Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Spotkanie z poezją Barbary Kasicy-Kołomyjskiej w tucholskiej bibliotece
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza 13 listopada (czwartek) o godz. 17.00 na wieczór autorski Barbary Kasicy-Kołomyjskiej i promocję tomiku wierszy „Fraktale”.

W spotkaniu wezmą udział: Kazimierz Rink (prowadzenie), Dorota Gabryel, Agata Ostrowicka i Wiesław Szołtun (recytacja).

(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Muzyka świecka i sakralna - koncert w zabytkowym kościele w Dąbrówce
Czytaj całość
8 listopada br. (sobota) o godz. 15.00 w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Dąbrówce odbędzie się koncert w wykonaniu Collegium Vocale Bydgoszcz. Wystąpią: Patrycja Cywińska-Gacka /sopran/, Janusz Cabała /kontratenor/, Michał Zieliński /baryton, kierownik artystyczny/, Łukasz Hermanowicz /bas/. Wstęp wolny!

W programie m.in.:

O. di Lasso , C. de Sermisy, L. Senfl, J. Dowland, Wacław z Szamotuł, M. Gomółka.

Prowadzenie: Maja Sieja.

Koncert w Dąbrówce będzie jednym z cyklu koncertó...
Tucholska biblioteka zaprasza na wieczór autorski Kazimierza Rinka
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza na wieczór autorski z okazji 30-lecia debiutu literackiego Kazimierza Rinka połączony z promocją tomiku wierszy „Cień Andromedy”.

Spotkanie odbędzie się 23 października br. (czwartek) o godz. 17.00 w bibliotece.

Udział wezmą: Piotr Wróblewski (prowadzenie), Dariusz Siciński (śpiew), Agata Ostrowicka i Agata Grabowicz (recytacja).(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Pola Nadziei 2014
Czytaj całość
Październik jest miesiącem chorych na raka. W tym czasie w wielu miejscach odbywa się sadzenie cebulek żonkili, by zakwitły na wiosenną akcję Pola Nadziei. Kwiaty te są międzynarodowym symbolem w walce z chorobną nowotworową. Z okazji kolejnej kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei”, serdecznie zapraszamy na sadzenie żonkili, które odbędzie się już dzisiaj,  o godz 11.oo na Placu Wolności.

(red.) ...
Muzyczne wspomnienia w Śliwicach
Czytaj całość
Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Śliwickiej KNIEJA zapraszają na koncert z cyklu muzyczne wspomnienia. Szczegóły na plakacie poniżej.


(mat. sliwice.pl) ...
Promocja książki "Chojnice 1939"
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi oraz Stowarzyszenie Arcana Historii zapraszają 9 października (czwartek) o godzinie 17.00 na promocję książki historycznej "Chojnice 1939" autorstwa Andrzeja Lorbieckiego i Marcina Wałdocha.

(mat. nadesłane)

  ...
V jubileuszowy Hubertus
Czytaj całość
Już za miesiąc, 25 października po raz piąty biegacze z całej Polski przemierzać będą Bory Tucholskie 15 kilometrową trasę BIEGU ŚW. HUBERTA.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi tradycyjnie już pod koniec października zaprasza na tę piękną imprezę, której głównym celem obok promocji biegania i aktywności ruchowej jest pokazanie chociaż kawałka przepięknych Borów. Zawody w tym roku, obchodzą swój pierwszy mały jubileusz. Piąty raz miłośnicy biegania pokonywać będą malowniczą trasę ciągnącą się środkiem lasu i ...
III Ogólnopolski Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego
Czytaj całość
Stowarzyszenie Via Natura przy dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego organizuje w dniach 29.09.- 12.10.2014 r. III Ogólnopolski Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie.

Ponownie zawitają do nas wybitni artyści- malarze. Jan Wołek- Komisarz Pleneru, Andrzej Fogtt, Katarzyna Zwolińska, profesor Włodzimierz Marszałek to tylko kilkoro znanych i cenionych, którzy po raz kolejny spędzą w naszych stronach kilkanaście dni i tworząc dzieła wybitne uwiecznią piękno Borów...
Zapraszamy do Legbąda na II Rajd Rowerowy
Czytaj całość
4 października br. (sobota) w Legbądzie odbędzie się II Rajd Rowerowy pod patronatem Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego. Start o godz. 10:00. Zbiórka i zapisy od godz. 9:00 przy świetlicy wiejskiej. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz zdjęcia z pierwszej edycji rajdu: Ponad 120 uczestników rowerowego rajdu w Legbądzie (FOTO)

Trasa rajdu będzie wiodła z Legbąda przez Rzepiczną, Białą, Klocek z powrotem do Legbąda. Dla uczestników przewidziano poczęstunek i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Do zobaczenia na t...
Zaduszki Muzyczne - piosenki Andrzeja Zauchy
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na Zaduszki Muzyczne z piosenkami Andrzeja Zauchy. Koncert odbędzie się 17 października o godzinie 18.00 w sali widowiskowej TOK. Bilety w cenie 20 zł. Przedsprzedaż prowadzi Tucholski Ośrodek Kultury.

Wystąpią laureaci festiwalu "Serca Bicie":

- Michał Kaczmarek
- Ewelina Przybyła
- Wiktoria Węgrzyn
- Paweł Wolsztyński(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55    >  >>  >|