Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
II Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Żalnie
Czytaj całość
Dnia 27.04 (sobota) o godzinie 14:00 odbędzie się II Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Żalnie. Zbiórka uczestników przy restauracji "Na Rozdrożu". O godz. 15:00 odbędzie się msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wraz z poświeceniem motocykli.

Po mszy św. motocykliści udadzą się na paradę ulicami okolic. Po paradzie zapraszamy wszystkich motocyklistów i nie tylko na wspólna imprezę. Podczas imprezy trwać będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego, pokaz straży pożarnej, pol...
Gospel AVE w Bożym Ciele
Czytaj całość
Już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, podczas mszy św. o godz. 18, w kościele pw Bożego Ciała w Tucholi wystąpi chór Gospel AVE .

W programie min: Psalm 148 , W cieniu Twoich rąk,  He has done marvelous,  Uwielbiam imię Twoje Panie i wiele innych utworów. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także film: Tucholski chór gospel AVE w Rudzim Moście

(red.) ...
XXI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża
Czytaj całość
W sobotę 20 kwietnia 2013 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi odbędą się eliminacje powiatowe XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

W mistrzostwach wystartują pięcioosobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tucholskiego. W trakcie mistrzostw drużyny udzielają pierwszej pomocy przedlekarskiej na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów.<...
Promocja książki Michała Kargula – spotkanie w Książnicy Tucholskiej
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna, Borowiackie Towarzystwo Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Tucholi zapraszają na promocję książki Michała Kargula pt. „Abyście w puszczach naszych szkód żadnych nie czynili…”. Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17.30 w Książnicy Tucholskiej.

Promocję książki wzbogaci inscenizacja pt. „Leśna narada” w wykonaniu grupy teatralnej „Koniczynki” prowadzonej przez Ewę Kwasigroch i Hannę Oller ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. ppłk. Józefa Wryczy w Tu...
Koncert Gospel AVE
Czytaj całość
Tucholski  Chór Gospel AVE wystąpi w Kościele, w parafii pw. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście w sobotę, 6 kwietnia 2013 roku, podczas mszy św. o godz. 18.

Muzyka gospel charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański, jest specyficzna pełna radości, ekspresji, niesie z sobą dużo pozytywnych emocji i  wyzwala wzruszenia.

Przypomnijmy, że chór powstał w 2011 roku. Jego założycielką i pomysłodawczynią jest Donata Świerczyńska, a dyrygentem Radosław Meger. Członkowie chóru to o...
Spotkania informacyjne dla rodziców 6-latków
Czytaj całość
W dniach 9 – 11 kwietnia w Tucholi odbędą się spotkania informacyjne dla rodziców dzieci 6-letnich pn. „Sześciolatek w szkole”. W programie: informacja dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tucholi, prezentacja „Dziecko sześcioletnie w szkole”, pytania, dyskusja.


ZEBRANIA ODBĘDĄ SIĘ  W TUCHOLSKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

- 9 kwietnia 2013 r. (wtorek) o godz. 16.00
w Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi, ul. Pocztowa 10

Kiermasz Wielkanocny w Książnicy Tucholskiej
Czytaj całość
Zapraszamy wszystkich na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w Książnicy Tucholskiej 24 marca 2013 r. w godzinach 12:00 - 16:00.Na stoiskach do nabycia: - drekoracje świąteczne: piusanki, kraszanki, stroiki;
- twórczość ludowa: hafty, rzeźba;
- biżuteria: bursztyn, filc;
- domowe ciasta;
- domowe przetwory;
- wiklina oraz wiele innych produktów.
(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi) ...
Muzyka wielkopostna zabrzmi w tucholskich kościołach
Czytaj całość
23 marca (sobota) o godz. 19.00 w kościele pw. Bożego Ciała oraz 24 marca (niedziela) o godz. 17.45 w kościele pw. św. Jakuba odbędzie się koncert pt. „Krzyżu Święty…” w wykonaniu Chóru „Camerata”, Zespołu Muzyki Dawnej „Capella Pro Musica Antiqua” oraz Zespołu Wokalnego „Wiolinki”.(mat. Urzad Miasta Tuchola) ...
Obrazy Julii Głodek w tucholskiej bibliotece
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Julii Głodek. Uroczyste otwarcie odbędzie się 22 marca (piątek) o godz. 17.00 w MBP przy ul. Pocztowej 7B w Tucholi.(mat. Urząd Miejski Tuchola)
  ...
Tydzień z Internetem 2013 w bibliotece
Czytaj całość
Biblioteka zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu. 18 - 23 marca 2013 roku (poniedziałek - sobota) zaprasza osoby powyżej 50. roku życia, które jeszcze nigdy nie zetknęły się z Internetem na spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

Spotkanie „Pierwszy kro...
Wybierz stronę: |<  <<  <  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61    >