Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
VII Piknik Historyczny
Czytaj całość
Już po raz siódmy Gmina Kęsowo zaprasza 8 czerwca na „Piknik Historyczny".

W inscenizacji wezmą udział oddziały żołnierzy polskich oraz niemieckich starając się odtworzyć walki na "pozycji Rytel", które miały miejsce w roku 1939. Oprócz efektownych pokazów pirotechnicznych, będzie można zobaczyć także broń z czasów II Wojny Światowej m.in. działo przeciwpancerne, moździerze, granatniki, broń maszynową oraz ręczną powtarzalną.

Na tegorocznym pikniku zagrają zespoły: The Postman ...
Pokaz mody oraz spotkanie z Agatą Młynarską w TOK
Czytaj całość
18 maja (sobota) o godzinie 11:00 w Tucholskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Agatą Młynarską, polską dziennikarką, konferansjerką i prezenterką telewizyjną.

W programie: pokaz mody projektantki Teresy Wojnickiej z Autorskiej Galerii Ubioru w Bydgoszczy.

Organizatorem spotkania w jest Halina Janowska Giłka.

Serdecznie zapraszamy!

(red.) ...
Świat pędzlem malowany – wystawa malarstwa w TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Józefa Wróblewskiego i Łukasza Dolata. Wernisaż odbędzie się 17 maja (piątek) o godz. 17:00 w salach wystaw TOK.
(mat. Urząd Miasta Tuchola) ...
Giełda mam już w sobotę
Czytaj całość
Zima na dobre się skończyła, rodzicie ze zdziwieniem odkrywają, że rzeczy które nosiły ich pociechy jeszcze jesienią, są za małe. Co robić? Rodzicie organizują już 11 maja (sobota) w Szkole Podstawowej nr 3 wiosenno-letnią "Giełdę mam".

Podczas trwania akcji, można znaleźć i zakupić coś dla swoich pociech - ubrania, zabawki, gry w przystępnych cenach. Istnieje również możliwość sprzedaży rzeczy z których dzieci wyrosły.

Giełda rozpocznie się o godz.13:00 i potrwa do godz.16:00

(red....
Wiosenna edycja wyprawy pieszo - rowerowej
Czytaj całość
10 maja br. (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się wiosenna edycja wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”. Podobnie, jak podczas poprzednich edycji, bazą imprezy będzie Amfiteatr Leśny w Tucholi Rudzkim Moście.

Trasa wyprawy przebiegać będzie ścieżką rowerową Tuchola Rudzki Most – Świt – Rudzki Most. Osoby uprawiające nordic walking oraz piesi mogą pokonać skrócony odcinek: Rudzki Most – Piszczek – Rudzki Most.

„Celem wyprawy jest przede wszystkim promocj...
Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają panie do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Mammobus pojawi się 18 maja br. w godzinach od 11.00 - 17.00 oraz w dniach od 20 do 22 maja br. w godzinach od 8.30 - 13.30 na parkingu za Urzędem Miejskim w Tucholi przy placu Zamkowym 1.

Badaniami mammograficznymi będą objęte kobiety w wieku od 50. do 69. roku życia, które nie miały wykonywanych takich badań w ciągu ostatnich 2 lat.

Badaniami cyt...
IMAGINE - seans filmowy w Książnicy Tucholskiej
Czytaj całość
10 maja 2013 roku o godz. 18.30 w Książnicy Tucholskiej (sala multimedialna) odbędzie się seans filmowy "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego ("Sztuczki", "Zmruż oczy") - zorganizowany przy współpracy Powiatu Tucholskiego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Nasze miasto znalazło sie na trasie "Polski Świałoczułej" - projektu Doroty Kędzierzawskiej ("Pora umierać", "Jutro będzie lepiej") i Artura Reinharda (autora zdjęć m.in. do "Tristana i Izoldy" Kevina Reyn...
Wyjazd do Opery Nova
Czytaj całość
Stowarzyszenie VIA Natura i Tucholski Ośrodek Kultury zapraszają chętnych 50+/60+ do wyjazdu na Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie” do Opery Nova w Bydgoszczy 14 maja br. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w TOK do 10 maja br. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków gminy Tuchola.(mat. Urzaąd Miasta w Tucholi)
(fot. commons.wikimedia.org) ...
Obchody Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystościach z okazji Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Obchody Święta Flagi odbędą się 2 maja (czwartek) w Kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi. Z kolei 3 maja (piątek) odbędą się uroczystości z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  Szanowni Państwo,

2 maja po raz kolejny będziemy obchodzić jedno z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ustanowione zostało przez polski parlam...
Tucholanki zagrają z Reprezentacją Polski
Czytaj całość
We wtorek 30 kwietnia o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim OSiR w Tucholi odbędzie się atrakcyjny mecz piłkarski między drużynami MLKS Tucholanka Joltex Tuchola i Reprezentacją Polski Kobiet Niesłyszących. Tu należy nadmienić, że Reprezentacja Polski w ostatnich mistrzostwach świata zajęła IV miejsce.

Zgrupowanie Kadry Narodowej w Piłce Nożnej Kobiet przygotowującej się do 22. Letniej Igrzysk Olimpijskich Głuchych „DEAFLYMPICS-SOFIA’2013” odbędzie się w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy w dniach 26.04.- 05.05.2013 r. W związku z tym trene...
Wybierz stronę: |<  <<  <  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62    >