Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Parodia "My Słowianie" w wykonaniu uczniów Nowodworka
Czytaj całość
Przebój "My Słowianie" Donatana i Cleo bije rekordy popularności. W serwisie YouTube klip obejrzało już ponad 35 milionów użytkowników. Rytmiczny kawałek oraz teledysk, który podnosi ciśnienie, bezapelacyjnie podbił serca Polaków. Teraz jednak nie tylko każdy nuci słowa piosenki pod nosem, ale także porywa się na stworzenie własnego coveru.

Autorską wersję hitu pokazali niedawno uczniowie Nowodworka, którzy przygotowali swoją parodię na tegoroczną studniówkę.

Zobaczcie dzieło uczn...
Via Natura - dyplomy dla stypendystów
Czytaj całość
W minioną sobotę ( 18 stycznia ) odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów studentom, którzy w roku akademickim 2013/2014 otrzymują stypendia, przyznane przez Stowarzyszenie Via Natura. W tym roku takie stypendium otrzymało czworo absolwentów szkół średnich z powiatu tucholskiego, którzy podjęli naukę na pierwszym roku studiów, na uczelniach państwowych. Troje z nich wybrało kierunki na Uniwersytecie Gdańskim (Automatyka i Robotyka, Gospodarka Przestrzenna i Informatyka), czwarty wybrał Budownictwo na Politechnice Kosza...
Studniówki 2014: Tak bawili się uczniowie ZSLiT (FOTOGALERIA)
Czytaj całość
Rozpoczęły się studniówki 2014 w Tucholi. Pierwsi w sobotę, 18 stycznia, bawili się uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Bal studniówkowy odbył się tradycyjnie w Tucholskim Ośrodku Kultury. Więcej zdjęć dostępnych jest na stronie internetowej szkoły: TUTAJ.


(red.)
(fot. zslit-tuchola.pl) ...
Lekarze czytali dzieciom w tucholskiej bibliotece (FOTO)
Czytaj całość
W ramach 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dziś (10.01) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi odbyło się spotkanie  przybliżające dzieciom, ze szkoły podstawowej nr 3, cel i misję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zaproszenie MBP przybyli lekarze, Halina Matuszelańska oraz Artur Nagórka, którzy czytali dzieciom fragmenty książek Erica-Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża” oraz Beaty Waniek „Majowy weekend”.

(red.) ...
Kolejne tablice interaktywne trafią do szkół
Czytaj całość
W drugiej edycji projektu wyposażania szkół podstawowych w nowoczesne tablice interaktywne, w ramach przedsięwzięcia realizowanego wspólnie przez samorząd województwa i samorządy lokalne do 17 placówek z powiatu tucholskiego trafią w sumie 62 urządzenia.

W skład każdego zestawu wejdzie tablica, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. W ramach projektu powstanie także system dystrybucji treści interaktywnych czyli internetowy portal dla szkół uczestniczących w projekcie. W ich przygotowanie włączą się wszystkie szkoły, do...
Szkoła w Legbądzie ma swojego patrona
Czytaj całość
Imię Jana Pawła II będzie nosiła Szkoła Podstawowa w Legbądzie. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęli podczas ostatniej sesji (20.12.2013 r. ) radni Rady Miejskiej w Tucholi. Decyzja zapadła jednogłośnie.

„Społeczność Szkoły Podstawowej w Legbądzie bardzo się cieszy z jednogłośnego przyjęcia przez Radę Miejską w Tucholi uchwały w sprawie nadania szkole imienia Jana Pawła II. Podjęta uchwała wyraża pełną akceptację wyboru dokonanego przez społeczność szkolną” – mówiła podczas sesji Barbara Drewczyńska, dyrektor S...
ZSLiA - sukces młodych bankowców
Czytaj całość
Uczniowie klasy II Technikum Agrobiznesu Jarosław Warmbier, Przemysław Piesik, Tomasz Dammer, Filip Pstrąg i Kacper Belt zajęli 2 MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie „Fair Play Bank/Geneza” organizowanym przez Bank Spółdzielczy i wygrali 15.000 zł, a 18 grudnia br. w auli szkoły odbyła się uroczystość wręczenia nagrody.

W spotkaniu uczestniczyła m. in.  pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Lucyna Karnowska, pani dyrektor Banku Spółdzielczego Bogumiła Bełdzikowska, pani dyrektor ZSLiA Regina Wrębel, rodzice ...
"Noc odkrywców" w Klonowie (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W nocy z 19 na 20 grudnia grupa 13 studentów z bydgoskiego oddziału PROJEKTORA – wolontariatu studenckiego zawitała do Klonowa, by tam przeprowadzić Noc Odkrywców. Koordynatorem całego przedsięwzięcia był Paweł Marchel, który we współpracy z koordynatorką PROJEKTORA – wolontariatu studenckiego w Bydgoszczy Niną Woderską zorganizował całe wydarzenie.

Noc Odkrywców to jeden z rodzajów projektów realizowanych w ramach programu PROJEKTOR – wolontariat studencki. Polega na prowadzeniu zajęć przez s...
Otwarcie Sali Tradycji Łowieckiej
Czytaj całość
Dnia 17 grudnia 2013 r. w Technikum Leśnym im. Adama Loreta w Tucholi odbyło się kameralne otwarcie Sali Tradycji Łowieckiej.

Dzięki staraniom Pani Anieli Czyżyk Dyrektora Technikum Leśnego oraz Pana Piotra Grzywacza nauczyciela szkoły wyremontowano pomieszczenie Sali Tradycji Łowieckiej.

W otwarciu sali „po remoncie” wzięli udział Pani Dorota Gromowska Starosta Tucholski, Pani Lucyna Karnowska Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia, Pani Aniela Czyżyk Dyrektor Technikum Leśnego, Pani Magdalena Ast pracownik Muzeum Bor&oacut...
Michał Folega o konferencji naukowej w Poznaniu
Czytaj całość
12 grudnia 2013 roku w Colegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego  w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa pt.: „ Rola ziemiaństwa wielkopolskiego w historii polskiej gospodarki leśnej i łowieckiej”. Na uroczystość przybyło wielu myśliwych z całej Polski oraz badaczy rodzin szlacheckich.


Zobacz również:
Michał Folega o promocji książki
Uwaga wywiad: dzisiaj Michał Folega

Otwarcia konferencji dokonał prof. Lesław Łabudzki – przewodniczący Wielkopolskiego Sejmiku Łowieckiego, kt&oac...
Wybierz stronę: |<  <<  <  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115    >  >>  >|