Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Obchody Święta Niepodległości w Tucholi
Czytaj całość
Starosta Tucholski oraz Burmistrz Tucholi serdecznie zapraszają mieszkańców na uroczystości 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się w Tucholi w dniu 11 listopada 2013r.


Program uroczystości:
godz. 11:40 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przez Kościołem p.w. Bożego Ciała w Tucholi
godz. 12:00 Uroczysta Msza Św. w intencji ojczyzny
godz. 13:00 Uroczystość patriotyczna pod pomnikiem Św. Małgorzaty
- okolicznościowe przemówienie Starosty Tucholskiego Doroty Grom...
Uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości i 50-lecia BTK w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi, Tucholski Ośrodek Kultury i Borowiackie Towarzystwo Kultury zapraszają 7 listopada o godz. 18.00 na koncert pt. „Jedna matka nas wszystkich kolebała” z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości 11 listopada i jubileuszu 50-lecia Borowiackiego Towarzystwa Kultury.


(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
KOCIOŁ dla Marcela
Czytaj całość
W sobotę 26.10.2013 w GOK-u w Cekcynie znów zabrzmi muzyka na żywo. W koncercie „KOCIOŁ dla Marcela” wystąpią: V.I.N.O., Riddim Brothers, Mordercy P. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na operacje i rehabilitację Marcela Ziółkowskiego. Co ważne, zespoły wystąpią charytatywnie, żaden z nich nie weźmie honorarum za występ.

O godz. 19.00 koncert rozpocznie Zespół Vintage In Normal Output – (V.I.N.O.) z Polic. Po udanym występie i entuzjastycznym przyjęciu przez publiczność na KOCIOŁ Festival, muzyk&...
Dzień Sztuki w TOK
Czytaj całość
Dzień Sztuki odbędzie się 25 października w Tucholskim Ośrodku Kultury. Będzie można wziąć udział w warsztatach, obejrzeć spektakl oraz wystawę. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zapraszamy do wizyty w TOK!


Finisaż wystawy malarstwa i rzeźb Mariana Thiede
Sala wystaw, godz. 17.00

Warsztaty teatralne w ramach projektu Teatr Na Końcu Świata realizowanego w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Teatralnego Teatr Polska.
Sala kameralna, godz. 16.00

Spektak...
Profesor Jerzy Bralczyk w Tucholi
Czytaj całość
Znany jest już termin przyjazdu do Tucholi profesora Jerzego Bralczyka. Jak poinformowała nas prezes Stowarzyszenia "Via Natura" Halina Janowska Giłka, spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 października o godz. 17.oo w sali multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a poprowadzi je znany dziennikarz Michał Ogórek.
 
Członkowie stowarzyszenia serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

 

(red.) ...
Mistrzostwa Borów Tucholskich w marszu na orientacje
Czytaj całość
W dniach 20 – 21 września br. w okolicach miejscowości Nadolna Karczma i Raciąż odbędzie się impreza na orientację „Depniemy 5” - I Mistrzostwa Borów Tucholskich w Indywidualnych Marszach na Orientację.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Do wyboru 6 tras, w tym kajak oraz turystyczna, maszerowanie zarówno w nocy, jak i w dzień, wyłonienie indywidualnych mistrzów kategorii zaawansowanej i rowerowej. Impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, zyskała wsparcie gminy Tuchola.

Zgłoszenia do udziału są przyjmowa...
Promocja Pamiętników Janta-Połczyńskich
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszają na promocję Pamiętników Marii i Leona Janta-Połczyńskich oraz prelekcję o Aleksandrze Janta-Połczyńskim.

Spotkanie odbędzie się 23 wrzesnia 2013r. (poniedziałek) o godzinie 13.00 w sali multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi.

W programie:
- Prezentacja wydawnictwa: prof. dr hab. Włodzimierz Jastrzębski u dr Jerzy Szwankowski
- Referat wygłosi Michał Folega - badacz historii rodu Janta-Połcz...
Historyczny Pochód Borowiaków przejdzie ulicami Tucholi
Czytaj całość
21 września w Tucholi odbędzie się już po raz drugi Historyczny Pochód Borowiaków. Pochód wyruszy o godz. 14:00 sprzed Starostwa na ul. Pocztowej, a zakończy się w parku Zamkowym. Po Pochodzie rozpocznie się Kiermasz Borowiacki. W czasie imprez będzie można wziąć udział w konkursie fotograficznym oraz zagłosować na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Plan imprezy
13:00 zbiórka na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Tucholi, ul. Pocztowa 7
14:00 wymarsz Pochodu z ul. Pocztowej do Parku Zamkowego (trasa: ul. Pocztowa,...
Grzybobranie z Tucholskim Parkiem Krajobrazowym
Czytaj całość
Nadleśnictwo Tuchola i Tucholski Park Krajobrazowy i serdecznie zapraszają chętnych na „GRZYBOBRANIE”, które odbędzie się w dniu 8 października br. Grzybobranie będzie zorganizowane w ramach corocznych warsztatów mikologicznych.

Chętne osoby winny zgłosić swoje uczestnictwo do dnia 25 września na adres Tucholskiego Parku Krajobrazowego, ul. Podgórna 1 w Tucholi lub telefonicznie pod nr tel. 52 33 437 12.
 
Plan grzybobrania:
godz. 7.00
odjazd podstawionego przez organizatorów autokaru prz...
Dożynki Tucholskie w Parku Zamkowym w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi oraz Stowarzyszenie Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi zapraszają na Dożynki Tucholskie, które odbędą się w sobotę, 14 września br., w Parku Zamkowym - za Urzędem Miejskim w Tucholi.

W programie:

godz. 13:45 Zbiórka uczestników przed kościołem pw. Bożego Ciała w Tucholi;
godz. 14:00 Uroczysta Msza św. ;
Przemarsz do Parku Zamkowego;
Otwarcie dożynek - część oficjalna;
Część artystyczna;
Ogłoszenie wyników konkursów:
&bd...
Wybierz stronę: |<  <<  <  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64    >  >|