Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Burmistrza” rozstrzygnięty
Czytaj całość
8 grudnia br. odbył się V Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Burmistrza” dla gimnazjów zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi oraz Miejską Bibliotekę Publiczną - Filię dla Dzieci i Młodzieży w Tucholi.

Na konkurs zgłoszono 22  uczestników z gimnazjów powiatu tucholskiego klas I - III.

Jury obradowało w składzie: Ewa Ossowska, nauczyciel polonista - Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych - autorka dy...
Pióro Starosty dla absolwentki WSZŚ
Czytaj całość
W dniu 6 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zgodnie z tradycją Starosta Tucholski ufundował pióro dla najlepszego absolwenta uczelni z Powiatu Tucholskiego. W tym roku była nim Milena Jaroch, która ukończyła kierunek Architektura Krajobrazu.

W imieniu Starosty Tucholskiego list gratulacyjny odczytał i nagrodę wręczył członek Zarządu Powiatu Jerzy Kowalik.
(mat. Starostwo Powiatowe) ...
Uroczysta akademia na 55-lecie szkoły (FOTO)
Czytaj całość
5 grudnia, w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych odbyła się szczególna uroczystość. W tym dniu szkoła obchodziła jubileusz 55-lecia założenia technikum rolniczego. Uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi.

Oficjalna cześć uroczystości odbyła się w sali tenisa stołowego. Uroczysta akademia zgromadziła przedstawicieli władz miasta, byłych dyrektorów i emerytów szkoły, absolwentów, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.

Rozpoczynając aka...
Obowiązkowa opieka nad uczniami w czasie przerwy świątecznej
Czytaj całość
„Macie prawo, by nauczyciele zaopiekowali się Waszym dzieckiem podczas przerwy świątecznej” – napisała dziś w liście otwartym do rodziców i opiekunów minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Na obowiązek zajęcia się uczniami w dniach wolnych od nauki zwróciła też uwagę w listach do dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjalnych, kuratorów oraz przedstawicieli samorządów.

MEN uruchomiło dla rodziców specjalny numer telefonu i adres mailowy, pod którym mogą zgłaszać w...
Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi obchodziła dzień patrona szkoły (FOTO)
Czytaj całość
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi po raz kolejny obchodziła dzień patrona ks. ppłka Józefa Wryczy, legendarnego działacza niepodległościowego na Pomorzu, w latach 1948 - 1961 proboszcza tucholskiej parafii.

Obchody zorganizowano w czwartek, 4 grudnia. W tym dniu przypada bowiem 53-cia rocznica śmierci księdza. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła. Po niej nastąpił przemarsz do plebanii na rynku, gdzie ks. Józef Wrycza mieszkał. Następnie uczniowie udali się pod pomnik patrona przy par...
Młodzi tucholanie wzięli udział w konkursie plastycznym
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi Filia dla Dzieci i Młodzieży pn. „Kraina pana Czytalskiego” rozstrzygnęła konkurs „Zimowe pejzaże Tucholi i okolicy”.

Na konkurs nadesłano 45 prac w trzech kategoriach wieku:

I uczniowie klas I - III szkół podstawowych
II uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych
III uczniowie szkół gimnazjalnych

Prace oceniało jury w składzie:

Justyna Więckiewicz – plastyk, Tucholski Ośrodek Kultury – przewodnicząca ...
„Nie bądź jeleń, szanuj zieleń…” Happening z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej (FOTO)
Czytaj całość
W piątek 21 listopada grupa ponad stu uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych z klas II TE, IIIAE, IIIb TE, II AK i IV AK uczestniczyła w pochodzie ulicami Tucholi. Uczestnicy w przebraniach, z transparentami, pikietowali, by dbać o środowisko.  Zadbali o ciekawe  hasła promujące przedsięwzięcie, np....

„jedz codziennie zdrową żywność, bo to wzmoże twą aktywność, „jedząc fit, jesteś git” czy „środowisko ponad wszystko.”

Uczniowie  rozdawali przechodniom  ulotki n...
Niecodzienne spotkanie z historią (FOTO)
Czytaj całość
W sobotę 22 listopada oraz w poniedziałek 24 listopada młodzież z powiatu tucholskiego miała okazję zobaczyć pokazy historyczne pod nazwą „Spotkania z historią”.

W ramach imprezy organizatorzy (Stowarzyszenie Miłośników Historii Borów Tucholskich „Historia i Pamięć”) przybliżyli lokalne tradycje historyczne dotyczące działań wojennych prowadzonych na terenie Powiatu Tucholskiego we wrześniu 1939 roku oraz w okresie II Wojny Światowej. W programie zaprezentowano również umundurowania i broni różnych form...
Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej (FOTO)
Czytaj całość
22 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi po raz 15. odbyły się gminne eliminacje dwóch konkursów Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej.


Wyniki:

KONKURS POEZJI i PROZY PATRIOTYCZNEJ – szkoły podstawowe

I. Zofia Chrobot – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi,
II. Mateusz Drelich – Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi,
Julia Kochańska – Szkoła Podstawowa w Stobnie,
III. Bartosz Klafetka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi,
Am...
Prawo jazdy kategorii T, czyli kobiety na tratory i nie tylko
Czytaj całość
Od września 2014 roku w Technikum Leśnym im. Adama Loreta w Tucholi odbywa się kurs prawa jazdy kategorii T. Udział w nim biorą uczniowie klas III- prowadzeni według nowej podstawy programowej. Ma to na celu wzbogacenie kwalifikacji przyszłej kadry Lasów Państwowych.

Uczniowie naszej szkoły w ramach cotygodniowych praktyk spędzają jednorazowo 7 godzin na placu manewrowym pod okiem doświadczonych instruktorów. Uczymy się podstawowych czynności dotyczących jazdy ciągnikiem. Prawdziwym wyzwaniem jest manewrowanie traktorem z przyczepą dwuosiową- ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118    >  >>  >|