsce 9 kwietnia ...
Recenzja filmowa: Iron Man 3
Czytaj całość
Zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu Sci-Fi „Iron Man 3”, produkcji chińsko – amerykańskiej. Premiera światowa tego filmu odbyła się 18 kwietnia 2013, premiera polska 9 maja 2013 roku. A już w następnym tygodniu recenzja filmu „Wielki Gatsby”.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django

Minęły czasy, kiedy bohaterowie komiksu pojawiali się znikąd, walili na o...
Uwaga wywiad: dzisiaj Janusz Strobel, wybitny gitarzysta i kompozytor polski
Czytaj całość
Janusz Strobel – wybitny gitarzysta i kompozytor polski urodził się 13 listopada 1947 roku w Gdańsku. Jego ojciec był chórmistrzem, matka grała na pianinie, dzięki czemu Januszowi od małego towarzyszyła muzyka. Próbował gry na wielu instrumentach podczas początków swojej edukacji muzycznej – grał na skrzypcach i fortepianie.

Jednak to fascynacja gitarą tak naprawdę skierowała go do kształcenia się w kierunku muzyki. Ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni – Orłowie, w którym to zainteresował się rzeźbiarstwem. By...
Recenzja filmowa: Django
Czytaj całość
Proponujemy państwu recenzję filmu produkcji USA w reżyserii Quentina Tarantino. Ten western, a jednocześnie dramat miał swoja światową premierę 25 grudnia 2012 roku, na polskie ekrany wszedł 18 stycznia 2013 roku. My proponujemy Państwu zapoznanie się z recenzją właśnie teraz, ponieważ film został niedawno wydany na płytach dvd.

Quentin Tarantino to jeden z niewielu reżyserów, który godzi krytyków i widownię. Rzemiosła filmowego uczył się, oglądając hurtową ilość filmów, jako pracownik wypożyczalni kaset video. Jak sam...
Recenzja filmowa: Układ zamknięty
Czytaj całość
Tym razem proponujemy Państwu recenzję filmu w reżyserii Ryszarda Bugajskiego „Układ Zamknięty”. Ten polski thriller miał swoją premierę 5 kwietnia 2013 roku. Historia oparta na autentycznych wydarzeniach. Trzech przedsiębiorców, wskutek zmowy skorumpowanych urzędników, trafia do aresztu i traci firmę.

Na pierwszy plan wysuwa się prokurator Andrzej Kostrzewa. Od razu wiadomo, że to wredny typ, widząc jego wielkiego, groźnego psa (taki np. jamnik mógłby zakłócić jednoznaczny odbiór postaci, nie mówiąc o ...
Recenzja filmowa: Wróg numer jeden
Czytaj całość
Proponujemy Państwu recenzję filmu produkcji USA który opowiada, z perspektywy młodej agentki CIA, o polowaniu na najsłynniejszego terrorystę w historii, Osamę bin Ladena. Film swoją premierę światową miał 19 grudnia 2012.

Kino reaguje coraz szybciej. Nieco ponad rok po tym, jak świat obiegła wiadomość, że Osama bin Laden został zlikwidowany (2 maja 2011) przez amerykański odział Seals, do kin trafił film opowiadający o dziesięcioletnim pościgu za przywódcą Al-Kaidy.

Ogląda się to jak reportaż lub dokument. Jeżeli wi...
Recenzja filmowa: Jurassic Park 3D
Czytaj całość
Proponujemy dzisiaj recenzję znanego filmu w nowej odsłonie. “Jurassic Park” bez 3D miał swoją premierę 9 czerwca 1993, w nowej odsłonie 26 kwietnia 2013 roku.

20 lat po premierze dinozaury wracają na duży ekran po trójwymiarowym liftingu. Wpisują się tym w nowy trend, w którym starsze filmy przerabia się na 3D. I tak po zeszłorocznym „Titanicu” przyszedł czas na okrągły jubileusz dla prehistorycznych gadów. Dla mnie „Park Jurajski” to film szczególny, bo był to pierwszy „dorosły” se...
Sztuka Ludowa z Kujaw
Czytaj całość
Starosta Tucholski Dorota Gromowska i Prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddziału Bydgosko - Toruńskiego zapraszają do oglądania w Muzeum Borów Tucholskich wystawy czasowej pn. "Kujawska Sztuka Ludowa"

Na wystawie prezentowanej w Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi zobaczyć można sztukę ludową Kujaw.  Jest to wystawa prac wykonanych przez współcześnie tworzących kontynuatorów tradycji ludowego rękodzieła. Jest więc wiele haftów związanych z kobiecym strojem ludowym – białe czepki tiu...
Wybierz stronę: |<  <<  <  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175    >