Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Zespól Na Ostatnią Chwilę spotkał się z młodzieżą w TOK
Czytaj całość
W środę 26 lutego w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie młodzieży w ramach profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej. Gimnazjaliści dowiedzieli się o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem używek.
(mat. tok.tuchola.pl) ...
Bezbłędna Natalia Hoppe po raz drugi zdobyła "Pióro Burmistrza"
Czytaj całość
W poniedziałek 24 lutego 2014 r. odbył się VII Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza", na który zgłoszono 35 uczestników ze szkół podstawowych klas IV-VI z gminy Tuchola. Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło 25 lutego 2014. Prace uczniów oceniało jury w składzie: Hanna Szramka, Monika Słomińska, Sylwia Kożuch, Halina Gut i Anna Kozłowska.

Najwięcej trudności w pisaniu uczestnikom konkursu sprawiły wyrazy: wehikuł, Hiszpanię, Wielką Brytanię (odmiana w bierniku), tucholanką, oryginalny, p...
Nauczyciele szkolili się z pierwszej pomocy (FOTO)
Czytaj całość
W dniach 17 i 20 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 5 w Rudzkim Moście odbyło się szkolenie dla nauczycieli i pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się nie tylko z teorią dotyczącą udzielania pierwszej pomocy, ale przede wszystkim praktycznie działali - ćwiczyli układanie osoby w bezpiecznej pozycji, wykonywali resyscytację, ćwiczyli bandażowanie itp.

Szkolenie  prowadził dyrektor Powiatowego Ośroda Doskonalenia Nauczycieli w Tucholi, Jarosław Słoma, ktoremu pomagała wyk...
Oni mają "Haka na raka" (FOTO)
Czytaj całość
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi biorą udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży "Mam haka na raka". Tegoroczna akcja ma na celu uświadomienie społeczeństwa, jak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych w kierunku wykrycia nowotworu - chłoniaka.

Dzisiaj (20.02) w ramach projektu "Mam Haka na Raka" młodzież wyszła na ulice Tucholi, by zachęcać do badań profilaktycznych. Jutro natomiast w szkole uczniowie będą obchodzić "Dzień Hakowicza". Przygotowano wiele...
Uwaga rodzice! Nabór dzieci do przedszkoli i szkół w gminie Tuchola
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi, działając w uzgodnieniu z dyrektorami jednostek oświatowych, informuje o rozpoczęciu rekrutacji dzieci do:1. Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 2 w Tucholi.
2. Punktów przedszkolnych przy szkołach w Raciążu, Kiełpinie, Stobnie, Legbądzie.
3. Oddziałów przedszkolnych przy wszystkich szkołach podstawowych.
4. Klas I szkół podstawowych.

Rekrutacja do przedszkoli, punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych rozpocznie ...
„Z bajką za pan brat”
Czytaj całość
Kto tym razem zawitał do gostycyńskiej biblioteki? Maluszki z rodzicami. Goście biorą udział w projekcie pt. „Z bajką za pan brat” i są w wieku od 2 do 4 lat. Co 2 tygodnie spotykają się w czytelni biblioteki, aby uczestniczyć w zabawach integracyjno-ruchowych, korzystając przy tym z metod ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, Paula Dennisona czy wychowania przez muzykę Carla Orffa.

Organizowane są zajęcia plastyczne, gdzie dzieci przez doświadczenia same poznają świat i otoczenie. A wszystko to w Kąciku Małego Czytelnika pełnym zabawek, po...
Przyszli leśnicy odkrywają tajemnice zawodu
Czytaj całość
W minionym tygodniu (30-31 stycznia) na terenie Nadleśnictwa Woziwoda przebywali pierwszoklasiści z Technikum Leśnego w Tucholi. Uczniowie mają za sobą zaledwie jeden semestr nauki w szkole, więc wizyta sprzyjająca zgłębianiu wiedzy na temat zawodu leśnika była celowa.

Młodzież miała możliwość przebywania w siedzibie nadleśnictwa i poznania organizacji pracy jednostki. Administracja, księgowość, gospodarka leśna, posterunek Straży Leśnej, kadry oraz edukacja leśna to działy odwiedzone przez przyszłych adeptów leśnictwa. Tam pracownicy nadle...
Pokaz ścinki drzew w Leśnictwie Zielonka
Czytaj całość
Do programu tegorocznych praktyk uczniowskich z pozyskania drewna wpisał się pokaz precyzyjnej ścinki drzew. Został przygotowany przez właściciela jednej z firm świadczących usługi leśne dla Nadleśnictwa Woziwoda.

Właciciel, Kamil Szarmach uprawnienia operatora pilarki zdobył jako uczeń Technikum Leśnego w Tucholi. Po ukończeniu szkoły, jako student leśnictwa, doskonalił ścinkę, okrzesywanie i przerzynkę oraz brał czynny udział w zawodach dla drwali, zdobywając tytuły m.in.: Mistrza Polski oraz Wicemistrza Słowacji i Litwy w wybranych konkurencjach...
Powalczą
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi - filia dla dzieci i młodzieży, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego ogłasza siódmą już edycję konkursu ortograficznego "O pióro Burmistrza".
W konkursie wezmą udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV, V oraz VI. Nagrodą główną jest "Pióro Burmistrza", przewidziano również nagrody książkowe oraz dyplomy. Dyktando rozpocznie się 24 lutego o godzinie 9.00 w sali multimedialnej Książnicy Tucholskiej.

...
Uczniowie ZSLiA na kolejnym stażu zawodowym w Niemczech
Czytaj całość
Po raz kolejny młodzież ZSLiA w Tucholi korzysta ze środków UE za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, realizując w dniach 13 – 25 stycznia 2014 r. dwutygodniowy staż zawodowy. Tym razem tematem wiodącym była eliminacja zagrożeń zawodowych na wsi.

Uczestnicy stażu zapoznali się z niemieckimi systemami  zabezpieczenia  pracy w   rolnictwie, agroturystyce i hotelarstwie. Najbardziej spektakularnymi przedsięwzięciami stażu były: wizyta w gospodarstwie rolnym prowadzącym własną biogazownię; uczniowie poznali ten ko...
Wybierz stronę: |<  <<  <  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114    >  >>  >|