Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Zapomniana stacja na chwile ożyła (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W ostatni lipcowy weekend (27.07) na stacji kolejowej Pruszcz – Bagienica, odbyła się już dziewiąta edycja festynu kolejarskiego „Zapomniana Stacja”.

W programie festynu było m.in. zwiedzanie z przewodnikiem obiektów dworca kolejowego, prezentacje osobliwych pojazdów szynowych z przejażdżkami, wystawa pamiątek kolejarskich, występy grup artystycznych z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie czy wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Na zakończenie odbyła się zabawa przy rampie z zespołem muzycznym PARADOK...
Koncert Andrzeja Piasecznego (FOTO)
Czytaj całość
Dni Borów Tucholskich dobiegły końca, na zakończenie trwających ponad 2 tygodnie, obchodów 54. DBT na stadionie miejskim wystąpił Andrzej Piaseczny. Trwający ponad dwie godziny koncert przyciągnął tłumy. Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Tucholi.

Zapraszamy do galerii!

(red.)
(fot. Piotr Kozłowski) ...
Widownia pękała ze śmiechu - Stand-up Bez Cenzury w Tucholi
Czytaj całość
Przyjechali do Tucholi z projektem Stand-up Bez Cenzury. Pojawili się w sercu Borów Tucholskich po raz pierwszy, a kto kupił bilet na pewno nie żałował. W niedziele w klubie Underground odbył się wieczór ze stand-upem. Na scenie pojawili się czołowi, polscy stand-upowcy: znany z kabaretu Limo Abelard Giza, Katarzyna Piasecka i Kacper Ruciński.

Stand-up Bez Cenzury to wspólny projekt trójki dobrych kumpli, czyli Abelarda Gizy, Katarzyny Piaseckiej i Kacpra Rucińskiego. Od listopada 2010 roku występują razem w klubach całego kraju, two...
XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej
Czytaj całość
W ostatni weekend (13 - 14 lipca) w ramach 54. Dni Borów Tucholskich w Tucholi odbył się XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej. Impreza została podzielona na dwie części. W sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe, natomiast w niedzielę koncert galowy laureatów.

Nagrodę Burmistrza Tucholi zdobyła Schola „Aniołki” działająca przy Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi Rudzkim Moście. Z kolei Nagrodę Grand Prix i puchar przechodni festiwalu zdobył Zespół wokalno-instrumentalny „Etta” z Rumi.
...
Grzegorz Stasiak rozśmieszał w Tucholi
Czytaj całość
W sobotę (14.07) w restauracji Kuźnia wystąpił kabareciarz Grzegorz Stasiak znany między innymi z programów i seriali TV - Nauka jazdy, Święta wojna.

Śląski kabareciarz przez ponad trzy godziny bawił tucholską publiczność. Pomimo iż artysta na scenie mówi gwarą śląską, nikt nie miał problemu ze zrozumieniem skeczy.

Zobacz fragment występu:


(red.)
(fot. / wideo: Piotr Kozłowski) ...
Hip-Hop na starym rynku (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W środę (10.07.2013) tucholski rynek został uniesiony na falach bitu i rapu. Tucholski Ośrodek Kultury przy ścisłej współpracy z Mc DMS, zorganizował jeden z największych eventów hip-hopowych w ostatnich latach na terenie naszego powiatu.


Na scenie pojawili się artyści indywidualni jak wspomniany DMS, QSH, Aurelia Górna – wokalistka której głos wibrował jeszcze godziny po występie. Oprócz nich z Bydgoszczy przyjechali Trap Brothers i Beat Riders, z tłustymi klubowymi bitami.


Na scenie ...
Koncert Zbigniewa Wodeckiego w Brdzie (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W minioną sobotę, 6 lipca, na terenie ośrodka wypoczynkowego "Zielony Wiatr" w Brdzie koło Nadolnej Karczmy przed publicznością z całego regionu wystąpił Zbigniew Wodecki.

Jego występ był końcowym akcentem imprezy, która trwała już od godzin popołudniowych. Wcześniej, po mszy polowej, zorganizowano piknik ekologiczny.

Zobacz również: Pozdrowienia dla mieszkańców Tucholi od Zbigniewa Wodeckiego

Swój występ Zbigniew Wodecki, którego publiczność przywitała gromkimi brawami, rozp...
54. Dni Borów Tucholskich oficjalnie rozpoczęte
Czytaj całość
7 lipca (niedziela) w Parku Zamkowym w Tucholi uroczyście otwarto tegoroczne obchody Dni Borów Tucholskich. Z tej okazji został zorganizowany koncert „Operetka nad Borami”. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski wraz z zaproszonymi gośćmi.

Wśród nich znaleźli się: Wicemarszałek Senatu RP Jan Wyrowiński, który objął patronat honorowy nad 54. Dniami Borów Tucholskich, Poseł na Sejm RP Teresa Piotrowska, w imieniu Senatora RP Tadeusza Kobiaka Halina Janowska-Giłka, Starosta Tucholski Dorota Gromowska...
Europejski folklor w Tucholi (FOTO)
Czytaj całość
Kolorowo i międzynarodowo było dziś (4.07) na tucholskim rynku. Mieszkańcy mogli podziwiać europejskie ludowe stroje, posłuchać tradycyjnej muzyki oraz zobaczyć ludowe tańce.

Na folklorystyczny koncert przyjechały zespoły z Czech, Ukrainy oraz Cypru, które uczestniczyły w Bydgoskich Impresjach Muzycznych, najważniejszej imprezie o zasięgu międzynarodowym organizowaną przez bydgoski Pałac Młodzieży.

Na scenie można było zobaczyć zespoły z Cypru: Geneclik Merkezi Birligi Lefkosa, z Czech: Bystrzyca oraz grupy z Ukrainy: Dzherelts...
Kultura hip-hop zagości na tucholskim rynku
Czytaj całość
10 lipca (środa) o godz. 18:00 na tucholskim rynku, odbędzie się impreza Hip-Hopowa organizowana przez Tucholski Ośrodek Kultury, wraz ze środowiskiem Raperów z regionu. Zobaczcie kto wystąpi i jakie będą dodatkowe atrakcje.

Na scenie wystąpią składy: Trap Brothers (Pires & El Bamito), Aurelia Górna, DMS, QSH, Osobiesam, Sound Ostateczny oraz Dj A2K. Imprezę poprowadzi DMS.

Na rynku oprócz wymienionych artystów, każdy z publiczności będzie mógł przejąć mikrofon w kulturalnej kolejności. Będzie udost...
Wybierz stronę: |<  <<  <  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37    >