Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Kopalnia Open Day
Czytaj całość
Interesujesz się historią lokalną? Nie masz pomysłu na najbliższy weekend? Chciałbyś przypomnieć sobie jak toczyć felgę i strzelać z procy? A może Twoje dzieci lub wnuczęta nie wiedzą jak się bawić w "Borach Tucholskich"? W dniach 3-4 sierpnia we wsi tematycznej "Górnicza Wioska" w Pile, gmina Gostycyn moc wrażeń i atrakcji. Wszystkie rodem z XIX i XX wieku.

 W programie między innymi:

- zwiedzanie ścieżki dydaktycznej i pozostałości kopalni "Montania" z audioprzewodnikiem,
- toczenie f...
XIII Nocne Misteria Nadjeziorne
Czytaj całość
Organizatorzy zapraszają 2 sierpnia 2013 r. w godzinach wieczornych (około 21:30) na trzynastą już edycję Nocnych Misteriów Nadjeziornych do cekcyńskiego amfiteatru.
(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi) ...
Wymysłowo Cup 2013 II edycja
Czytaj całość
W dniach 3-4 sierpnia w Wymysłowie odbędą się regionalne i towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody. Poniżej umieszczamy plakat imprezy. Serdecznie zapraszamy!
(red.)
  ...
Dwa dni dobrej muzyki podczas festiwalu KOCIOŁ w Cekcynie
Czytaj całość
Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzić czas przy dobrej muzyce w dniach 26-27 lipca do Cekcyńskiego Amfiteatru. Będzie świetna muzyka w bardzo dobrym wykonaniu, co najważniejsze grana na żywo. Początek o godzinie 19:30.

W tym roku zadanie zorganizowania 2-dniowej imprezy było trudniejsze pod względem logistycznym i finansowym, ale udało się dzięki wsparciu Gminy Cekcyn oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

W piątek w Cekcynie zaprezentują się cztery zespoły:
...
„Przyroda moimi oczami” wystawa fotograficzna w TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii „Przyroda moimi oczami” organizowaną przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (26 lipca) o godz. 12.00 w sali wystaw TOK.
(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Festyn Kolejarski – „Zapomniana Stacja”
Czytaj całość
Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie zaprasza na Festyn Kolejarski – „Zapomniana Stacja”. W tym roku odbędzie się już dziewiąta edycja tej imprezy. Tradycyjnie spotkamy się na stacji kolejowej Pruszcz – Bagienica, w ostatni lipcowy weekend – tj. 27 lipca o godz. 16:00.

Głównym celem festynu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej Powiatu Tucholskiego i promocja produktu turystycznego pod nazwą „Zapomniana Stacja”. Zabudowania kolejowe w Pruszczu tworzą kompleks budynków pochodzący z epoki międzywojennej,...
Dzień Folkloru i Festyn Kasztelański
Czytaj całość
20 VII w Tucholi, 17 VIII w Raciążu

Któż z nas Słowian, a tym bardziej Borowiaków, nie kocha swoich korzeni, historii nie tej wielkiej, ale tej najbliższej, intymnej, codziennej. Wkrótce w Tucholi po raz kolejny będziemy mogli dać się ponieść wirowi historii a przy tym świetnie się bawić, podczas Dnia Folkloru Borowiackiego.

Jak zwykle KGW w Karczmie Borowiackiej zaserwuje najznakomitsze, nie rzadko nagradzane, potrawy ze starych zapisków naszych prababek. Wokół placu zamkowego rozciągną się mnogo wyrobnic...
Stand-up Bez Cenzury w Tucholi
Czytaj całość
Stand-up Bez Cenzury to wspólny projekt trójki dobrych kumpli, czyli Abelarda Gizy, Katarzyny Piaseckiej i Kacpra Rucińskiego. Od listopada 2010 roku występują razem w klubach całego kraju, tworząc rasowe wieczory stand-up.

Stand-up comedy to znana na całym świecie forma rozrywki. W Polsce coraz bardziej popularna i rozpoznawalna. Zasada stand-upu jest prosta: brak tematów tabu. Można mówić o wszystkich, nie rzadko poruszając tematy ostre, czy ważne. Do grupy najlepszych przedstawicieli polskiej sceny stand-upu z pewnością należy tr&...
"Pieśni sakralne" III Letni Festiwal Organowy
Czytaj całość
Zapraszamy Państwa na kolejny koncert w ramach III Letniego Festiwalu Organowego Tuchola 2013. Tym razem w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi 14 lipca o godzinie 19:00 wsytąpią: Alicja Majewska (śpiew), Włodzimierz Korcz (akompaniament) oraz Strzyżowski Chór Kameralny pod dyr. Grzegorza Oliwy.
Alicja Majewska

Piosenkarka. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1971- 74 śpiewała w zespole Partita. W 1974 rozpoczęła karierę solową. Do 1977 związana była z warszaws...
Uroczystości z okazji Święta Patronki Tucholi św. Małgorzaty
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi, Parafia pw. Bożego Ciała oraz Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi zapraszają 20 lipca (sobota) na Święto Patronki Tucholi św. Małgorzaty. Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.00 Mszą św. w intencji miasta i jego mieszkańców.(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65    >