Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Zdalna edukacja pogłębia problemy psychiczne młodzieży
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, żeby ośmioletnie dziecko odpowiadało na pytania przez telefon, bo edukacja nie polega na zasypywaniu dzieci pytaniami. Moim zdaniem jest jednak ogromna różnica między tym, co było pod koniec marca i co jest teraz. Każdy nauczyciel rozwinął się na plus - mówi Tomasz Bilicki, koordynator Centrum Interwencji Kryzysowej dla Młodzieży RE-START w Łodzi, prowadzonego przez Fundację Innopolis, nauczy...
WSA: Mianowanie dyrektora szkoły nieważne, bo bez porozumienia z kuratorem
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Wójt gminy nie może mianować dyrektora szkoły zanim nie nastąpi uzgodnienie kandydatury z kuratorem oświaty. Późniejsza akceptacja kandydata przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny nie naprawia braku porozumienia, wobec czego zarządzenie o mianowaniu jest nieważne - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie.

Wójt Gminy Rzezawa w województwie małopolskim wydał 30 sierpnia 2019 ...
Publikacja grupowego zdjęcia czasem bez dodatkowej zgody
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata     Zdjęcie ze strony www.prawo.pl/oswiata   Aby opublikować w internecie zdjęcia z jakiegoś wydarzenia - czy to ze ślubu, czy z organizowanej przez szkołę imprezy - nie zawsze trzeba uzyskiwać zgodę przedstawionych na nich osób. Zależy, co konkretnie przedstawia fotografia - pisze Piotr Druzgała, prawnik w Kancelarii Adwokackiej Wachowski.

Przeglądając internet natrafiłem na sugestię, że jeśli ja...
Tylko nauczyciel zostanie kierownikiem wycieczki
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata Na zdjęciu Pałac Myśliwski w Antoninie   Dyrektor szkoły może wskazać kierownika wycieczki spośród pracowników pedagogicznych szkoły o odpowiednich kwalifikacjach bez wymogu ukończenia kursu kierownika wycieczki szkolnej. W wyborze tym dyrektor kieruje się kwalifikacjami, jakie osoba ta posiada, a mianowicie czy są one odpowiednie do realizacji danej formy turystyki.

Do 2018 r. dyrektor szkoły mógł ...
Nauczyciele będą szczepieni tuż po medykach
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Nauczyciele będą jedną z pierwszych grup, którym zaproponowane będzie szczepienie - zapowiedział minister Przemysław Czarnek. Uwzględniono to w Narodowym Programie Szczepień, po konsultacjach nauczyciele dołączyli do pierwszej grupy osób w kolejce do zaszczepienia.

Minister Czarnek we wtorek rano w Programie I Polskiego Radia mówił, że najbardziej prawdopodobny scenariusz to powrót do szkó...
Zmiany o dyscyplinarkach nauczycieli uchwalone, poprawki Senatu odrzucone
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Sejm odrzucił w nocy z czwartku na piątek wszystkie poprawki Senatu do nowelizacji Karty Nauczyciela, dotyczącej m.in. postępowań dyscyplinarnych wobec nauczycieli. Ustawa cofa wprowadzone w zeszłym roku zaostrzenie przepisów, które m.in. skracały czas na zawiadomienie rzecznika dyscyplinarnego o podejrzeniu popełnienia przez nauczyciela czynu naruszającego prawa.

Dzień wcześniej Senat z poprawkami uchwalił z...
Na ferie na obóz szkoleniowy lub półkolonie, ale nie na prywatny wyjazd
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Podczas ferii zimowych organizować można jedynie półkolonie i obozy szkoleniowe. Jak ogłosił w środę minister zdrowia, zamknięte w tym czasie będą hotele i stoki narciarskie, więc ewentualne indywidualne wyjazdy będą mocno ograniczone. Młodzież obowiązywał będzie także częściowy zakaz przemieszczania się.

Ferie będą się odbywać w tym samym czasie we wszystkich województwach. Rząd namawia uczni&...
Trochę gorsze wyniki polskich uczniów w matematyce i naukach przyrodniczych
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Polscy uczniowie klas czwartych zajęli 26. miejsce w Międzynarodowym Badaniu Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych (TIMSS) 2019. W kwietniu i maju 2019 r. razem ze swoimi rówieśnikami z 57 krajów zostali zbadani pod kątem osiągnięć matematyczno-przyrodniczych.

Najlepsze wyniki w badaniu TIMSS 2019 uzyskali uczniowie z krajów i regionów azjatyckich. Wyniki krajów europejskich są ...
Zerowy VAT dla darowizn sprzętu komputerowego dla szkół
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Przywrócona zostanie możliwość objęcia sprzętu zerową stawką VAT - dotyczy to laptopów i tabletów dla szkół. Preferencją zostały objęte kolejne rodzaje sprzętu, m.in. komputery stacjonarne, drukarki i urządzenia dla osób niewidomych. Zerowa stawka VAT obowiązuje od 1 września do wygaśnięcia pandemii COVID-19.

Zgodnie z decyzją ministra finansów, stawką 0 proc. objęte są da...
W Senacie dyskusja o ewentualnych podwyżkach dla nauczycieli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata Zdjęcie: senat.edu.pl Jak wynika z planów budżetu na 2021 r. nauczyciele nie mają też co liczyć na podwyżki. Zamrożono wysokość zakładowego funduszu świadczeń. Mniej pieniędzy z budżetu przeznaczone zostanie na nagrody dla pedagogów. W czwartek w senackiej komisji budżetowej odbędzie się dyskusja na ten temat.

Zgodnie z ustawą okołobudżetową w 2021 r. rząd planuje w przyszłym roku zamrożenie wynagrodzeń...
Wybierz stronę: |<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >>  >|