Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia
Czytaj całość
Materiał: Biuro Prasowe Amest
Dzień dobry, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z materiałem pr...
MZ zachęca do szczepień, MEiN określa, jak zorganizować je w szkole
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Resort edukacji przygotował pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach - oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19. Do szczepień natomiast zachęca resort zdrowia - podkreśla, że nie są one eksperymentem medycznym.

- Bez wątpienia szczepienia są jednym z najbardziej skutecznych i efektywnych działań profilaktycznych, stanowiący najs...
Resort edukacji opublikował kalendarz roku szkolnego 2021/2022
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 1 września i zakończy 24 czerwca 2022 roku. Ferie zimowe, zaplanowane na cztery tury, jako pierwsi rozpoczną 17 stycznia uczniowie w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim.

Harmonogram nowego roku szkolnego ogłosił we wtorek minister edukacji i nauki. Wskazał, że jeśli wzrost zakażeń będzie duży, MEiN zareaguje na to odpowiednio. - N...
MEiN uzależnia podwyżki od zmian w pensum i dodatkach. ZNP składa własny projekt
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Wysokość podwyżek dla nauczycieli zależy od rozwiązań, które uda się wypracować ze związkami zawodowymi - zapowiedział minister Przemysław Czarnek. Tymczasem związkowcy o projekcie MEiN nie bardzo chcą dyskutować, zamiast tego chcą wrócić do inicjatywy powiązania nauczycielskich pensji ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej.

Resort edukacji zapowiada podwyżki dla nauczycieli w przyszłym roku, ale ...
MEiN będzie dofinansowywał patriotyczne wycieczki
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Śladami polskiego państwa podziemnego, śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego, śladami kultury i dziedzictwa narodowego, a także śladami największych osiągnięć polskiej nauki - to obszary edukacyjne, na które będzie można dostać dofinansowanie od rządu. MEiN zamierza przeznaczyć 15 mln zł na wycieczki szkolne do miejsc pamięci narodowej.

- W ramach programu pilotażowego "Poznaj Polskę" będziemy(DALEJ)<...
Początek roku pokaże skalę kadrowych problemów szkół
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Narasta kryzys kadrowy w polskiej oświacie. Nauczyciele "rzucają papierami" nie tylko z powodu niesatysfakcjonujących pieniędzy za wykonywaną pracę. Robią to też z powodu polityki rządu, a szczególnie z powodu ideologizującego ministra Przemysława Czarnka. Samorządowcy też często nie mogą się z nim dogadać. Koniec sierpnia może pokazać prawdziwe spustoszenie w szkolnych kadrach.

Obecnie w Polsce poszukiwa...
8 sierpnia to Wielki Dzień Pszczół. Warto docenić ich rolę w przyrodzie
Czytaj całość
Materiał: Biuro Prasowe Amest  
8 sierpnia w Polsce corocznie obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół. To doskonały moment, by docenić rolę, jaką te owady pełnią w naszym ekosystemie, a także ocenić zagrożenia, z którymi muszą się mierzyć. Nie zawsze są one bowiem należycie traktowane przez człowieka. W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o masowym truciu tych stworzeń.   Materiał prasowy:  
  8 sierpnia to Wielki Dzień Pszczół. Warto docenić ich rolę w przyro...
Wagarowicz z hospicjum - absurdalne prawo na tropie chorych dzieci
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Przepisy dotyczące obowiązku szkolnego są bezlitosne – każą ścigać za nieobecność na lekcjach również dzieci, które z powodu choroby, nie są w stanie pójść do szkoły i najprawdopodobniej nigdy nie będą. Dyrektorzy szkół apelują o zmiany w ustawie, bo nie chcą kierować pism do rodziców, uważając to za zbędną biurokrację i zwykłe okrucieństwo.

Nauka do 18. roku życia jest ob...
Narodowy Program Czytelnictwa - jest już projekt rozporządzenia
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Ponad miliard złotych trafi na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce w latach 2021–2025. Nowa edycja to kontynuacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizowanego w poprzednich latach. Resort edukacji   Do nowych elementów Narodowego Programu Rozwoju(DALEJ)


  ...
Sprzątanie boiska za szkolny wybryk - MS wraca do pomysłu
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by drobne uczniowskie wybryki nie trafiały do sądów rodzinnych. Wraca więc do pomysłu aby w takich sytuacjach mogli działać dyrektorzy szkół - m.in. poprzez nakazywanie prac porządkowych na terenie placówki. Sceptycznie podchodzą do tego zarówno dyrektorzy - podkreślając, że barierą nie do przejścia mogą okazać się rodzice - ale też sędziowie rodzinni, według których ...
Wybierz stronę: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|