Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Dzień Dziecka jest przez cały rok
Czytaj całość
Grupa 18 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi bawiła  się w Bydgoszczy na imprezie, której hasłem przewodnim było: Dzień Dziecka jest przez cały rok. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, min: rejsy tramwajem wodnym, czy też prowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki zabawy literackie, plastyczne i muzyczne.

Głównym organizatorem i sponsorem był senator Andrzej Kobiak, który do współpracy przy organizowaniu tej imprezy zaprosił min: prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, z ...
Dzień dziecka na tucholskim rynku
Czytaj całość
W sobotę (1.06) tucholski rynek należał do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Z okazji dnia dziecka Tucholski Ośrodek Kultury zorganizował rodzinny festyn podczas którego na milusińskich czekało wiele atrakcji.

Na scenie rodzicie z Przedszkola nr 1 w Tucholi zaprezentowali przedstawienie pt. "Dziecięce marzenia", odbył się również galowy koncert laureatów 35. Jubileuszowych Spotkań z Piosenką Dziecięcą. Nie zabrakło cyrkowców "Cool Kids" z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. ...
VII Piknik Historyczny
Czytaj całość
Już po raz siódmy Gmina Kęsowo zaprasza 8 czerwca na „Piknik Historyczny".

W inscenizacji wezmą udział oddziały żołnierzy polskich oraz niemieckich starając się odtworzyć walki na "pozycji Rytel", które miały miejsce w roku 1939. Oprócz efektownych pokazów pirotechnicznych, będzie można zobaczyć także broń z czasów II Wojny Światowej m.in. działo przeciwpancerne, moździerze, granatniki, broń maszynową oraz ręczną powtarzalną.

Na tegorocznym pikniku zagrają zespoły: The Postman ...
Dzień Dziecka pełen atrakcji – zaprasza TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 15.00 na tucholskim rynku. Program festynu obfituje w wiele atrakcji dla naszych milusińskich.W programie:
- przedstawienie pt. „Dziecięce marzenia” w wykonaniu Teatru „Nic wspólnego” (rodziców z Przedszkola nr 1 w Tucholi);
- koncert galowy laureatów 35. Jubileuszowych Spotkań z Piosenką Dziecięcą;
- występ Cyrku „Cool Kids” z Wojewódzkie...
Pogoda zawiodła, uczestnicy nie
Czytaj całość
173 osoby wzięły udział w III edycji wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”. Impreza odbyła się 10 maja w Amfiteatrze Leśnym w Tucholi Rudzkim Moście, a jej organizatorem był Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, również zapalony rowerzysta.

Pogoda nam co prawda nie dopisała, ale uczestnicy dzielnie stawili jej czoła i z tego się ogromnie cieszymy. Udało się bowiem pobić rekord ubiegłorocznej frekwencji – podczas jesiennej edycji (27 września 2012 r.) w imprezie wzięły udział 123 osoby, a w ...
Majówka z TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców miasta i okolic w dniu 3.05.2013r. (tj. piątek) w godz. 16.00-22.00 na tradycyjny festyn kulturalno-rekreacyjny `Majówkę z TOK`, która odbędzie się w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi.

W programie występy artystyczne w wykonaniu
- zespołu `Alababki`,
- chóru `Radosna jesień`
- dzieci z Przedszkola Nr 1 w Tucholi
- Tucholskiego Chóru GOSPEL
oraz solistów:
- Bianki Jutrowskiej, Jagody Mówińskiej, Dominiki Drzazgi,...
Uwaga wywiad: dzisiaj Mariusz Puszczewicz - wokalista zespołu 4. Piętro
Czytaj całość
Paweł Cieślewicz: Miło jest przeglądać internet i natknąć się na tucholanina, który bez żadnych kompleksów radzi sobie w innym środowisku. To wynika z charakteru, czy były na początku kłopoty? Mariusz Puszczewicz: Jestem raczej osobą otwartą i jakoś nigdy nie stanowiło dla mnie większego problemu odnalezienie się w innym środowisku. W Koszalinie poznałem z czasem sporo osób, zdecydowanie życzliwie nastawionych do tego co robię z zespołem, więc jeśli były jakieś kłopoty na samym początku, to musiały być tak niewielkie, że po prostu...
Oni mają talent! XVI Promocja Młodych Talentów za nami
Czytaj całość
W tegorocznej - XVI edycji "Promocji Młodych Talentów" wzięło udział aż dwudziestu dziewięciu uczestników. Młodzi artyści zaprezentowali się w czwartek 4 kwietnia w Tucholskim Ośrodku Kultury.

Oprócz występów wokalnych i instrumentalnych, które zdominowały tegoroczną edycje, podziwiać można było wystawę fotograficzną, pokazy tańca nowoczesnego oraz zdolności recytatorskie.

- Uważam, że to wydarzenie co roku rodzi nowych wokalistów, instrumentalistów, nowe talenty - mówił...
XVI Promocje Młodych Talentów
Czytaj całość
Już dziś w Tucholskim Ośrodku Kultury odbędzie się XVI edycja Promocji Młodych Talentów. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 w sali widowiskowej TOK. W wydarzeniu udział wezmą osoby które posiadają talent w dziedzinie artystycznej: osoby śpiewające, grające, tańczące, fotografujące, rysujące itp.

Organizatorem XVI Promocji Młodcyh Talentów jest Zespoół Szkół Ogólnokształcących oraz Tucholski Ośrodek Kultury.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy!

(red.)

...
Koncert HGA Północ (zdjęcia)
Czytaj całość
15 marca w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się koncert pt. "Nasze wędrowanie" w wykonaniu Harcerskiej Grupy Artystycznej "Północ" działającej przy Hufcu ZHP Tuchola. Na występie zespołu w piątkowy wieczór nie zabrakło dobrej zabawy, a artyści aż dwa razy wychodzili na bis.
(red.)
(fot. pk) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97    >