Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Historyczny pochód Borowiaków (FOTOGALERIA)
Czytaj całość
W sobotę 5 lipca ulicami Tucholi przeszła niezwykła parada historyczna. Jej uczestnicy przenieśli nas od czasów wczesnośredniowiecznych po współczesne, przypominając w ten sposób najważniejsze wydarzenia z historii naszego powiatu.

Pochód rozpoczął się przy Starostwie Powiatowym, a zakończył się w Parku Zamkowym. Tam na mieszkańców i przybyłych gości czekał wielki kiermasz borowiacki, konkursy dla dzieci oraz wiele innych atkacji.

(red.) ...
Bydgoskie Impresje Muzyczne na rynku (FOTO)
Czytaj całość
W czwartkowe popołudnie na tucholskim rynku odbył się koncert uczestników Bydgoskich Impresji Muzycznych. Na scenie można było zobaczyć zespoły folklorystyczne z Bułgarii, Czech i orkiestrę dętą z Węgier.(red.) ...
Tak się bawiono podczas Nocy Świętojańskiej w Raciążu
Czytaj całość
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy pn. Noc Świętojańska, która 28 czerwca odbyła się nad Jeziorem Rudnica w Raciążu. Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.
(mat. tok.tuchola.pl) ...
Wakacyjne koncerty na tucholskim rynku
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na popołudniowe i wieczorne koncerty na rynku.


Poniżej zamieszczamy terminy poszczególnych koncertów i zespoły muzyczne, które wystąpią przed publicznością na tucholskim rynku.

3 lipca - czwartek - godz. 16.30 - folklorystyczne zespoły uczestniczące w Bydgoskich Impresjach Muzycznych z Bułgarii i Czech oraz orkiestra dęta z Węgier;
4 lipca - piątek - godz. 20.00 - Zespół Muzyczny TOMA-TO;
6 lipca - niedziela - godz. 20.00 - Zespół PARADOKS;
...
XV Festiwal Orkiestr Dętych w Śliwicach (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
15 czerwca 2013 r.  w Śliwicach odbył się XV jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Leona Landowskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. celebrowaną przez ks. prałata Andrzeja Koss. Mszę św. uświetnił występ Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury.

Tuż po mszy św. orkiestry wzięły udział w przemarszu ulicami Śliwic do amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbył się koncert festiwalowy. Przybyli na tę wyjątkową jubileuszową uroczystość obejrzeli film promujący życie i twórczość patrona Festiwalu. Leon Landowski...
Młodzi Borowiacy przywitali lato (FOTO)
Czytaj całość
W niedzielę 15 czerwca, w parku Zamkowym w Tucholi odbył się koncert na przywitania lata. W tym dniu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi.
(red.) ...
Obchody 750-lecia parafii i miejscowości Śliwice (FOTO)
Czytaj całość
8 czerwca 2014r. odbyła się inauguracja obchodów jubileuszu parafii i miejscowości Śliwice. Uroczystą mszę św. celebrował ks. bp Ryszard Kasyna.

Tuż po mszy św. swoje umiejętności zaprezentowała Orkiestra Dęta OSP ze Śliwic. Następnie Orkiestra Dęta poprowadziła barwny korowód ulicami Śliwic do amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury. W przemarszu wspaniale prezentował się fundator parafii książę Mściwój II ze strażą przyboczną.

W amfiteatrze na przybyłych czekał tradycyjny poczęstunek przygotowany przez Koła...
Wędkarski Dzień Dziecka (FOTO)
Czytaj całość
Aż 35 młodych wędkarzy z Tucholi wybrało się w niedzielne popołudnie nad jezioro Głęboczek aby wziąć udział w zawodach przygotowanych specjalnie dla nich, z okazji Dnia Dziecka. Ładna pogoda, sympatyczna atmosfera oraz żerujące ryby sprawiły, że praktycznie wszyscy na zakończenie przybyli z uśmiechem na twarzy.

W tym dniu żadne dziecko nie wróciło do domu bez nagrody. Oprócz pucharów i gadżetów wędkarskich był też słodki poczęstunek dla każdego. Wędkarski Dzień Dziecka zorganizowany został przez Koło PZW w Tucholi pr...
Dzień Dziecka z TOK za nami (FOTO)
Czytaj całość
W niedzielne popołudnie dzieci z okazji swojego święta mogły przyjść do Parku Zamkowego i skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Na najmłodszych czekało wesołe miasteczko, balonowe zwierzęta, malowanie buziek oraz przejażdżki konne. Oprócz tego na scenie odbył się galowy koncert laureatów Spotkań z Piosenką Dziecięcą oraz pokazy tańca nowoczesnego.

Galerię zdjęć można obejrzeć TUTAJ.


(mat. tok.tuchola.pl) ...
Powiatowy Dzień Dziecka (FOTO)
Czytaj całość
W sobotę, 31 czerwca na terenie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi, przy Zakładzie Aktywności Zawodowej odbył się zorganizowany przez Starostwo Powiatowe rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka.
    
W programie oprócz konkursów i występów artystycznych przygotowanych dla dzieci sporym powodzeniem cieszyły się wystawy motocykli i samochodów przystosowanych do driftu. Była również możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu, czy strażackiego wozu. Podczas festynu była również okaz...
Wybierz stronę: |<  <<  <  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93    >  >|