Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
V jubileuszowy Hubertus
Czytaj całość
Już za miesiąc, 25 października po raz piąty biegacze z całej Polski przemierzać będą Bory Tucholskie 15 kilometrową trasę BIEGU ŚW. HUBERTA.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi tradycyjnie już pod koniec października zaprasza na tę piękną imprezę, której głównym celem obok promocji biegania i aktywności ruchowej jest pokazanie chociaż kawałka przepięknych Borów. Zawody w tym roku, obchodzą swój pierwszy mały jubileusz. Piąty raz miłośnicy biegania pokonywać będą malowniczą trasę ciągnącą się środkiem lasu i ...
III Ogólnopolski Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego
Czytaj całość
Stowarzyszenie Via Natura przy dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego organizuje w dniach 29.09.- 12.10.2014 r. III Ogólnopolski Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie.

Ponownie zawitają do nas wybitni artyści- malarze. Jan Wołek- Komisarz Pleneru, Andrzej Fogtt, Katarzyna Zwolińska, profesor Włodzimierz Marszałek to tylko kilkoro znanych i cenionych, którzy po raz kolejny spędzą w naszych stronach kilkanaście dni i tworząc dzieła wybitne uwiecznią piękno Borów...
Zapraszamy do Legbąda na II Rajd Rowerowy
Czytaj całość
4 października br. (sobota) w Legbądzie odbędzie się II Rajd Rowerowy pod patronatem Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego. Start o godz. 10:00. Zbiórka i zapisy od godz. 9:00 przy świetlicy wiejskiej. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz zdjęcia z pierwszej edycji rajdu: Ponad 120 uczestników rowerowego rajdu w Legbądzie (FOTO)

Trasa rajdu będzie wiodła z Legbąda przez Rzepiczną, Białą, Klocek z powrotem do Legbąda. Dla uczestników przewidziano poczęstunek i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Do zobaczenia na t...
Zaduszki Muzyczne - piosenki Andrzeja Zauchy
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na Zaduszki Muzyczne z piosenkami Andrzeja Zauchy. Koncert odbędzie się 17 października o godzinie 18.00 w sali widowiskowej TOK. Bilety w cenie 20 zł. Przedsprzedaż prowadzi Tucholski Ośrodek Kultury.

Wystąpią laureaci festiwalu "Serca Bicie":

- Michał Kaczmarek
- Ewelina Przybyła
- Wiktoria Węgrzyn
- Paweł Wolsztyński(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Niezwykły spacer po Tucholi
Czytaj całość
18 września zapraszamy na spacer po Tucholi, na którym poznać można będzie najciekawsze wątki związane z historią tego miasta. Spotkanie przy pomniku Świętej Małgorzaty o godzinie 20:30. Wstęp wolny!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na niezwykły spacer po Tucholi. Dzięki wiedzy i zaangażowaniu lokalnych pasjonatów historii i tradycji, z Panią Marią Ollick na czele, możliwe będzie przeniesienie się w czasie i wysłuchanie opowieści o wybranych fragmentach historii Tucholi – w nastrojowym blasku pochodni.

 Taki...
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku przy współpracy z Muzeum Stutthof zapraszają na wystawę poświęconą Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski", którą będzie można obejrzeć w dniach 17.09 - 3.10.2014r. w holu Tucholskiego Ośrodka Kultury w godzinach 8-16. Wstęp wolny.

Tajna Organizacja Wojskowa „Gryf Pomorski”, kontynuatorka „Gryfa Kaszubskiego” utworzonego na przełomie 1939 i 1940, była największą na Pomorzu Gdańskim niezależną, podziemną, regionalną org...
Otwarcie wystawy i promocja książki poświęconej Aleksandrowi Janta-Połczyńskiemu
Czytaj całość
Dorota Gromowska Starosta Tucholski zaprasza na otwarcie wystawy i promocję książki poświęconej Aleksandrowi Janta-Połczyńskiemu.

Wernisaż odbędzie się 12 września  2014 r. (piątek) o godz. 12:00 w Muzeum Borów Tucholskich przy ul. Podgórnej 3 w Tucholi. Natomiast promocja książki Michała Folegi pt. "Życie na świat otwarte. Aleksaner Janta-Połczyński" nastąpi o godzinie 13:00 w Książnicy Tucholskiej na ul. Pocztowej 7B.(mat. Starostwo Powiatowe) ...
Uroczystości z okazji 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
Czytaj całość
1 września br. minęła 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W tym dniu, w imieniu samorządu, Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski złożył wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej.

Z kolei uroczyste obchody 75. rocznicy wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii odbędą się 7 września (niedziela) o godz. 16.00 przy Pomniku Pomordowanych w Rudzkim Moście.

Program uroczystości:
- Wystąpienie Burmistrza Tucholi
- Złożenie wiązanek kwiatów
- Ślubowanie uczniów klas I Zespołu Szk&oac...
Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza na narodowe czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza. Już 6 września (sobota) o godzinie 8.00 w MBP. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!

Zobacz również: Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry w Tucholi (FOTO / WIDEO)

Każdy kto chciały tego dnia przeczytać głośno fragment powieści "Ogniem i mieczem" proszony jest o zgłoszenie swojego udziału do 2 września 2014r. w MBP w Tucholi.
(mat. nadesłane) ...
XVI Dzień Kukurydzy
Czytaj całość
PRH Wieszczyce, Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Wójt Gminy Kęsowo zapraszają na  XVI Dzień Kukurydzy, który odbędzie się w środę 10 września 2014 r. od godziny 11.00.

 

Program:
11.00 - Otwarcie i powitanie gości - prezes PRH w Wieszczycach, dyrektor KPODR w Minikowie, Wójt Gminy Kęsowo
         - Prezentacja firm hodowlano-nasiennych i nawozowych
         - Zwiedzanie kolekcji odmia...
Wybierz stronę: |<  <<  <  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54    >  >>  >|