Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Spotkanie z historią regionalną
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi we współpracy z Zespołem Szkół licealnych i Technicznych oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących zaprasza na spotkanie z historią regionalną pt. "Obóz jeńców wojennych i internowanych w Tucholi w latach 1914 - 1923". Spotkanie odbędzie się 11 grudnia (czwartek) o godzinie 11.00 w Książnicy Tucholskiej.

(mat. nadesłane) ...
Czarodziejski Kramik Św. Mikołaja
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury przy współpracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi zapraszają na imprezę Czarodziejski Kramik Świętego Mikołaja w piątek 5 grudnia o godzinie 17.00.

W programie:
- taneczne występy zespołów i solistów z Chojnickiego Domu Kultury oraz Studia Tańca Music Dance w Chojnicach z postaciami śnieżynek, bałwanków i Królowej Śniegu
- kolędy i przeboje gwiazdkowe w wykonaniu wokalistów i zespołów z TOK, ZSO oraz SP Nr 3
- mikołajowe zabawy, konk...
Zapraszamy na wystawę poplenerową
Czytaj całość
Stowarzyszenie Via Natura oraz Tucholski Ośrodek Kultury zapraszają na wystawę poplenerową III Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie. Wernisaż odbędzie się 28 listopada o godzinie 17.00 w salach wystaw TOK.


Zobacz również: Plener malarski w Brdzie (FOTO/WIDEO)(mat. tok.tuchola.pl) ...
Spotkania z historią
Czytaj całość
Stowarzyszenie Miłośników Historii Borów Tucholskich „Historia i Pamięć” zaprasza wszystkich chętnych na pokazy historyczne pod nazwą „Spotkania z historią”, które odbędą się 22 listopada 2014r. (godz. 15.00) oraz 24 listopada 2014r. (godz. 11.00) w Tucholskim Ośrodku Kultury.

W ramach imprezy organizatorzy chcą przybliżyć mieszkańcom lokalne tradycje historyczne dotyczące działań wojennych prowadzonych na terenie Powiatu Tucholskiego we wrześniu 1939 roku oraz w okresie II Wojny Światowej. W programie przewidz...
Katarzyna Żak wystąpi w tucholskiej bibliotece
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza na recital Katarzyny Żak „Piosenki z dobrym tekstem” (Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego). Recital odbędzie się w czwartek (20.11) o godz. 17.00 w MBP w Tucholi.
(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
II Olimpiada Przedszkolaka w Tucholi
Czytaj całość
22 listopada (sobota) w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi odbędzie się II Olimpiada Przedszkolaka pod patronatem Burmistrza Tucholi. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do 13.00.

W programie konkurencje sportowe oraz występy artystyczne dzieci z Przedszkoli nr 1 i 2 w Tucholi.(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Spacer nordic walking dla mieszkańców gminy Gostycyn
Czytaj całość
Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie, Gmina Gostycyn, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie zapraszają na „roboczy” spacer po nowo tworzonej trasie spacerowej nordic walking w Gostycynie.

Planowany termin wymarszu: 22.11.2014 r. (sobota). Zbiórka : godz. 13.40 parking przy jeziorze Środkowym. Wymarsz: 14.00.

Organizator zapewnia:
1) Drobny poczęstunek po przejściu trasy,
2) Wykwalifikowanego instruktora nordic walking,
3) Kije do nordic walking (po wcześniejszym zgłoszeniu i...
Spotkanie z poezją Barbary Kasicy-Kołomyjskiej w tucholskiej bibliotece
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza 13 listopada (czwartek) o godz. 17.00 na wieczór autorski Barbary Kasicy-Kołomyjskiej i promocję tomiku wierszy „Fraktale”.

W spotkaniu wezmą udział: Kazimierz Rink (prowadzenie), Dorota Gabryel, Agata Ostrowicka i Wiesław Szołtun (recytacja).

(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Muzyka świecka i sakralna - koncert w zabytkowym kościele w Dąbrówce
Czytaj całość
8 listopada br. (sobota) o godz. 15.00 w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Dąbrówce odbędzie się koncert w wykonaniu Collegium Vocale Bydgoszcz. Wystąpią: Patrycja Cywińska-Gacka /sopran/, Janusz Cabała /kontratenor/, Michał Zieliński /baryton, kierownik artystyczny/, Łukasz Hermanowicz /bas/. Wstęp wolny!

W programie m.in.:

O. di Lasso , C. de Sermisy, L. Senfl, J. Dowland, Wacław z Szamotuł, M. Gomółka.

Prowadzenie: Maja Sieja.

Koncert w Dąbrówce będzie jednym z cyklu koncertó...
Tucholska biblioteka zaprasza na wieczór autorski Kazimierza Rinka
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza na wieczór autorski z okazji 30-lecia debiutu literackiego Kazimierza Rinka połączony z promocją tomiku wierszy „Cień Andromedy”.

Spotkanie odbędzie się 23 października br. (czwartek) o godz. 17.00 w bibliotece.

Udział wezmą: Piotr Wróblewski (prowadzenie), Dariusz Siciński (śpiew), Agata Ostrowicka i Agata Grabowicz (recytacja).(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54    >  >>  >|