Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Czas wracać do szkolnych ławek!
Czytaj całość
Nastał koniec dwumiesięcznej, wakacyjnej laby.  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. dotyczącym organizacji roku szkolnego  zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się 1 września danego roku. Ale uwaga, w sytuacji gdy  pierwszy września wypada w piątek lub sobotę to zajęcia rozpoczynają się w najbliższy dzień roboczy po 1 września, czyli w poniedziałek. Właśnie dlatego rok szkolny jest nieco krótszy, a wakacje dłuższe. Drodzy uczniowie! Nadzieje na dłuższe wakacje są jednak nikłe....Największe op&oa...
MEN podało wartość każdej z części podręcznika do II klasy
Czytaj całość
4,21 zł -€“ to koszt każdej z dziewięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy drugiej szkoły podstawowej. Takiej kwoty zażądać może szkoła od rodziców ucznia w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika.

Jak podkreśla MEN, szkoła nie może żądać wyższej kwoty.

Podstawą prawną takiego rozwiązania jest art. 22ak ust. 3 pkt. 2 ustawy o systemie oświaty, w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty i niektórych innych ustaw.
Mapa szkół. Informacje dla rodziców
Czytaj całość
Na stronie internetowej www.samorzad.pap.pl odnaleźliśmy informacje, które mogą zainteresować rodziców 6 latków, rozpocznających naukę w szkole podstawowej.

Na stronie internetowej 6latki.men.gov.pl jest dostępna mapa szkół. Można na niej znaleźć podstawowe informacje o szkole, m.in. o liczbie uczniów i oddziałów klasy pierwszej, liczbie zatrudnionych w szkole nauczycieli, posiadanym przez szkołę wyposażeniu, funkcjonowaniu świetlicy, czy też możliwości korzystania ze stołówki szkolnej. Najważniejszym elem...
Wystawa upamiętniająca wojenne wydarzenia w Wołyniu dostępna na rynku w Tucholi
Czytaj całość
W piątek 31 lipca 2015r. uroczyście otwarta została wystawa pt. `Wołają z grobów których nie ma`. Wystawa przedstawia genezę, przebieg oraz skutki "rzezi wołyńskiej".

(mat. tok.tuchola.pl) ...
"Via Natura" - spotkanie ze stypendystami
Czytaj całość
Stowarzyszenie "Via Natura" działa już od 2005r. Cele Stowarzyszenia są różnorodne, ale niewątpliwie na plan pierwszy wybija się, prowadzona od siedmiu lat akcja stypendialna, skierowana do absolwentów szkół średnich z naszego regionu. W tym okresie udzielono pomocy już 35 absolwentom szkół średnich, którzy otrzymali wysokie wyniki podczas egzaminu maturalnego i legitymują się odpowiednio niskim dochodem. „Via Natura” współpracuje na bieżąco z  Polsko -€“ Amerykańską Fundacją Wolności, dzięki czemu is...
50-lecie Technikum Leśnego w Tucholi (FOTO/WIDEO)
Czytaj całość
27 czerwca 2015 odbyły się uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 50-lecia Technikum Leśnego w Tucholi. To było wielkie święto dla wszystkich pracowników szkoły (byłych i obecnych) ale również dla jej absolwentów oraz uczniów szkoły.

Obchody Jubileuszowe rozpoczęły się od mszy świętej w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi. Następnie wszyscy uczestnicy pochodem, który poprowadziła Reprezentacyjna Orkiestra Lasów Państwowych, przeszli do starej stołówki szkoły gdzie odbyła się uroczysta akademia...
Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Tucholi (FOTO)
Czytaj całość
Uczniowie w całej Polsce rozpoczynają dziś wakacje. Zobacz jak zakończenie roku szkolnego świętowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi.

Uroczystości w tucholskiej "jedynce" rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele p.w. Św. Jakuba. Następnie o godzinie 9.00 na szkolnym boisku odbył się uroczysty apel. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami i dyplomami.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!

(red.) ...
"Zerówka" pożegnała przedszkole (FOTO)
Czytaj całość
W środę (24.06) w Szkole Podstawowej nr 5 w Tucholi odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego oddziału przedszkolnego. Najmłodsi uczniowie szkoły specjalnie na ten dzień przygotowali program artystyczny. Były piosenki, tańce, a nawet zagrała orkiestra. Na pożegnanie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę.

(red.) ...
Sukces uczniów ZSLiT w konkursie Poezji Leśnej o Laur Adama Loreta
Czytaj całość
27 maja 2015 r. w Technikum Leśnym odbył się V Konkurs Poezji Leśnej o Laur Adama Loreta.

Laureatami na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zostali uczniowie ZSLiT:

- w turnieju recytatorskim – I miejsce zajął Karol Żmich z kl. III TL- w turnieju poezji śpiewanej – I miejsce zdobyła Ewa Talaśka z kl. II TŻ.Nagrodzeni uczniowie osiągali sukcesy w tym konkursie także w latach ubiegłych, co świadczy o ich uzdolnieniach i stałym doskonaleniu umiejętności. ...
Laureatka konkursu: Jestem szefową
Czytaj całość
W dniu 17 czerwca 2015 r. w Sali Kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się uroczyste ogłoszenie wynikówogólnopolskiego konkursu JESTEM SZEFOWĄ, którego organizatorem jest Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania, a głównymi partnerami Minister Edukacji Narodowej oraz Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce.

Projekt cieszy się wielką popularnością. Tegoroczny konkurs to już VI edycja. Jego adresatami, a w zasadzie adresatkami są uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, kt&o...
Wybierz stronę: |<  <<  <  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114    >  >>  >|