Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
10-miesięczne wakacje - uchwała młodych „radnych” z gminy Tuchola
Czytaj całość
W Urzędzie Miejskim w Tucholi gościła grupa uczniów z klas VI Szkoły Podstawowej w Legbądzie i Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. Nasi goście mieli okazję poznać pracę urzędu „od środka” i dowiedzieć się, na czym polega praca Burmistrza Tucholi i Rady Miejskiej w Tucholi.

W imieniu Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego dzieci przywitał Wiceburmistrz Tomasz Stybaniewicz, który opowiedział o swojej pracy. Zdradził również, że bardzo lubi dania z makaronem i jazdę na rowerze.

Wiele emocji u naszych gości wzb...
Pasowanie przedszkolaków w "Borowiaczku"
Czytaj całość
22 września 2014r. w Przedszkolu Samorządowym „Borowiaczek” w Śliwicach odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaków. Mali przedszkolacy od dziś rozpoczną swą ścieżkę edukacyjną. Ten radosny i wyjątkowy dzień będzie także początkiem ich edukacji regionalnej, która stanowi niezwykle istotny element nauczania w śliwickim „Borowiaczku”. Milusińscy poznają regionalne tradycje i obyczaje, aby wejść w życie ze świadomością i dumą z miejsca, którym żyją.

Wójt Daniel Kożuch z okazji zakończeni...
Koło filmowe z Nowodworka
Czytaj całość
Koło filmowe „Filmomaci” działa w tucholskim Nowodworku od 2009 roku. Od samego początku opiekunem koła jest polonistka, Martyna Olejnik, od dwóch lat wpierana przez nauczyciela muzyki i plastyki, pana Tomasza Kotowskiego.

Ten rok szkolny zaczął się dla młodych filmowców wyjątkowo. W dniach 11-14 września 2014 roku przedstawicielki koła filmowego „Filmomaci”, Wanessa Łukaszewicz i Paulina Serowiecka, wraz z opiekunem panem Tomaszem Kotowskim przebywały w Bydgoszczy na warsztatach filmowych w ramach „Sztuki wyboru&rdquo...
„Otrzęsiny” klas pierwszych ZSLiA (FOTO)
Czytaj całość
11 września w Książnicy Tucholskiej odbyły się otrzęsiny klas pierwszych z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych. Wydarzenie to ma na celu wprowadzenie uczniów w klimat szkoły i zintegrowanie ich ze sobą. Na początku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.

W uroczystości brały udział wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami. Uczniowie musieli zmierzyć się z kilkoma ciekawymi konkurencjami, m.in. piciem mleka czy wyścigiem na czas w workach na śmieci. Sprawdzono również umiejętności wokalne nowych uczni&oacut...
Kalendarz Roku Szkolnego 2014/2015
Czytaj całość
Kalendarz roku szkolnego to główny obiekt zainteresowania uczniów na początku września. Aby dobrze sobie zaplanować naukę, przedstawiamy kalendarz roku szkolnego 2014/2015.  WRZESIEŃ 2014

1 września  - rozpoczęcie roku szkolnego.

PAŹDZIERNIK 2014

14 października - Dzień Edukacji Narodowej.

LISTOPAD 2014

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości.

GRUDZIEŃ 2014 / STYCZEŃ 2015

20 grudnia - 1...
Uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego
Czytaj całość
25 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Awanse wręczał Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Akt mianowania otrzymały:
- Pani Ewelina Gwizdała - SP w Legbądzie
- Pani Iwona Gatz - SP w Raciążu
- Pani Anna Pollok - Gimnazjum nr 1 w Tucholi
- Pani Paulina Lipińska - Gimnazjum nr 2 w Stobnie

Pedagodzy złożyli również uroczyste ślubowanie.

Nauczyciele, aby uzyskać nominację, w dni...
Rozpoczęcie roku szkolnego w SP5 (FOTO)
Czytaj całość
I po wakacjach. W poniedziałek w szkołach rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Więcej dzieci niż w poprzednich latach rozpoczęło naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych. Wynika to z faktu objęcia obowiązkiem szkolnym także 6-latków. Zobaczcie zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej nr 5 w Tucholi.

(red.)
(fot. AR) ...
"Z książeczki do lasu"
Czytaj całość
Pod takim hasłem, w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie, zorganizowane zostało w piętek (29.08) spotkanie z leśniczym z leśnictwa z Skrajna - Włodzimierzem Michałkiem, adresowane do najmłodszych. Dzieci (i rodzice) z wielkim zainteresowaniem słuchały leśniczego, z entuzjazmem włączały się do rozmowy, starając się trafnie odpowiedzieć na zadawane pytania.

Każdy chciał pochwalić się swoją wiedzą, by pokazać, że środowisko lasu nie jest mu obce. Następnie, bogatsi o nową wiedzę, wyruszyliśmy do pobliskiego lasu, gdzie oprócz drzew rosły... bo...
Sześciolatki w szkole to wyzwanie także dla nauczycieli
Czytaj całość
Już za kilka dni sześciolatki rozpoczną naukę w szkole. To wyzwanie nie tylko dla dziecka i jego rodziców, ale także dla nauczyciela. Praktyczne porady, wskazówki i narzędzia przydatne w pracy z najmłodszymi przedstawili dzisiaj olsztyńskim nauczycielom eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych, Instytutu Pedagogiki UKW i pracownicy kuratorium oświaty. To pierwsza z cyklu konferencji pt. „Pierwszy dzień, tydzień, miesiąc i rok: wsparcie dla nauczycieli sześciolatków".

Rola nauczyciela w procesie adaptacji sześciolatka do życia szko...
Dzieci z SP1 na wycieczce w Fojutowie (FOTO)
Czytaj całość
W środę 25 czerwca, grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi z okazji zakończenia roku szkolnego pojechała do Fojutowa. Wyjazd był bardzo udany, a na twarzach dzieci nie zabrakło uśmiechu. Wycieczkę do Fojutowa zorganizowała Prezes Stowarzyszenia Via Natura Halina Janowska - Giłka.

Na początku uczniowie zwiedzili słynny akwedukt, a następnie obejrzeli panoramę okolicy z wieży widokowej. Jednak najwięcej radości w tym dniu przyniósł dzieciom Plac Zabaw, na którym przez ponad godzinę korzystały z jego atrakcji m.in. skakały na tramp...
Wybierz stronę: |<  <<  <  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108    >  >>  >|