Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Uroczystości z okazji 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
Czytaj całość
1 września br. minęła 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W tym dniu, w imieniu samorządu, Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski złożył wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej.

Z kolei uroczyste obchody 75. rocznicy wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii odbędą się 7 września (niedziela) o godz. 16.00 przy Pomniku Pomordowanych w Rudzkim Moście.

Program uroczystości:
- Wystąpienie Burmistrza Tucholi
- Złożenie wiązanek kwiatów
- Ślubowanie uczniów klas I Zespołu Szk&oac...
Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza na narodowe czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza. Już 6 września (sobota) o godzinie 8.00 w MBP. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!

Zobacz również: Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry w Tucholi (FOTO / WIDEO)

Każdy kto chciały tego dnia przeczytać głośno fragment powieści "Ogniem i mieczem" proszony jest o zgłoszenie swojego udziału do 2 września 2014r. w MBP w Tucholi.
(mat. nadesłane) ...
XVI Dzień Kukurydzy
Czytaj całość
PRH Wieszczyce, Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Wójt Gminy Kęsowo zapraszają na  XVI Dzień Kukurydzy, który odbędzie się w środę 10 września 2014 r. od godziny 11.00.

 

Program:
11.00 - Otwarcie i powitanie gości - prezes PRH w Wieszczycach, dyrektor KPODR w Minikowie, Wójt Gminy Kęsowo
         - Prezentacja firm hodowlano-nasiennych i nawozowych
         - Zwiedzanie kolekcji odmia...
Koncert finałowy IV Letniego Festiwalu Organowego
Czytaj całość
Zapraszamy na kolejny, finałowy koncert w ramach Letniego Festiwalu Organowego. W niedzielę 24 sierpnia o godz.19.00 w Kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi wystapą Błażej Musiałczyk - organy oraz Chór Sceny Muzycznej z Gdańska pod dyr. Beaty Śnieg.

Program koncertu:
1. G.F.Haendel – Alleluja z oratorium Mesjasz – org.
2. O. Gjeilo - Ubi Caritas
3. L. Jansson, arr. by G. Eriksson - To the Mothers in Brazil
4. J. Neske - Pater Noster
5. J.S.Bach – preludium chorałowe – Nun komm der Heiden Heiland...
Heidekraut 2014
Czytaj całość
Interesujesz się II wojną światową? Chciałbyś zobaczyć 14-metrowy model rakiety V-2 w skali 1:1? Lubisz pirotechnikę? A może chciałbyś przejechać się zabytkowymi pojazdami? Przyjedź do Wierzchucina (gm. Cekcyn) w sobotę 23 sierpnia o godz. 16:00, gdzie odbędzie się inscenizacja historyczna z okazji 70-lecia poligonu rakietowego „Heidekraut”.

Na poligonie "Heidekraut" ("Wrzos") od lipca 1944 do stycznia 1945 roku Niemcy przeprowadzali 300 prób z rakietami V-2. Podczas imprezy wystąpią prelegenci, odbędzie się pokaz m...
Hip-Hop KOCIOŁ! Czyli cały Cekcyn mówi YO!
Czytaj całość
Już 16 sierpnia w Cekcyńskim Amfiteatrze odbędzie się niepowtarzalna i nieszablonowa impreza. Kto był w zeszłym roku nie będzie się długo zastanawiać nad przybyciem a kogo nie było? Ten niech wie że warto!

Oprócz artystów którzy w zeszłym roku rozgrzali atmosferę do temperatury płynnego ołowiu pojawią się z nami nowe twarze co zapewni powiew świeżości :) Od siebie dodamy tylko tyle że będzie WIĘCEJ, GŁOŚNIEJ i MOCNIEJ! Tym razem nie korzystamy z ławeczek, plac pod sceną jest na tyle duży że każdy skaczący wariat i najbardz...
IV Letni Festiwal Organowy. Wystąpi Katarzyna Elżbieta Olszewska
Czytaj całość
Zapraszamy na kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu Organowego. W niedzielę 17 sierpnia o godz.19.00 w Kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi wystapi Katarzyna Elżbieta Olszewska - organy. Wstęp wolny.

Katarzyna Elżbieta Olszewska organistka i pianistka. Ukończyła gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Romana Peruckiego w 1992 roku. Uczestniczyła w licznych mistrzowskich kursach muzyki organowej, prowadzonych m. in. przez: Milana Slechtę (Czechy), Guy Bovet’a ( Szwajcaria), Ulrika Spang-Hanssena (Dania). Od 1...
Zapraszamy na dożynki gminne do Stobna
Czytaj całość
Zapraszamy do Stobna, gdzie 6 września odbędą się dożynki gminne.
Program imprezy:
13.45 - zbiórka przed świetlicą i przemarsz na boisko sportowe
14.00 - msza dożynkowa polowa
15.00 - część oficjalna - powitanie i wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie bochna chleba burmistrzowi przez starostów dożynek
16.00 - biesiada dożynkowa - pokazy grupu UBOT (Uderzeniowy Borowiacki Oddział Taktyczny), konkursy sprawnościowe, występy artystyczne, stoiska twórczości rękodzielniczej, d...
IV Letni Festiwal Organowy. Wystąpią Sławomir Bronk i Maciej Bolewski
Czytaj całość
Zapraszamy na kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu Organowego. W niedzielę 10 sierpnia o godz. 19.00 w Kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi wystapią Sławomir Bronk i Maciej Bolewski. Wstęp wolny.

W programie:

1.G. F. Haendel – Sinfonia z Oratorium “Mesjasz” - organy
2.M. Żebrowski - aria Quia respexit z Magnificat
3.A. Vivaldi - I. Stabat Mater, III. Pro peccatis
4.G. B. Pergolesi - Eja Mater, Fac ut portem Christi mortem ze Stabat Mater
5.G. F. Haendel - aria Thou art gone up on high z oratoriu...
Chór „Gratia” z Ukrainy wystąpi na tucholskim rynku
Czytaj całość
W najbliższą sobotę (9 sierpnia) zapraszamy na koncert ukraińskiego Chóru „Gratia” z Sambora, który wystąpi wraz z duetem tanecznym. Początek koncertu na tucholskim rynku o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

Chór kameralny „Gratia” powstał w Samborze w marcu 2007 r. z inicjatywy Oresty Kinasz, która jest dyrygentem tego zespołu. Członkami chóru są studenci, muzycy oraz utalentowani amatorzy chóralnego śpiewu.

W repertuarze chóru jest Liturgia M. Dileckoho (XVII w.), kolędy, szcze...
Wybierz stronę: |<  <<  <  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55    >  >>  >|