Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy
Czytaj całość
W czwartek 15 maja 2014 r. na sali multimedialnej odbyła się impreza pt. W magicznym świecie Jana Brzechwy. Filia dla Dzieci i Młodzieży pn. Kraina pana Czytalskiego zaprosiła do udziału w imprezie dzieci ze szkól podstawowych z Gminy Tuchola.

Przygotowano spotkanie poświęcone poezji Jana Brzechwy. Uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali się w cyklu „Dzieci dzieciom” - przedstawiając swoją interpretację utworów - „Leń” , „Arbuz” ,”Entliczek pentliczek” „Jajko” oraz „Na ...
Mali goście w tucholskiej komendzie policji
Czytaj całość
Tucholscy policjanci gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. Dzieci przypatrywały się pracy dyżurnego komendy, oglądały policyjny sprzęt, radiowozy, odwiedziły areszt i spotkały się  pieskami, które służą w policji.

Wczoraj (15.05) tucholską komendę policji odwiedziły dzieci ze szkoły w Kiełpinie. Maluchami zajął się policjant ruchu drogowego młodszy aspirant Daniel Kania, Funkcjonariusz najpierw opowiedział uczniom na czym polega praca oficera dyżurnego, potem pokazał im miejsce  jego pracy. Następnie goście od...
Nietypowa przysięga małżeńska podczas „ślubu na niby”
Czytaj całość
21-osobowa grupa dzieci z klas II i III wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie odwiedziła w czwartek (15 maja) Urząd Miejski w Tucholi.

Dzieci spotkały się z Burmistrzem Tucholi Tadeuszem Kowalskim i Wiceburmistrzem Tomaszem Stybaniewiczem, którzy przybliżyli tajniki pracy na swoich stanowiskach. Podczas wizyty miały okazję zobaczyć salę, w której odbywają się sesje Rady Miejskiej w Tucholi. Dowiedziały się, czym zajmują się radni i jak wyglądają sesje RM.

Najwięcej emocji wzbudziła u najmłodszych wizyta w Urz...
Uczniowie „Jedynki” z wizytą w Urzędzie Miejskim w Tucholi
Czytaj całość
Grupa dzieci z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedziła Urząd Miejski w Tucholi. Uczniowie poznali pracę urzędu „od kuchni”.

W rolę przewodnika wcielił się Paweł Cieślewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi, który opowiedział najmłodszym m.in. o pracy Rady Miejskiej. Nasi goście mieli okazję zobaczyć salę, w której odbywają się sesje RM w Tucholi oraz Urząd stanu Cywilnego. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca radnych, a w USC mogły wziąć udział w fikcyjnej ceremonii zawarcia związku małżeńskiego.
Licealiści z "Nowodworka" najlepiej udzielali pierwszej pomocy
Czytaj całość
W sobotę 26 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi odbył się etap rejonowy XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża szkół ponadgimnazjalnych. Udział wzięły 4 pięcioosobowe zespoły ratowników ze szkół ponadgimnazjalnych, których po stacjach oprowadzali łącznicy. Towarzyszyli im też nauczyciele oraz opiekunowie zespołów. Pierwsze miejsce, tak jak w roku ubiegłym, zdobył zespół z Liceum Ogólnokształcącego i tym samym zakwalifikował się do udziału w Mi...
Zakończenie roku szkolnego absolwentów ZSLiT
Czytaj całość
Z ogromną przyjemnością uczestniczyłam w uroczystościach zakończenia roku szkolnego absolwentów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi.

Na scenie mogliśmy przeczytać parafrazę powiedzenia Pawła Jasienicy-„ Nie wystarczy iść- trzeba jeszcze iść we właściwym kierunku”. Jestem przekonana, iż młodzież, która właśnie otrzymała świadectwa ukończenia ZSLiT swój właściwy kierunek odnajdzie.

Wielką radością było dla mnie wręczenie Ani Przybylskiej- najlepszej uczennicy Technikum Gastr...
Gratulacje od burmistrza dla przyszłych posłanek na Sejm Dzieci i Młodzieży
Czytaj całość
Uczennice klasy pierwszej Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi Konstancja Aszendorf i Oliwia Szymczak zdobyły mandaty poselskie i wezmą udział w obradach XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Zobacz również: Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?

Z tej okazji w poniedziałek (28.04) uczennice otrzymały z rąk Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tucholi Pawła Cieślewicza listy gratulacyjne.
Obrady XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędą się w ...
Burmistrz nagrodził najlepszych w konkursie „Obrona Cywilna Wokół Nas”
Czytaj całość
W czwartek (24.04) zakończył się gminny etap wojewódzkiego konkursu plastycznego pod nazwą „Obrona Cywilna Wokół Nas”. Uroczystego wręczenia nagród laureatom dokonał Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem „Obrona Cywilna Chroni Ciebie i Twoje Otoczenie”. Do Urzędu Miejskiego w Tucholi wpłynęło 79 prac plastycznych z następujących szkół:

- Szkoła Podstawowa w Legbądzie,
- Szkoła Podstawowa w Kiełpinie,
- Szkoła Podstawowa w Raci...
Rozstrzygnięto konkurs „Wielkanocna kompozycja”
Czytaj całość
165 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Wielkanocna kompozycja” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną - Filię dla Dzieci i Młodzieży pn. „Kraina pana Czytalskiego” w Tucholi. W konkursowe szranki stanęli uczniowie z gminy Tuchola.

Nagrodzono w sumie 26 uczestników konkursu, których prace oceniane były w 4 kategoriach wieku :

    Przedszkolacy - 61 prac,
    uczniowie klas I-III – 68 prac,
    uczniowie klas IV – VI - 27 prac,<...
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Cekcynie (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W Gimnazjum w Cekcynie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W realizacji zawodów brał również udział  przedstawiciel z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wraz z furgonem profilaktyczno-edukacyjnym.

W eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w piątek (11.04.14) w Gimnazjum w Cekcynie uczestniczyło po pięć szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu tucholskiego. Każda drużyna reprezentująca "podstawówkę" miała po c...
Wybierz stronę: |<  <<  <  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110    >  >>  >|