Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza"
Czytaj całość
W poniedziałek 27 maja 2013 r. odbył się IV Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza" dla gimnazjów zorganizowany przezn Gimnazjum nr 1 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi oraz Miejską Bibliotekę Publiczną - Filię dla Dzieci i Młodzieży w Tucholi.

Jury w składzie: Dorota Kijora – przewodnicząca jury, nauczyciel polonista –Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi, Maria Łukaszewicz – autorka dyktanda, nauczyciel polonista – Gimnazjum nr 1 w Tucholi, Hanna Bronke – Dyrektor MBP w...
Wyprawka szkolna 2013
Czytaj całość
W 2013 roku na dofinansowanie kosztów zakupu podręczników przez rodziców rząd chce przeznaczyć blisko 180  milionów złotych. To aż o 52 mln złotych więcej niż w zeszłym roku (2012 rok - 128 mln zł, 2011 rok - 115 mln zł, 2010 rok - 103 mln zł). Dodatkowo dla rodziców uczniów klas pierwszych szkół podstawowych utrzymano zwiększony do 539 zł próg dochodów na członka rodziny pozwalający na otrzymanie zwrotu kosztów zakupu podręczników.

Projekt Rządowego program pomocy uczniom &...
"Spacer po prawie" - edukacja prawna młodzieży (FILM)
Czytaj całość
„Spacer po prawie” to tytuł filmu przygotowanego i wyprodukowanego przez Krajową Radę Radców Prawnych. Film w przystępny sposób przybliża uczniom szkół ponadgimnazjalnych aspekty związane z funkcjonowaniem sądów, działalnością radców prawnych i adwokatów oraz funkcjonowaniem organów administracji rządowej i pozarządowej.

Krajowa Rada Radców Prawnych jest stroną podpisanego 13 lutego 2013 r. porozumienia z Ministerstwem Sprawiedliwości dotyczącego współpracy w zakresie realizowania, ro...
Studia podyplomowe pt. „Zarządzanie terenami zielonymi”
Czytaj całość
Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi w zbliżającym się roku akademickim rozpoczyna nabór na dwusemestralne niestacjonarne studia podyplomowe pt. „Zarządzanie terenami zielonymi”.

Celem studiów jest zapoznanie uczestników z zasadami zarządzania i kreowania terenów zielonych z uwzględnieniem najnowszych kanonów obowiązujących w architekturze krajobrazu oraz najkorzystniejszych rozwiązań z punktu widzenia świata przyrody i człowieka. Studia skierowane są do wszystkich absolwentów szkół wy...
Ustawa przedszkolna na finiszu
Czytaj całość
Na posiedzeniu połączonych komisji sejmowych: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej (14 maja br.) odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1312), zawierającej nowelizację dotyczącą tzw. ustawy przedszkolnej.

W uzasadnieniu do projektu minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podkreśliła, że celem zmian jest systematyczne zwiększanie dostępności wychowania przedszkolnego oraz zapewnienie wszystkim dzieciom w wieku od...
Uczennice ZSLiA mistrzami Powiatu (FOTO)
Czytaj całość
Piłka nożna – Igrzyska szkolne

W ramach rozgrywek Szkolnych Igrzysk Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Tucholskiego odbyła się kolejna impreza sportowa. Tym razem były to mistrzostwa powiatu tucholskiego w piłce nożnej dziewcząt na „Orliku” szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Tucholskiego.

Gospodarzem mistrzostw był Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

Zawody odbyły się na boisku orlika przy Zespole Szkól Ogólnokształcących. Otwarcia...
„Małą Ojczyzną Mą Nasze Bory Są”
Czytaj całość
Chęć uczestnictwa w V Edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Małą Ojczyzną Mą Nasze Bory Są” skłoniła uczniów z 6 szkół z terenu powiatu tucholskiego do przybycia do Szkoły Podstawowej w Śliwicach.

Do rywalizacji przystąpiły dzieci ze szkół w Bysławiu, Tucholi, Pruszczu, Raciążu oraz Gostycynie. W pracach komisji oceniającej wiedzę uczestniczył Zenon Dejnowski wraz z Hanną Kwiatkowską z Urzędu Gminy w Śliwicach oraz Marianem Szymańskim z Nadleśnictwa Trzebciny.

Każda ze szk&o...
Limit w pierwszej klasie. Do 25 uczniów w 2014 roku
Czytaj całość
MEN chce wprowadzić limity liczebności oddziałów w szkole podstawowej. Od września 2014 roku klasy pierwsze nie będą mogły liczyć więcej niż 25 uczniów.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty, która zawiera rozwiązania dotyczące obniżenia wieku spełniania obowiązku szkolnego, została właśnie skierowana do uzgodnień i konsultacji społecznych. Zawiera zmiany zapowiedziane dwa tygodnie temu przez premiera Donalda Tuska.

Zgodnie z najnowszą propozycją resortu edukacji, we wrześniu 2014 r. naukę w pierwszej klasie rozp...
Higiena na 90%. Państwowa Inspekcja Sanitarna skontrolowała szkoły
Czytaj całość
Dziewięć na dziesięć szkół zapewnia uczniom właściwe warunki do utrzymania higieny osobistej - wynika z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Sanitarną w 2012 r.

W porównaniu z rokiem 2011 z 84% do 90,2% wzrósł odsetek szkół zapewniających odpowiednie warunki higieniczne - papier toaletowy, mydło czy ręczniki w toaletach.

Mniej szkół (313 wobec 704 w ub.r.) nie zapewniło dostępu do ciepłej bieżącej wody we wszystkich sanitariatach dla uczniów. W 2012 roku przeprowadzono pod tym kąt...
Matura 2013 rozpoczęta
Czytaj całość
Już dzisiaj absolwenci szkół średnich rozpoczynają maturę. W tym roku egzamin maturalny, zarówno w części ustnej, jak i części pisemnej, będzie przeprowadzany od 7 do 28 maja.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia!

(red.)
(fot. archiwum prywatne - pk) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121    >