Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
XV Festiwal Orkiestr Dętych w Śliwicach (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
15 czerwca 2013 r.  w Śliwicach odbył się XV jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Leona Landowskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. celebrowaną przez ks. prałata Andrzeja Koss. Mszę św. uświetnił występ Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury.

Tuż po mszy św. orkiestry wzięły udział w przemarszu ulicami Śliwic do amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbył się koncert festiwalowy. Przybyli na tę wyjątkową jubileuszową uroczystość obejrzeli film promujący życie i twórczość patrona Festiwalu. Leon Landowski...
Młodzi Borowiacy przywitali lato (FOTO)
Czytaj całość
W niedzielę 15 czerwca, w parku Zamkowym w Tucholi odbył się koncert na przywitania lata. W tym dniu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi.
(red.) ...
Obchody 750-lecia parafii i miejscowości Śliwice (FOTO)
Czytaj całość
8 czerwca 2014r. odbyła się inauguracja obchodów jubileuszu parafii i miejscowości Śliwice. Uroczystą mszę św. celebrował ks. bp Ryszard Kasyna.

Tuż po mszy św. swoje umiejętności zaprezentowała Orkiestra Dęta OSP ze Śliwic. Następnie Orkiestra Dęta poprowadziła barwny korowód ulicami Śliwic do amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury. W przemarszu wspaniale prezentował się fundator parafii książę Mściwój II ze strażą przyboczną.

W amfiteatrze na przybyłych czekał tradycyjny poczęstunek przygotowany przez Koła...
Wędkarski Dzień Dziecka (FOTO)
Czytaj całość
Aż 35 młodych wędkarzy z Tucholi wybrało się w niedzielne popołudnie nad jezioro Głęboczek aby wziąć udział w zawodach przygotowanych specjalnie dla nich, z okazji Dnia Dziecka. Ładna pogoda, sympatyczna atmosfera oraz żerujące ryby sprawiły, że praktycznie wszyscy na zakończenie przybyli z uśmiechem na twarzy.

W tym dniu żadne dziecko nie wróciło do domu bez nagrody. Oprócz pucharów i gadżetów wędkarskich był też słodki poczęstunek dla każdego. Wędkarski Dzień Dziecka zorganizowany został przez Koło PZW w Tucholi pr...
Dzień Dziecka z TOK za nami (FOTO)
Czytaj całość
W niedzielne popołudnie dzieci z okazji swojego święta mogły przyjść do Parku Zamkowego i skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Na najmłodszych czekało wesołe miasteczko, balonowe zwierzęta, malowanie buziek oraz przejażdżki konne. Oprócz tego na scenie odbył się galowy koncert laureatów Spotkań z Piosenką Dziecięcą oraz pokazy tańca nowoczesnego.

Galerię zdjęć można obejrzeć TUTAJ.


(mat. tok.tuchola.pl) ...
Powiatowy Dzień Dziecka (FOTO)
Czytaj całość
W sobotę, 31 czerwca na terenie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi, przy Zakładzie Aktywności Zawodowej odbył się zorganizowany przez Starostwo Powiatowe rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka.
    
W programie oprócz konkursów i występów artystycznych przygotowanych dla dzieci sporym powodzeniem cieszyły się wystawy motocykli i samochodów przystosowanych do driftu. Była również możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu, czy strażackiego wozu. Podczas festynu była również okaz...
Dzień Ziemi za nami (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W sobotę 24 maja w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim odbył się Dzień Ziemi. Goście mogli między innymi obejrzeć występy artystyczne oraz zapoznać się z ofertą okolicznych Parków Krajobrazowych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która dostępna jest TUTAJ.
(mat. tok.tuchola.pl)
(wideo: reporter-24.pl) ...
Majówka w Górniczej Wiosce
Czytaj całość
W dniach od 1 do 4 maja we wsi tematycznej Górnicza Wioska sporo się działo. W trakcie "Majówki w Górniczej Wiosce" zaprezentowano bogactwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze miejscowości.

Górniczą Wioskę odwiedziło prawie 400 mieszkańców powiatu tucholskiego i turystów z terenu całej Polski (m.in. mieszkańcy Krakowa, Olsztyna, Gdańska, Poznania czy Wrocławia). W trakcie majówki goście mieli mozliwość skorzystać z usługi audioprzewodnika i posłuchać dźwięków przyrody oraz przeszłości j...
Majówka z TOK za nami (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
Konkursy, występy artystyczne, koncerty – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały mieszkańców naszego powiatu w czasie tegorocznej majówki organizowanej przez Tucholski Ośrodek Kultury. Rodzinny festyn miał miejsce 3 maja w parku za Urzędem Miasta.

Na scenie zaprezentowały się zespoły Alababki, Chóru Radosna Jesień, dzieci z Przedszkola Nr 1, zespołu Crazy, Zespołu Trzech Pokoleń oraz soliści: Patryk Singer, Bianka Jutrowska, Dominika Drzazga, Kornelia Kądziela, Klaudia Karpus, Weronika Glazik, Martyna Narloch. Nie zabrakło...
Jerzy Połomski wystąpił w Lubiewie (FOTO)
Czytaj całość
Od ponad 50 lat na scenie! Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska: „Bo z dziewczynami", „Daj", „Cała sala śpiewa z nami", „Nie zapomnisz nigdy", „Kiedy znów zakwitną białe bzy" i wiele innych.

Jerzy Połomski, jeden z najpopularniejszych polskich artystów lat 60. i 70., wystąpił w niedzielę w Lubiewie. Piosenkarz zaśpiewał w wypełnionej po brzegi sali Domu Kultury....
Wybierz stronę: |<  <<  <  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95    >  >|