Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Wizyta młodzieży z Hagenow
Czytaj całość
W tym roku Tucholę po raz kolejny odwiedziła grupa niemieckiej młodzieży z Hagenow uczestnicząca w wymianie organizowanej przez tucholski Nowodworek. W programie znalazły się odwiedziny w Starostwie Powiatowym, w którym rolę gospodarzy pełnili Starosta Michał Mróz oraz Członek Zarządu Powiatu Jerzy Kowalik.

W programie znalazły się nie tylko opowieści o historii powiatu czy informacje o jego zadaniach, ale także był czas na rozmowę o różnicach w kontaktach międzynarodowych wczoraj i dziś (Starosta Tucholski Michał Mróz przypo...
Sukces uczennic ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu w konkursie "W zgodzie z naturą"
Czytaj całość
Uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Pruszczu Agnieszka Grudzina i Patrycja Zakrzewska wzięły udział w Konkursie Wojewody Kujawsko - Pomorskiego "W zgodzie z naturą". Konkurs składał się z części testowej, po której 13 najlepszych uczniów przystąpiło do części ustnej. Po wylosowaniu zestawu pytań uczniowie odpowiadali przed komisją oceniającą poziom ich odpowiedzi.Tematyka konkursu obejmowała szeroko rozumianą ochronę środowiska naturalnego, bioróżnorodność, równowagę biologiczną środowisk i znajomość instytuc...
Uczeń Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych drugi w Polsce!
Czytaj całość
W dniach 29-30 maja 2015r. W Olsztynie odbył się finał centralny XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W 9 blokach tematycznych startowało 223 uczniów z całej Polski.

Poszczególne zadania teoretyczne i praktyczne oceniali pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Każdy z uczniów musiał wykazać się rozległą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, które znacznie wybiegają ponad to, czego można nauczyć się w szkole.

Etap centralny ogólnopolskiej olimpiady zakończył się ogromnym s...
Członkowie tucholskiej „Złotnicy” uczyli najmłodszych sztuki haftu i rzeźby
Czytaj całość
Już po raz ósmy Zespół Haftu Kaszubskiego „Złotnica” prowadził warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej nr 5 w Tucholi.

Zajęcia trwały w okresie od 19 do 21 maja br. W trakcie trzech dni twórcy zespołu: hafciarki, rzeźbiarze i plecionkarz pokazywali i uczyli dzieci podstaw haftu, tworzenia wzorów kaszubskich, wyjaśniali podstawy haftu czepcowego.

Rzeźbiarze Robert Baranowski i Marian Łazarowicz pokazywali, jak należy posługiwać się dłutem, szlifować i dobierać kolory dla ...
Kolejna edycja konkursu Mały Poliglota w Raciążu
Czytaj całość
Mały Poliglota - wcale nie jest taki mały. Okazało się to 23 maja br., kiedy Szkoła Podstawowa w Raciążu przeprowadziła VII Festiwal Kulturalno - Artystyczny Mały Poliglota.

Wzięły w nim udział dzieci z klas I – II powiatu tucholskiego, które reprezentowały następujące szkoły: SP nr 1, SP nr 3, SP nr 5 w Tucholi, Zespół Szkół w Żalnie, SP w Kiełpinie, SP w Legbądzie, SP w Wielkiej Kloni, Zespół Szkół w Gostycynie, SP w Raciążu.

Uczestnicy konkursu recytowali wiersze i śpiewali piosenki w jęz...
Obchody Dnia Patrona w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi
Czytaj całość
Obchody Dnia Patrona, Leona Janty – Połczyńskiego, na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. Święto to ma propagować wśród uczniów znajomość najważniejszych faktów związanych z jego życiem i działalnością, przypominać o wartościach patriotycznych i rozwijać je wśród młodzieży.

W piątek, 22 maja w Książnicy Tucholskiej odbyła się część artystyczna adresowana głównie do uczniów klas I, którzy wcześniej wzięli udział w I etapie konkursu na temat Leona Janty – Połczyńskiego.
"Narkotyki? To mnie nie kręci" - kampania w gminie Tuchola
Czytaj całość
Gmina Tuchola po raz kolejny włączyła się w kampanię „Narkotyki? To mnie nie kręci”, podczas której poruszana jest kwestia zażywania substancji psychotropowych.

Kampania skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłość. Chcemy uświadomić im, że zażywanie narkotyków czy dopalaczy prowadzi do uzależnienia, które trzeba leczyć, że niewinny wygląd opakowania dopalacza skrywa substancję, której zażycie może mieć trudne do przewidzenia konsekwencje, że z czasem może być już za p...
Włodarze czytali dzieciom
Czytaj całość
W czwartek 14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "włodarze czytają dzieciom".

Tym razem gośćmi biblioteki byli: Starosta Tucholski Michał Mróz, Przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego Małgorzata Oller, Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski oraz Przewodniczący Rady Miasta Tuchola Paweł Cieślewicz. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi miały okazję posłuchać fragmentów książek czytanych przez gości, a także z ciekawością pytały o sposób funkcjonowania samorządu, zarob...
Wykład na Uniwersytecie III Wieku
Czytaj całość
W miniony czwartek (14.05.2015) odbył się kolejny wykład dla studentów Uniwersytetu III Wieku. Tym razem w roli prelegenta wystąpił przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi Paweł Cieślewicz, a tematem wykładu było "25 lat samorządu w Polsce".

Przypomnijmy, że 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze, w pełni demokratyczne wybory, po przemianach ustrojowych w 1989 roku. Podczas spotkania powrócono do wydarzeń sprzed ćwierćwiecza w Tucholi i omówiono zasady, według których obecnie funkcjonuje samorząd.

Konkurs „Obrona Cywilna Wokół Nas” rozstrzygnięty
Czytaj całość
Już po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Tuchola wzięli udział w konkursie plastycznym „Obrona Cywilna Wokół Nas”.

11 maja br. podczas spotkania w Urzędzie Miejskim Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski nagrodził laureatów konkursu dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Dodajmy, że wszystkie wyróżnione prace wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 15 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem &bdqu...
Wybierz stronę: |<  <<  <  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115    >  >>  >|