Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości i 50-lecia BTK (FOTO)
Czytaj całość
7 listopada w Tucholskim Ośrodku Kultury z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości 11 listopada oraz Jubileuszu 5-lecia Borowiackiego Towarzystwa Kultury odbył się uroczysty koncert pn. "Jedna matka nas wszystkich kolebała..."

Na scenie TOK wystąpili: Zespół Młodzi Borowiacy działający przy Szkole Podstawowej nr 3, zespół Kaszubi z Zaborów - Wiela oraz Chór Camerata z Tucholi.

(red.)
(fot. Piotr Kozłowski) ...
Gonili "rudego" czyli Hubertus 2013 w Okoninach (FOTO)
Czytaj całość
Dziś (20.10) w Okoninach (gm. Śliwice) odbyło się święto myśliwych, leśników i jeźdźców czyli tzw. "Hubertus". Tradycyjnie urządzona została gonitwa, podczas której konno ścigali tzw. lisa, jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia.


W tegorocznym "polowaniu" zwyciężył Zbigniew Ziółkowski i to właśnie on w przyszłym roku będzie uciekał jako lis.

Przybyli zawodnicy oraz goście mieli okazję wysłuchać sygnałów granych na polowaniach oraz zapoznać się z historią ...
Historyczny pochód Borowiaków (FOTORELACJA)
Czytaj całość
W sobotę ulicami Tucholi przeszła niezwykła parada historyczna. Jej uczestnicy przenieśli nas od czasów wczesnośredniowiecznych po współczesne, przypominając w ten sposób najważniejsze wydarzenia z historii naszego powiatu.

Pochód, w którym uczestniczyło około 400 osób, rozpoczął się przy Starostwie Powiatowym, a zakończył się w Parku Zamkowym.

Mieszkańcy przebrali się za postacie historyczne m.in. Henryka von Schwelborna– Komtura Tucholskiego, Michałka, Bartłomieja Nowodworskiego, Senatora...
Tucholskie dożynki (FOTO)
Czytaj całość
W sobotę (14.09) mieszkańcy gminy bawili się na gminnych dożynkach w Tucholi. Tradycyjne dożynki to podsumowanie wysiłku rolników, sadowników, ogrodników. To również podziękowanie za trudy pracy na roli, za ogromny wysiłek i poświęcenie, a jednocześnie radosne spotkanie wszystkich rolników z terenu gminy.Święto plonów miało tradycyjny przebieg. Rozpoczęło się mszą świętą w kościele p.w. Bożego Ciała. Po nabożeństwie do Parku Zamkowego przeszedł barwny korowód z wieńcami dożynkow...
Kaskaderskie show w Tucholi (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W czwartek (12.09) na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi odbył się pokaz grupy kaskaderskiej Monster Show Chaloupka.
Pomimo nie najlepszej pogody licznie zgromadzona publiczność, obejrzała m.in. drifty, palenie gumy i jazdę synchroniczną. Oprócz tego zaprezentowano jedyny w Europie samochód specjalny z dwoma silnikami prowadzonymi przez dwóch kierowców.


Ciekawą atrakcją był również pokaz samochodu Citroenem 2CV, który podczas jazdy rozkładał się na trzy cz...
Dzień Bartnika w Nadleśnictwie Woziwoda (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W sobotę 7 września w Woziwodzie odbył się piknik rodzinny "Dzień Bartnika w Nadleśnictwie Woziwoda". Osoby odwiedzające w tym dniu Leśny Kompleks w Woziwodzie mogły brać udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

W programie można było zobaczyć m.in. występy artystyczne, pokazy prac pszczelarskich wraz z degustacją produktów pszczelich, pokazy pracy pilarką, posłuchać felietonów przyrodniczych Krzysztofa Ogłuszki a nawet zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego na rzece Brda w wykonaniu OSP Rytel. Dla najmłod...
Festiwal piwa i dobrej zabawy w Fojutowie (FOTO)
Czytaj całość
W sobotę (24.08) już po raz drugi odbył się festiwal piwa rodem z Bawarii. W zajeździe Fojutowo piwo lało się szerokim strumieniem, grała bawarska orkiestra Sandberger Musikanten, można było również zwiedzać zajazd oraz nowo powstały kompleks basenów, które wkrótce będą otwarte. Podczas zabawy nie zabrakło konkursów, oraz atrakcji dla dzieci.

Zapraszamy do galerii.

(red.)
(fot. Piotr Kozłowski) ...
Średniowieczni wojowie opanowali Raciąż (FOTO)
Czytaj całość
W sobotę 17 sierpnia na stadionie leśnym w Raciążu odbył się "Festyn Kasztelański". Mieszkańcy powiatu oraz turyści mieli doskonałą okazję aby oderwać się od codziennej pracy i wpaść w wir wspólnej zabawy. Na pewno było w czym wybierać. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych uczestników jak i tych starszych.

W programie imprezy na początek przedstawiono historię grodu Kasztelanii Raciąskiej, goście mogli zwiedzać przygotowane obozowiska rycerstwa z XIII wieku. Dla wszystkich chętnych była m...
Zbigniew Wodecki wystąpił w Kuźni (FOTO)
Czytaj całość
W piątkowy wieczór do Tucholi zawitał znakomity muzyk multiinstrumentalista oraz wokalista i kompozytor Zbigniew Wodecki. Artysta wystąpił w restauracji Kuźnia grając na trąbce, skrzypcach oraz śpiewając piosenki. Spotkanie było wyjątkowe, a utwory przeplatały się z żartami oraz krótkimi historiami z życia artysty.

Zobacz również: Zbigniew Wodecki pozdrawia mieszkańców Tucholi

Przed koncertem wystąpili znani już ze "sceny Kuźni" utalentowani młodzi artyści: Andrzej Chrzanowski, Jan Duks oraz Stanis...
V Piknik "Postaw na dobrego konia" (FOTO)
Czytaj całość
W niedzielę 4 sierpnia u zbiegu ulic Podgórnej i Kościelnej w Śliwicach odbył się V Piknik pn. "Postaw na dobrego konia". Przy muzyce country uczestnicy festynu brali udział w rozmaitych grach, zabawach oraz konkursach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach.

Odbył się również amatorski konkurs powożenia zaprzęgami konnymi i amatorski konkurs jeździecki.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.

(red.)
(fot. sliwice.pl) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97    >