Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają panie do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Mammobus pojawi się 18 maja br. w godzinach od 11.00 - 17.00 oraz w dniach od 20 do 22 maja br. w godzinach od 8.30 - 13.30 na parkingu za Urzędem Miejskim w Tucholi przy placu Zamkowym 1.

Badaniami mammograficznymi będą objęte kobiety w wieku od 50. do 69. roku życia, które nie miały wykonywanych takich badań w ciągu ostatnich 2 lat.

Badaniami cyt...
IMAGINE - seans filmowy w Książnicy Tucholskiej
Czytaj całość
10 maja 2013 roku o godz. 18.30 w Książnicy Tucholskiej (sala multimedialna) odbędzie się seans filmowy "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego ("Sztuczki", "Zmruż oczy") - zorganizowany przy współpracy Powiatu Tucholskiego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Nasze miasto znalazło sie na trasie "Polski Świałoczułej" - projektu Doroty Kędzierzawskiej ("Pora umierać", "Jutro będzie lepiej") i Artura Reinharda (autora zdjęć m.in. do "Tristana i Izoldy" Kevina Reyn...
Wyjazd do Opery Nova
Czytaj całość
Stowarzyszenie VIA Natura i Tucholski Ośrodek Kultury zapraszają chętnych 50+/60+ do wyjazdu na Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie” do Opery Nova w Bydgoszczy 14 maja br. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w TOK do 10 maja br. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków gminy Tuchola.(mat. Urzaąd Miasta w Tucholi)
(fot. commons.wikimedia.org) ...
Obchody Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystościach z okazji Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Obchody Święta Flagi odbędą się 2 maja (czwartek) w Kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi. Z kolei 3 maja (piątek) odbędą się uroczystości z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  Szanowni Państwo,

2 maja po raz kolejny będziemy obchodzić jedno z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ustanowione zostało przez polski parlam...
Tucholanki zagrają z Reprezentacją Polski
Czytaj całość
We wtorek 30 kwietnia o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim OSiR w Tucholi odbędzie się atrakcyjny mecz piłkarski między drużynami MLKS Tucholanka Joltex Tuchola i Reprezentacją Polski Kobiet Niesłyszących. Tu należy nadmienić, że Reprezentacja Polski w ostatnich mistrzostwach świata zajęła IV miejsce.

Zgrupowanie Kadry Narodowej w Piłce Nożnej Kobiet przygotowującej się do 22. Letniej Igrzysk Olimpijskich Głuchych „DEAFLYMPICS-SOFIA’2013” odbędzie się w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy w dniach 26.04.- 05.05.2013 r. W związku z tym trene...
Majówka z TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców miasta i okolic w dniu 3.05.2013r. (tj. piątek) w godz. 16.00-22.00 na tradycyjny festyn kulturalno-rekreacyjny `Majówkę z TOK`, która odbędzie się w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi.

W programie występy artystyczne w wykonaniu
- zespołu `Alababki`,
- chóru `Radosna jesień`
- dzieci z Przedszkola Nr 1 w Tucholi
- Tucholskiego Chóru GOSPEL
oraz solistów:
- Bianki Jutrowskiej, Jagody Mówińskiej, Dominiki Drzazgi,...
Giełda dla mam w trójce
Czytaj całość
Zima na dobre się skończyła, rodzicie ze zdziwieniem odkrywają, że rzeczy które nosiły ich pociechy jeszcze jesienią, są za małe. Co robić? Rodzicie organizują już 11 maja (sobota) w Szkole Podstawowej nr 3 wiosenno-letnią "Giełdę mam".

Podczas trwania akcji, można znaleźć i zakupić coś dla swoich pociech - ubrania, zabawki, gry w przystępnych cenach. Istnieje również możliwość sprzedaży rzeczy z których dzieci wyrosły.

Giełda rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do godz. 16:00

(Na...
II Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Żalnie
Czytaj całość
Dnia 27.04 (sobota) o godzinie 14:00 odbędzie się II Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Żalnie. Zbiórka uczestników przy restauracji "Na Rozdrożu". O godz. 15:00 odbędzie się msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wraz z poświeceniem motocykli.

Po mszy św. motocykliści udadzą się na paradę ulicami okolic. Po paradzie zapraszamy wszystkich motocyklistów i nie tylko na wspólna imprezę. Podczas imprezy trwać będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego, pokaz straży pożarnej, pol...
Gospel AVE w Bożym Ciele
Czytaj całość
Już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, podczas mszy św. o godz. 18, w kościele pw Bożego Ciała w Tucholi wystąpi chór Gospel AVE .

W programie min: Psalm 148 , W cieniu Twoich rąk,  He has done marvelous,  Uwielbiam imię Twoje Panie i wiele innych utworów. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także film: Tucholski chór gospel AVE w Rudzim Moście

(red.) ...
XXI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża
Czytaj całość
W sobotę 20 kwietnia 2013 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi odbędą się eliminacje powiatowe XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

W mistrzostwach wystartują pięcioosobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tucholskiego. W trakcie mistrzostw drużyny udzielają pierwszej pomocy przedlekarskiej na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów.<...
Wybierz stronę: |<  <<  <  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61    >