Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
IV Letni Festiwal Organowy. Wystąpią Jan Bokszczanin oraz Tytus Wojnowicz
Czytaj całość
Zapraszamy na kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu Organowego. W niedzielę 27 lipca o godz. 19.00 w Kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi wystapią Jan Bokszczanin - organy i Tytus Wojnowicz - obój. Wstęp wolny.


W programie:
Marc Antoine Charpentiere - Preludium z Te Deum
Johann Sebastian Bach - Fantazja i fuga g-moll   /organy solo/
Johann Sebastian Bach - Sinfonia z kantaty nr 156
Alessando Marcello - Koncert d-moll /Allegro moderato, Adagio, Vivace/
Louis Lefebure-Wely - Scena pastoralna z odgłos...
Już w najbliższą niedzielę w Tucholi wystąpi Blue Cafe!
Czytaj całość
Przed nami wielki finał obchodów 55. Dni Borów Tucholskich. 20 lipca (niedziela) na terenie przy ul. Witosa w Tucholi wystąpi gwiazda 55. DBT – zespół Blue Cafe!

Koncert odbędzie się około godziny 20:00. Jako support wystąpi zespół SPIN. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z okazji uroczystego zakończenia 55. Dni Borów Tucholskich. Już od godziny 16:00 na terenie przy ul. Witosa w Tucholi czekają na Państwa konkursy z nagrodami, dania z grilla, a dla milusińskich dmuchane zamki, zjeżdżalnie, wata cukrowa i...
Zapraszamy na Dzień Folkloru Borowiackiego
Czytaj całość
19 lipca w parku przy Placu Zamkowym po raz kolejny cofniemy się do tradycji. Dzień Folkloru Borowiackiego to okazja by posłuchać folklorystycznych zespołów oraz zobaczyć dawne ginące już zawody.

W programie:

- występy folklorystycznych zespołów: `Bysławskie Frantówki`, kapela Purtki, `Kościerzyna`, kabaret `Trójka` - widowisko `Na swojską nutę`, `Pomorze`

- warsztaty i pokazy starych i ginących zawodów i rzemiosła: garncarstwo, prząśnictwo, powroźnictwo, haft, rzeźbiarstwo, kiermasz tw&...
Zaproszenie na XX Festiwal Piosenki Religijnej (WIDEO)
Czytaj całość
Serdecznie zapraszamy na koncert galowy,  jubileuszowego XX Festiwalu Piosenki Religijnej, który odbędzie się 13 lipca (niedziela) o godzinie 16.00 w Amfiteatrze Leśnym w Rudzkim Moście. Dzień wcześniej w Tucholskim Ośrodku Kultury odbędą się przesłuchania festiwalowe.

Podczas niedzielnego koncertu, oprócz ogłoszenia laureatów Festiwalu, usłyszymy wykonawców muzyki myśliwskiej, gościnnie wystąpi zespół "Prymat", a gwiazdą wieczoru będzie Andrea Lattari - włoski piosenkarz z Palermo z repertuarem znanych, w...
Druga edycja Moto Borów już w niedzielę
Czytaj całość
Już 13 lipca na terenie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych (ul Świecka 89a) odbędzie się druga edycja, cieszącej się dużym zainteresowaniem, imprezy motoryzacyjnej Moto Bory 2014.

Od godziny 11.00 będzie można podziwiać umiejętności kierowców z Inzu Drift Team. Będzie również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas jazdy na trolejach.

- Zobaczycie na żywo nasze szalone driftowozy o łącznej mocy blisko 1000KM, oraz samochód nauki jazdy, który nie ma nawet 100 koni, a świetnie daje sobi...
Kultura hip-hop zagości na tucholskim rynku
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na popołudnie z kulturą hip-hop. Koncert odbędzie się 10 lipca o godzinie 17.00 na rynku w Tucholi. Na scenie pojawią się: Sativa Skład, Pafarazzi, Ozi.

Zobacz również zeszłoroczny koncert: Hip-Hop na starym rynku (FOTO / WIDEO)
(mat. tok.tuchola.pl) ...
II Ogólnopolskie Zawody Kajakowe
Czytaj całość
Serdecznie zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskich Zawodach Kajakowych „O Błękitną Wstęgę Brdy" 2014 -  termin: 05.07.- 06.07.2014ZAKWATEROWANIE UCZSTNIKÓW I SĘDZIÓW:
PENSJONAT "ZIELONY WIATR" i POLE NAMIOTOWE "ZIELONY WIATR" W BRDZIE.

Impreza będzie popularyzowała sporty kajakowe, a także promowała tereny rekreacyjno- sportowe województwa kujawsko- pomorskiego i piękno przyrodnicze Borów Tucholskich.

PROGRAM ZAWODÓW:
...
Mozart 4ever na tucholskim rynku
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury, Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy oraz prezes stowarzyszenia Via Natura Halina Janowska - Giłka zapraszają na koncert Mozart 4ever w sobotę 28 czerwca na rynku w Tucholi. Na scenie zaprezentuje się Kwintet Prestige + Aleksandra Olczyk (sopran), Sławomir Kowalewski (baryton), Maciej Puto (prowadzenie).

...
Spotkanie z Grechutą w tucholskiej bibliotece
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 17 czerwca 2014 r. o godz. 17:00 na spotkanie z żoną Marka Grechuty – Danutą Grechutą i dziennikarzem Jakubem Baranem. Są to autorzy książki pt.  „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”.(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych wystąpi w Bydgoszczy
Czytaj całość
Od senatora RP Andrzeja Kobiaka otrzymaliśmy informację, że w sobotę, 14 czerwca 2014 roku, o godz. 14.oo na Placu Wolności w Bydgoszczy, wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych z Tucholi, pod batutą Mirosława Pałczyńskiego.

W repertuarze orkiestry jest m.in. muzyka marszowa, koncertowa i rozrywkowa. Zespół wykonuje także utwory takich popularnych artystów jak Johann Strauss, Robbie Williams, Elvis Presley, Herbie Hancock, Frank Sinatra czy Carlos Santana, tak więc słuchacze w każdym wieku na pewno znajdą coś dla siebie.
Wybierz stronę: |<  <<  <  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56    >  >>  >|