Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
VII Piknik Historyczny
Czytaj całość
Już po raz siódmy Gmina Kęsowo zaprasza 8 czerwca na „Piknik Historyczny".

W inscenizacji wezmą udział oddziały żołnierzy polskich oraz niemieckich starając się odtworzyć walki na "pozycji Rytel", które miały miejsce w roku 1939. Oprócz efektownych pokazów pirotechnicznych, będzie można zobaczyć także broń z czasów II Wojny Światowej m.in. działo przeciwpancerne, moździerze, granatniki, broń maszynową oraz ręczną powtarzalną.

Na tegorocznym pikniku zagrają zespoły: The Postman ...
Dzień Dziecka pełen atrakcji – zaprasza TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 15.00 na tucholskim rynku. Program festynu obfituje w wiele atrakcji dla naszych milusińskich.W programie:
- przedstawienie pt. „Dziecięce marzenia” w wykonaniu Teatru „Nic wspólnego” (rodziców z Przedszkola nr 1 w Tucholi);
- koncert galowy laureatów 35. Jubileuszowych Spotkań z Piosenką Dziecięcą;
- występ Cyrku „Cool Kids” z Wojewódzkie...
Pogoda zawiodła, uczestnicy nie
Czytaj całość
173 osoby wzięły udział w III edycji wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”. Impreza odbyła się 10 maja w Amfiteatrze Leśnym w Tucholi Rudzkim Moście, a jej organizatorem był Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, również zapalony rowerzysta.

Pogoda nam co prawda nie dopisała, ale uczestnicy dzielnie stawili jej czoła i z tego się ogromnie cieszymy. Udało się bowiem pobić rekord ubiegłorocznej frekwencji – podczas jesiennej edycji (27 września 2012 r.) w imprezie wzięły udział 123 osoby, a w ...
Majówka z TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców miasta i okolic w dniu 3.05.2013r. (tj. piątek) w godz. 16.00-22.00 na tradycyjny festyn kulturalno-rekreacyjny `Majówkę z TOK`, która odbędzie się w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi.

W programie występy artystyczne w wykonaniu
- zespołu `Alababki`,
- chóru `Radosna jesień`
- dzieci z Przedszkola Nr 1 w Tucholi
- Tucholskiego Chóru GOSPEL
oraz solistów:
- Bianki Jutrowskiej, Jagody Mówińskiej, Dominiki Drzazgi,...
Uwaga wywiad: dzisiaj Mariusz Puszczewicz - wokalista zespołu 4. Piętro
Czytaj całość
Paweł Cieślewicz: Miło jest przeglądać internet i natknąć się na tucholanina, który bez żadnych kompleksów radzi sobie w innym środowisku. To wynika z charakteru, czy były na początku kłopoty? Mariusz Puszczewicz: Jestem raczej osobą otwartą i jakoś nigdy nie stanowiło dla mnie większego problemu odnalezienie się w innym środowisku. W Koszalinie poznałem z czasem sporo osób, zdecydowanie życzliwie nastawionych do tego co robię z zespołem, więc jeśli były jakieś kłopoty na samym początku, to musiały być tak niewielkie, że po prostu...
Oni mają talent! XVI Promocja Młodych Talentów za nami
Czytaj całość
W tegorocznej - XVI edycji "Promocji Młodych Talentów" wzięło udział aż dwudziestu dziewięciu uczestników. Młodzi artyści zaprezentowali się w czwartek 4 kwietnia w Tucholskim Ośrodku Kultury.

Oprócz występów wokalnych i instrumentalnych, które zdominowały tegoroczną edycje, podziwiać można było wystawę fotograficzną, pokazy tańca nowoczesnego oraz zdolności recytatorskie.

- Uważam, że to wydarzenie co roku rodzi nowych wokalistów, instrumentalistów, nowe talenty - mówił...
XVI Promocje Młodych Talentów
Czytaj całość
Już dziś w Tucholskim Ośrodku Kultury odbędzie się XVI edycja Promocji Młodych Talentów. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 w sali widowiskowej TOK. W wydarzeniu udział wezmą osoby które posiadają talent w dziedzinie artystycznej: osoby śpiewające, grające, tańczące, fotografujące, rysujące itp.

Organizatorem XVI Promocji Młodcyh Talentów jest Zespoół Szkół Ogólnokształcących oraz Tucholski Ośrodek Kultury.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy!

(red.)

...
Koncert HGA Północ (zdjęcia)
Czytaj całość
15 marca w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się koncert pt. "Nasze wędrowanie" w wykonaniu Harcerskiej Grupy Artystycznej "Północ" działającej przy Hufcu ZHP Tuchola. Na występie zespołu w piątkowy wieczór nie zabrakło dobrej zabawy, a artyści aż dwa razy wychodzili na bis.
(red.)
(fot. pk) ...
Tucholscy harcerze zaśpiewają i zagrają w TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pt. „Nasze wędrowanie” w wykonaniu Harcerskiej Grupy Artystycznej „Północ” działającej przy Hufcu ZHP Tuchola. Koncert odbędzie się 15 marca (piątek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej TOK.[mat. Urząd Miasta Tuchola] ...
Andrzej Piaseczny wystąpi w Tucholi na zakończeniu DBT
Czytaj całość
Na zakończenie 54 Dni Borów Tucholskich, na które poczekać musimy jeszcze do wakacji, wystąpi Andrzej Piaseczny. Koncert ma odbyć się na stadionie OSiR w ostatni dzień DBT. Warto dodać, że ostatnia, solowa płyta artysty “To co dobre” osiągnęła już status platynowej płyty.

(red.)
(fot. piasek.art.pl) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59    >