Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Recenzja filmowa: „Piękne istoty”
Czytaj całość
Proponujemy Państwu recenzję filmu produkcji USA z pogranicza fantasy i melodramatu, opartego na pierwszej części powieści Kami Garcii i Margaret Stohl. W „Pięknych istototach”,  16-letni chłopak szybko odkrywa, że poznana przez niego tajemnicza dziewczyna, nie jest typową nastolatką. Film miał światową i polską premierę 13 lutego 2013 roku

Kolejna ekranizacja kolejnej powieści dla młodzieży. Były już wampiry w każdym wydaniu, wilkołaki i upadłe anioły. Tym razem to historia zwyczajnego licealisty Ethana, który mieszka w małym...
Janusz Strobel - wirtuoz gitary
Czytaj całość
Dzięki uprzejmości senatora Andrzeja Kobiaka udało nam się skontaktować z Januszem Stroblem, dla wielu osób mistrzem, wirtuozem, a może nawet geniuszem gitary klasycznej. Jest realna szansa, że w najbliższym czasie na naszej stronie ukaże się wywiad z panem Januszem, na razie za pośrednictwem pana senatora prosił o przekazanie pozdrowień naszym czytelnikom, co niniejszym, z wielką przyjemnością czynimy.

Okazją do spotkania z Januszem Stroblem był wieczór muzyczno – literacki zorganizowany w senacie przez Kaszubski Zespół Parlamen...
Recenzja filmowa: Intruz
Czytaj całość
Proponujemy Państwu recenzję filmu produkcji USA, z pogranicza thrillera, romansu i Sci-Fi. "Intruz" (reż. Andrew Niccol) opowiada o Duszach, które opanowały ludzkie ciała i umysły. Film miał światową premierę 22 marca 2013 roku, a na ekranach polskich kin zagościł 5 kwietnia 2013 roku.

Poprzednie recenzje filmów: „Życie Pi”, „Sęp”, „Lincoln” „Operacja Argo”, "Niemożliwe",  "Nędznicy" oraz „Miłość” znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale Kul...
Zdzisław Pruss – Człowiek Instytucja
Czytaj całość
„Niewątpliwie jest Zdzisław Pruss dla Bydgoszczy tym, kim był Piotr Skrzynecki dla Krakowa. Gdy bowiem spojrzymy na jego opus vitae, to porównanie wydaje się jak najbardziej zasłużone” - napisał senator Andrzej Kobiak w przedmowie do książki wydanej z okazji 50 lecia pracy twórczej Jubilata. Książka nosi nieco prowokacyjny tytuł „Zboczeniec i inni. Piosenki kabaretowe (i nie tylko)” i zgodnie z tytułem zawiera spory zbiór jego tekstów kabaretowych.

W minioną sobotę odbył się w Bydgoszczy benefis Zdzisława ...
Recenzja filmowa - „Miłość”
Czytaj całość
„Miłość” w reż. Michaela Haneke opowiada o kochającym się małżeństwie z 50-letnim stażem, którego spokój zakłóca postępująca choroba żony. Ten austriacko, francusko, niemiecki melodramat miał swoje premiery: światową 20 maja a polską 2 listopada 2012 roku.

Poprzednie recenzje filmów: „Życie Pi”, „Sęp”, „Lincoln” „Operacja Argo”, "Niemożliwe" oraz "Nędznicy" znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale Kultura .

Austriacki reży...
Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Borów Tucholskich
Czytaj całość
We wtorek 16 kwietnia w muzeum odbył się wernisaż wystawy pn. „Rodzinne tradycje, hafty, pisanki, kraszanki Haliny, Marii i Marianki."

Autorkami wystawy są trzy Panie hafciarki Halina Sala, Maria Sala i Marianna Weilandt, członkinie klubu haftu „Złotych i Bursztynowych Barw” przy PSS „Społem” w Tucholi.

W wernisażu uczestniczyła najbliższa rodzina, szerokie grono koleżanek hafciarek, twórców ludowych i sympatyków prezentowanej twórczości.

Na wystawie zaprezentowano do...
Wesele łowicko-borowiackie
Czytaj całość
Stowarzyszenie "BUKO" rozpoczęło weselny sezon turystyczny 2013 od mocnego uderzenia. W miniony weekend stowarzyszenie odwiedziła grupa mieszkańców Wilkowic (województwo łudzkie). W trakcie wizyty studyjnej grupa odwiedziła Chlebową i Górniczą Wioskę. Uczestnicy wizyty wzięli udział w warsztatach z pieczenia chleba oraz biesiadzie borowiacko - (jak się później okazało) łowickiej.

W związku z tym, że spora grupa gości należy do zespołu ludowego "Wilkowianie" dotychczasowa biesiada borowiacko-śląska "We...
Recenzja filmowa: Nędznicy
Czytaj całość
Proponujemy Państwu recenzję  musicalu w reż. Toma Hoopera, będącego adaptacją powieści Victora Hugo „Nędznicy”. Jean Valjean, były więzień, zdobywa wysoką pozycję społeczną i zaczyna pomagać biednym i uciśnionym. Wciąż jednak poszukuje go i prześladuje inspektor Javert. Premiera światowa 5 grudnia 2012 rok, w Polsce 25 stycznia 2013 Poprzednie recenzje filmów: „Życie Pi”, „Sęp”, „Lincoln” „Operacja Argo” i "Niemożliwe" znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale Kultura .
...
Finisaż w muzeum
Czytaj całość
Galeria w Muzeum Borów Tucholskich przy ul. Podgórnej zakończyła 4 kwietnia, w miłej atmosferze i kameralnym gronie, wystawę malarstwa Zenona Korytowskiego, Małgorzaty Bratz-Ciemińskiej oraz Andrzeja Ciemińskiego. Prace artystów oglądać można było od marca w MBT.

Poniżej zamieszczany informacje o twórach którzy swoje obrazy zaprezentowali w Muzeum Borów Tucholskich.

Zenon Korytowski ur. 3 stycznia 1935r. w Sompolnie pow. koniński. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, a następnie Akademię Sz...
Recenzja filmowa: Niemożliwe
Czytaj całość
Tym razem proponujemy Państwu recenzję hiszpańskiego filmu „Niemożliwe” w reż. Juan Antonio Bayona. Film opowiada o historii rodziny, która przeżyła tsunami w Tajlandii w 2004 roku. Premiera światowa odbyła się 9 września 2012 roku, w Polsce 25 stycznia 2013 roku.

Poprzednie recenzje filmów: „Życie Pi”, „Sęp”, „Lincoln” i „Operacja Argo” znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale Kultura.

Kino katastroficzne ma długą, przede wszystkim amerykańską tradycję, bo to ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180    >