Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Jest rozporządzenie - po feriach również praktyki zawodowe i opieka w świetlicy
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie określające, jak będzie wyglądać nauka po feriach. W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Wracają też zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ramach praktycznej nauki zawodu.

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na ...
Szkoła nie może zwolnić za brak szczepienia na COVID-19
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Jeżeli nauczyciel lub pracownik szkoły nie będzie się chciał zaszczepić na COVID-19, pracodawca nie może go do tego zmusić. Nie ma też możliwości wypowiedzenia lub nieprzedłużenia umowy. Nie może być to również czynnik brany pod uwagę przy zatrudnianiu nauczyciela.

Program szczepień na COVID-19 jest na razie na tak wczesnym etapie, że przez jakiś czas problemem będzie dostępność szczepionki, a nie znalez...
Od nowego roku więcej szkół rolniczych
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przejęło od samorządów pięć kolejnych szkół rolniczych. Przejmowane szkoły uzupełnią istniejącą sieć szkół ministerialnych, która od 1 stycznia 2021 r. liczy już 59 placówek w całym kraju. Ma to umożliwić unowocześnianie procesu dydaktycznego i wprowadzania nowych kierunków kształcenia dostosowanych do zapotrzebowania regionalnego rynku pracy.

...
Dyrektor szkoły: Oświacie potrzebna jest stabilizacja
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Są szkoły, nauczyciele, którzy nie odpuszczają. Teraz jest problem z klasyfikacją, bo nagłe ferie rozłożyły harmonogram pracy szkół. Wiele spraw dzieje się w sposób chaotyczny, nieprzemyślany, nieprzedyskutowany - mówi Ewa Radanowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym.   Beata Igielska: Gdy rozmawiałyśmy w sierpniu 2020 roku, powiedziała pani, że szykuje się bardzo ciekawy rok szkolny....
Zdalna edukacja pogłębia problemy psychiczne młodzieży
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, żeby ośmioletnie dziecko odpowiadało na pytania przez telefon, bo edukacja nie polega na zasypywaniu dzieci pytaniami. Moim zdaniem jest jednak ogromna różnica między tym, co było pod koniec marca i co jest teraz. Każdy nauczyciel rozwinął się na plus - mówi Tomasz Bilicki, koordynator Centrum Interwencji Kryzysowej dla Młodzieży RE-START w Łodzi, prowadzonego przez Fundację Innopolis, nauczy...
WSA: Mianowanie dyrektora szkoły nieważne, bo bez porozumienia z kuratorem
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Wójt gminy nie może mianować dyrektora szkoły zanim nie nastąpi uzgodnienie kandydatury z kuratorem oświaty. Późniejsza akceptacja kandydata przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny nie naprawia braku porozumienia, wobec czego zarządzenie o mianowaniu jest nieważne - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie.

Wójt Gminy Rzezawa w województwie małopolskim wydał 30 sierpnia 2019 ...
Publikacja grupowego zdjęcia czasem bez dodatkowej zgody
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata     Zdjęcie ze strony www.prawo.pl/oswiata   Aby opublikować w internecie zdjęcia z jakiegoś wydarzenia - czy to ze ślubu, czy z organizowanej przez szkołę imprezy - nie zawsze trzeba uzyskiwać zgodę przedstawionych na nich osób. Zależy, co konkretnie przedstawia fotografia - pisze Piotr Druzgała, prawnik w Kancelarii Adwokackiej Wachowski.

Przeglądając internet natrafiłem na sugestię, że jeśli ja...
Tylko nauczyciel zostanie kierownikiem wycieczki
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata Na zdjęciu Pałac Myśliwski w Antoninie   Dyrektor szkoły może wskazać kierownika wycieczki spośród pracowników pedagogicznych szkoły o odpowiednich kwalifikacjach bez wymogu ukończenia kursu kierownika wycieczki szkolnej. W wyborze tym dyrektor kieruje się kwalifikacjami, jakie osoba ta posiada, a mianowicie czy są one odpowiednie do realizacji danej formy turystyki.

Do 2018 r. dyrektor szkoły mógł ...
Nauczyciele będą szczepieni tuż po medykach
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Nauczyciele będą jedną z pierwszych grup, którym zaproponowane będzie szczepienie - zapowiedział minister Przemysław Czarnek. Uwzględniono to w Narodowym Programie Szczepień, po konsultacjach nauczyciele dołączyli do pierwszej grupy osób w kolejce do zaszczepienia.

Minister Czarnek we wtorek rano w Programie I Polskiego Radia mówił, że najbardziej prawdopodobny scenariusz to powrót do szkó...
Zmiany o dyscyplinarkach nauczycieli uchwalone, poprawki Senatu odrzucone
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Sejm odrzucił w nocy z czwartku na piątek wszystkie poprawki Senatu do nowelizacji Karty Nauczyciela, dotyczącej m.in. postępowań dyscyplinarnych wobec nauczycieli. Ustawa cofa wprowadzone w zeszłym roku zaostrzenie przepisów, które m.in. skracały czas na zawiadomienie rzecznika dyscyplinarnego o podejrzeniu popełnienia przez nauczyciela czynu naruszającego prawa.

Dzień wcześniej Senat z poprawkami uchwalił z...
Wybierz stronę: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|