Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Hydrotor I najlepszy w pierwszej rundzie
Czytaj całość
W niedziele (7.04) odbyła się I runda play off drużyn Gminnej Ligi Kręglarskiej. Podczas zawodów wystąpiło sześć zespołów w trzyosobowych składach.

Przez półtorej godziny kręglarze amatorzy walczyli o punkty na tucholskiej kręgielni. Poziom tych zawodów jest bardzo wyrównany. Najlepiej zaprezentował się zespół Hydrotoru I, który wygrał pierwszą rundę wynikiem 1039 pkt., przed Hydromatem I – 1020 pkt. i Borexem – 1013 pkt.

Wyniki pierwszej rundy play off drużyn Gminnej Ligi Kręg...
Snowkite - trenują także w Tucholi
Czytaj całość
Snowkite to młody sport polegający na połączeniu kitesurfingu oraz snowboardu lub nart. Moc jaką generuje latawiec pozwala swobodnie jeździć po płaskim terenie a nawet podjeżdżać pod górę.

Nam udało się spotkać wieloletniego instruktora kitesurfingu - Mariusza Leszczyńskiego z Tucholi, który od pewnego czasu, właśnie zimą organizuje szkolenia snowkite w Tucholi i okolicach.

Ten sport można uprawiać wszędzie, wystarczy kawałek otwartej przestrzeni przysypanej śniegiem: łąka, pole czy zamarznięte jezioro.

...
Kolejny rywal -€“ San Marino
Czytaj całość
Dzisiaj wieczorem kolejny mecz reprezentacji Polski w piłkę nożną. Tym razem naszym rywalem będzie drużyna San Marino. Parokrotnie oglądałem w telewizji wywiady z piłkarzami i trenerem tej reprezentacji i trudno nie nabrać szacunku dla ludzi, którzy grają dlatego, że chcą sprawić radość swoim kibicom, bo dzięki nim mogą obejrzeć na żywo najlepszych europejskich piłkarzy. Najczęściej wysoko przegrywają, ale nikt nie ma do nich o to pretensji, ponieważ gra w piłkę nożną przeważnie nie jest ich głównym zajęciem.

Będzie to na pewno ...
Burmistrz nagrodził wyróżniających się sportowców
Czytaj całość
Sześciu sportowców z gminy Tuchola otrzymało nagrody Burmistrza Tucholi za wysokie osiągnięcia sportowe. Uroczyste wręczenie nagród, listów gratulacyjnych oraz kwiatów odbyło się podczas piątkowej (22 marca) sesji Rady Miejskiej w Tucholi.

Laureatom przyznano 4 nagrody finansowe w wysokości 600 zł oraz 2 nagrody w wysokości 500 zł każda.

Nagrody otrzymali:
1. Na wniosek MLKS Tucholanka:
- Anna Heyser – za I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych -  indywidualnie w parach o...
Smutny wieczór
Czytaj całość
Prawdziwie smutny, piatkowy wieczór zafundowali swoim kibicom polscy piłkarze. Nie będziemy silić się na analizy pomeczowe, bo nie jestesmy fachowcami w tej dziedzinie. Ograniczymy się jedynie do stwierdzenia, że wiemy, że może i powino być lepiej. A czy może być jeszcze gorzej? O tym przekonamy się już w najbliższy wtorek, kiedy nasi reprezentanci podejmować będą, na tym samym stadionie, reprezentację San Marino.

W naszej zabawie w typowanie wyniku, nabliższym trafienia był pan Dariusz Hoffmann, trener Rawysa Raciąż i chciałoby się powiedzieć - ...
Polska – Ukraina Typujemy wynik meczu!
Czytaj całość
Już dzisiaj, w Warszawie o godz. 20.45, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 roku, Polska zmierzy się z Ukrainą. Zapowiada się trudniejszy mecz od tego, jaki rozegraliśmy w ubiegłym roku z Anglią. Tym razem będziemy mieli do czynienia z rywalem zdeterminowanym, dla którego po ewentualnej porażce, mogą pozostać już tylko, skądinąd dobrze nam znane, „mecze o honor”.

Zapytaliśmy osoby zajmujące się na co dzień sportem, jaki przewidują wynik meczu. Oto ich typy:

Jerzy Sojka (członek Rady Trener&...
Mniej pieniędzy na sport?
Czytaj całość
Samorządy w najbliższych latach będą miały coraz mniej pieniędzy na sport - przewiduje prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

- Wysycha źrodło finansowania - ocenił podczas pierwszego posiedzenia Okrągłego Stołu Polskiego Sportu w Warszawie.

- W najbliższych dwóch, trzech latach nastąpi gwałtowne zmniejszenie wydatkowania na sport. Samorządy będą ograniczały pieniądze przeznaczane na promocję i sport, a dopiero w trzeciej kolejności na wszystko inne. Wysycha źródło finansowania. Podmioty prywatne w okresie spowolnienia gos...
Godziny otwarcia Orlika przy ul. Pocztowej
Czytaj całość
Poniżej znajduje się harmonogram godzin otwarcia obiektu sportowego "ORLIK 2012" oraz wykaz zajęć animatorów w miesiącu marzec 2013.


  kliknij aby powiększyć

(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi) ...
Mistrzostwa weteranów w tenisa stołowego
Czytaj całość
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi, zaprasza weteranów tenisa stołowego na Otwarte Mistrzostwa w Tenisa Stołowego Weteranów, które odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej w sobotę 9 marca. Początek zawodów o godz. 10.00.

Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch kategoriach wiekowych:35-45 lat oraz 46 i powyżej. Zapisy w dniu zawodów od godz. 9.15 w biurze hali.

(mat. OSiR Tuchola) ...
Drużynowy Turniej Kręgli w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
Czytaj całość
21. lutego br. w tucholskiej kręgielni odbył się kolejny turniej w ramach Powiatowych Szkolnych Igrzysk Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych o puchar Starosty Tucholskiego.

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje pięciu szkół. O ostatecznym wyniku decydowały ostatnie rzuty. Rywalizację wygrała reprezentacja ZSLiT wynikiem 1220 pkt, wyprzedzając ZSLiA - 1215 pkt. Niespodzianką było trzecie miejsce dla Tucholskiej Szkoły Realnej z dorobkiem punktowymj 1189. Czwarte miejsce ZSO - 1159 pkt i piąte miejscce ZSL - 1036 pkt.

Dyplomy za...
Wybierz stronę: |<  <<  <  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54    >