Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Finisaż w muzeum
Czytaj całość
Galeria w Muzeum Borów Tucholskich przy ul. Podgórnej zakończyła 4 kwietnia, w miłej atmosferze i kameralnym gronie, wystawę malarstwa Zenona Korytowskiego, Małgorzaty Bratz-Ciemińskiej oraz Andrzeja Ciemińskiego. Prace artystów oglądać można było od marca w MBT.

Poniżej zamieszczany informacje o twórach którzy swoje obrazy zaprezentowali w Muzeum Borów Tucholskich.

Zenon Korytowski ur. 3 stycznia 1935r. w Sompolnie pow. koniński. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, a następnie Akademię Sz...
Recenzja filmowa: Niemożliwe
Czytaj całość
Tym razem proponujemy Państwu recenzję hiszpańskiego filmu „Niemożliwe” w reż. Juan Antonio Bayona. Film opowiada o historii rodziny, która przeżyła tsunami w Tajlandii w 2004 roku. Premiera światowa odbyła się 9 września 2012 roku, w Polsce 25 stycznia 2013 roku.

Poprzednie recenzje filmów: „Życie Pi”, „Sęp”, „Lincoln” i „Operacja Argo” znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale Kultura.

Kino katastroficzne ma długą, przede wszystkim amerykańską tradycję, bo to ...
Koncert Gospel AVE
Czytaj całość
Tucholski  Chór Gospel AVE wystąpi w Kościele, w parafii pw. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście w sobotę, 6 kwietnia 2013 roku, podczas mszy św. o godz. 18.

Muzyka gospel charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański, jest specyficzna pełna radości, ekspresji, niesie z sobą dużo pozytywnych emocji i  wyzwala wzruszenia.

Przypomnijmy, że chór powstał w 2011 roku. Jego założycielką i pomysłodawczynią jest Donata Świerczyńska, a dyrygentem Radosław Meger. Członkowie chóru to o...
Granty na kulturę
Czytaj całość
Samorząd województwa dofinansuje w tym roku organizację blisko setki przedsięwzięć propagujących kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Są wśród nich festiwale, przeglądy, spotkania artystyczne, koncerty i wydawnictwa. Przeznaczono na ten cel ponad milion złotych z budżetu województwa.
 
To wsparcie rozdysponowane przez zarząd województwa w ramach skierowanego do organizacji pozarządowych konkursu na wykonywanie zadań publicznych, związanych z upowszechnianiem i rozwojem kultury oraz ochroną tradycji i dziedzictwa narodowego...
Recenzja filmowa: Operacja Argo
Czytaj całość
Dzisiaj proponujemy Państwu recenzję filmu „Operacja Argo” (reż. Ben Affleck) Film wszedł na ekrany w 2012 roku, obecnie można go obejrzeć również na płytach DVD. W swojej fabule powraca do wydarzeń z 1979 roku, kiedy to podjęto próbę ratowania  sześciu amerykańskich zakładników porwanych w Teheranie.

Ben Affleck kiedyś kolekcjonował Złote Maliny dla Najgorszego Aktora, potem zapuścił brodę (co w hollywoodzkim żargonie oznacza dojrzewanie) i wziął się za reżyserię. I już za trzecim podejściem udało mu się zg...
Recenzja filmowa: Lincoln
Czytaj całość
W tym tygodniu zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu „Lincoln” Stevena Spielberga. Film opowiada o okresie życia  Abrahama Lincolna, kiedy to jako szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych starał się  o uchwalenie poprawki do konstytucji znoszącej niewolnictwo.

Nikt już dzisiaj nie kręci biografii od przecięcia pępowiny do śmierci. Wybiera się ważny moment z życia bohatera i przez ten pryzmat nakreśla sylwetkę. Opowiadając o Abrahamie Lincolnie (w tej roli Daniel Day-Lewis, aktor który gra w filmach średnio raz na ...
Walne Zebranie Borowiackiego Towarzystwa Kultury
Czytaj całość
18 marca w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się Walne Zebranie Członków Borowiackiego Towarzystwa Kultury. Uczestniczył w nim również Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Podczas zebrania podsumowano działalność towarzystwa w kadencji 2009 – 2013 i wybrano nowe władze.

Na podstawie sprawozdania merytorycznego, które zaprezentowano w dwóch wersjach – papierowej i prezentacji multimedialnej oraz sprawozdania finansowego, Zarząd BTK na wniosek Komisji Rewizyjnej jednogłośnie otrzymał absolutorium.

Podczas ze...
Muzyka wielkopostna zabrzmi w tucholskich kościołach
Czytaj całość
23 marca (sobota) o godz. 19.00 w kościele pw. Bożego Ciała oraz 24 marca (niedziela) o godz. 17.45 w kościele pw. św. Jakuba odbędzie się koncert pt. „Krzyżu Święty…” w wykonaniu Chóru „Camerata”, Zespołu Muzyki Dawnej „Capella Pro Musica Antiqua” oraz Zespołu Wokalnego „Wiolinki”.(mat. Urzad Miasta Tuchola) ...
Recenzja filmowa: Sęp
Czytaj całość
Dzisiaj zapraszamy do przeczytania recenzji z filmu „Sęp”, którego reżyserem i scenarzystą jest Eugeniusz Korin. Tytułowy bohater tego thrillera – policjant Sęp obdarzony jest wyjątkowymi zdolnościami dedukcyjnymi, które mają mu pomóc w poprowadzeniu dochodzenia w sprawie znikających przestępców.

(Premiera filmu 11 stycznia 2013 rok)

Zaczyna się obiecująco: w tajemniczych okolicznościach znikają pilnie strzeżeni najgroźniejsi polscy przestępcy. Nie wiadomo, czy ktoś im pomaga, a może się mści...
Obrazy Julii Głodek w tucholskiej bibliotece
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Julii Głodek. Uroczyste otwarcie odbędzie się 22 marca (piątek) o godz. 17.00 w MBP przy ul. Pocztowej 7B w Tucholi.(mat. Urząd Miejski Tuchola)
  ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175    >