Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Przyszli kucharze gotowali wspólnie z przedszkolakami
Czytaj całość
8.10.2013r. uczniowie ZSLiT kształcący się w zawodzie kucharza przeprowadzili dla przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Tuchol warsztaty kulinarne promujące zdrowe żywienie

Warsztaty „Smacznie, zdrowo, kolorowo” pokazały,  że śniadanie nie musi być nudne. Wstępem do nich były krótka pogawędka o zdrowych produktach, którą przeprowadziła pani Justyna Grzonkowska. Następnie dzieci pod opieką młodzieży  przystąpiły do tworzenia swojego zdrowego i wesołego śniadanka. Przedszkolaki były bardzo zadowolone, a młodzież...
Ponad 58% ankietowanych uczniów przyznało się do picia alkoholu!
Czytaj całość
Powiat Tucholski (przy współfinansowaniu gmin powiatu) przeprowadził badanie ankietowe dot. diagnozy lokalnych zagrożeń społecznych we wszystkich gimnazjach powiatu. Badanie zostało przeprowadzone i opracowane przez Studio Diagnozy i Profilaktyki z Krakowa. W badaniu wzięło udział 1216 uczniów szkół gimnazjalnych.

Z danych uzyskanych na podstawie 1216 ankiet wynika, że ponad 58% badanych uczniów przyznało się do spożycia alkoholu. Najwyższy odsetek badanych uczniów mających kontakt z alkoholem wystąpił w gminach Kęsowo (7...
LOKOMOTYW - wokól Tuwima
Czytaj całość
We wtorek 15 października 2013 r., odbył się cykl zajęć edukacyjno-literackich przeznaczony dla uczniów z tucholskich szkół podstawowych pt. „LOKOMOTYW wokół Tuwima”. Realizowane były one ramach współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy w ramach obchodów roku Juliana Tuwima.

Cały cykl rozpoczął występ muzyków z Filharmonii Pomorskiej, którzy zafundowali dzieciom muzyczny poranek z muzyką, tańcem i głośnym czytaniem tekstów Juliana Tuwima.

...
Burmistrz Tucholi nagrodził najlepszych nauczycieli
Czytaj całość
W poniedziałek (14 października) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Tucholi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski wręczył wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych „Nagrody Burmistrza”.


Nagrody otrzymali:
1. Ewa Szczukowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kiełpinie;
2. Ryszard Klunder – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Raciążu;
3. Dorota Korytowska – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 ...
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2013
Czytaj całość
11 października w Książnicy Tucholskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Spotkanie to było przede wszystkim okazją do wręczenia Nagród Starosty Tucholskiego, aktów mianowania nauczycielom, którzy w tym roku zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego, gratulacji z okazji zdobycia odznaczeń państwowych i resortowych, a także gratulacji uczniom z okazji zdobycia stypendiów jednorazowych oraz semestralnych Starosty Tucholskiego.

Podziękowania nauczycielom za serce, trud pracy pedagogicznej oraz ż...
Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia Burmistrza
Czytaj całość
We wtorek (8 października) w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów szczególnie zdolnych. Otrzymało je w sumie 20 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola.

Stypendia zostały przyznane na okres od 1 września 2013 r. do 31 stycznia 2014 r. i wynoszą odpowiednio dla uczniów szkół podstawowych 96 zł miesięcznie, dla gimnazjalistów 160 zł miesięcznie.

List gratulacyjny i kwiaty wręczyli wyróżnionym uczniom Burmistr...
Język angielski dla przedszkolaków. Za darmo!
Czytaj całość
Podczas dzisiejszego (1.10) spotkania z mediami, burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski poinformował, że w najbliższym czasie, prawdopodobnie już od 15 października, dzieci w przedszkolach i w szkolnych zerówkach będą miały możliwość darmowej nauki języka angielskiego.


Jest to już druga, po rezygnacji z opłaty za przedszkola, akcja skierowana do rodzin wychowujących najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

W spotkaniu uczestniczyli: poseł Jarosław Katulski, przewodniczący rady miejskiej Paweł Cieślewicz i dyrektor Gminn...
Nauka pływania: Nowa oferta
Czytaj całość
W tym roku w Fojutowie powstał nowy kompleks basenów.  Przed kilkoma dniami Gmina otrzymała ofertę współpracy dotyczącą nauki pływania dla dzieci. Ze wstępnej analizy wynika, że jest atrakcyjniejsza od tej z której Gmina korzysta do tej pory, czyli od Parku Wodego w Chojnicach.


- Na pierwszy "rzut oka" wynika, że oferta którą otrzymaliśmy jest atrakcyjniejsza niż ta z której korzystamy do tej porty - mówił podczas konferencji prasowej Burmistrz Tadeusz Kowaliski. Dodał, że oprócz niższe...
Nagrody Rady Rodziców w ZSLiT
Czytaj całość
Ośmioro najlepszych uczniów z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej otrzymało nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców.

W dniu 26 września 2013 roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród Rady Rodziców. Grupa uczniów z najwyższą średnią z poszczególnych typów szkół odebrała nagrodę  z rąk przewodniczącej Rady Rodziców pani Barbary Piaseckiej i dyrektora Jerzego Kornasia.
<...
Otrzęsiny w Nowodworku (FOTORELACJA)
Czytaj całość
Klasowa sztafeta zakończona piciem mleka, występy artystyczne, namalowanie portretu wychowawcy i sadzenie drzewek - uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi musieli zadać sobie wiele trudu aby stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

Wysiłek włożony w przygotowania do piątkowej (27.09) imprezy z całą pewnością wynagrodziło im jednak publiczne odcinanie ogonów i uroczyste ślubowanie, które złożyli na zakończenie otrzęsin.

Zobacz zdjęcia z dzisie...
Wybierz stronę: |<  <<  <  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116    >  >|