Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Burmistrz nagrodził najlepszych w konkursie „Obrona Cywilna Wokół Nas”
Czytaj całość
W czwartek (24.04) zakończył się gminny etap wojewódzkiego konkursu plastycznego pod nazwą „Obrona Cywilna Wokół Nas”. Uroczystego wręczenia nagród laureatom dokonał Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem „Obrona Cywilna Chroni Ciebie i Twoje Otoczenie”. Do Urzędu Miejskiego w Tucholi wpłynęło 79 prac plastycznych z następujących szkół:

- Szkoła Podstawowa w Legbądzie,
- Szkoła Podstawowa w Kiełpinie,
- Szkoła Podstawowa w Raci...
Rozstrzygnięto konkurs „Wielkanocna kompozycja”
Czytaj całość
165 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Wielkanocna kompozycja” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną - Filię dla Dzieci i Młodzieży pn. „Kraina pana Czytalskiego” w Tucholi. W konkursowe szranki stanęli uczniowie z gminy Tuchola.

Nagrodzono w sumie 26 uczestników konkursu, których prace oceniane były w 4 kategoriach wieku :

    Przedszkolacy - 61 prac,
    uczniowie klas I-III – 68 prac,
    uczniowie klas IV – VI - 27 prac,<...
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Cekcynie (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W Gimnazjum w Cekcynie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W realizacji zawodów brał również udział  przedstawiciel z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wraz z furgonem profilaktyczno-edukacyjnym.

W eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w piątek (11.04.14) w Gimnazjum w Cekcynie uczestniczyło po pięć szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu tucholskiego. Każda drużyna reprezentująca "podstawówkę" miała po c...
Weź udział w ekologicznym konkursie
Czytaj całość
Na konkurs pt. „Człowiek i przyroda – Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie” można zgłaszać prace plastyczne lub fotograficzne. Ich temat to współistnienie człowieka i środowiska naturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem roli Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie”.

Sposób interpretacji tematu jest dowolny. Konkurs plastyczny oceniany będzie w trzech kategoriach wiekowych:
KLASY 1-3 szkoły podstawowej,
KLASY 4-6 szkoły podstawowej
oraz KLASY 1-3 gimnazjum.

W konkursie fotograficz...
Miejsc w przedszkolach nie zabraknie
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi spotkał się z dyrektorem Gminnego Zespołu Oświatowego oraz dyrektorami przedszkoli. Na spotkaniu poinformowano, iż w wyniku przeprowadzonego naboru do przedszkoli może zabraknąć około 60 miejsc w placówkach w Tucholi.

W związku z tym Burmistrz Tucholi, z uwagi na prowadzoną w gminie politykę prorodzinną, zdecydował o przekazaniu środków finansowych na adaptację dodatkowych pomieszczeń w przedszkolach nr 1 i 2 w Tucholi, co umożliwi wygenerowanie dodatkowych 45 miejsc, aby mogły być przyjęte wszystkie dzieci. To kolejna, po...
Drzwi otwarte w ZSLiT (FOTO)
Czytaj całość
"Drzwi otwarte" szkoły stwarzają okazje dotarcia do szczegółowych wiadomości o placówce, kierunkach kształcenia, wyposażeniem pracowni komputerowych oraz przedmiotowych, kół zainteresowań oraz samego budynku. Na odwiedzające grupy gimnazjalistów czekali uczniowie oraz nauczyciele którzy oprowadzali po salach lekcyjnych oraz terenie szkoły.
(red.) ...
"Tuchola is also happy" - zobacz jak cieszy się nasze miasto!
Czytaj całość
Była moda na kręcenie filmików w stylu "My Słowianie", a ostatnio w sieci coraz większą popularność zdobywają teledyski nagrywane do piosenki Pharrella Williamsa - Happy. Był Olsztyn, Warszawa, Łódź i inne miasta, a teraz przyszła pora na Tucholę.

„Tuchola is also HAPPY” – taki tytuł nosi teledysk, który nakręcili uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty Połczyńskiego w Tucholi. Zobaczcie, jak cieszy się nasze miasto!
(red.)
Powiatowe Targi Edukacyjne (FOTO)
Czytaj całość
Malejąca liczba uczniów w gimnazjach, a następnie również w szkołach ponadgimnazjalnych powoduje, że szkoły i inne placówki systemu oświatowego borykają się z problemami słabego naboru uczniów do klas pierwszych i podejmują rywalizację o kandydata. Pomaga w tym profesjonalna kampania promocyjna.

Targi edukacyjne zorganizowane dziś (4.04) w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych na pewno pomogły młodzieży w wyborze dalszej drogi kształcenia, a nauczycielom dostarczyły wiedzy niezbędnej w kierowaniu młodych ludzi na wła...
Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel
Czytaj całość
Filia dla Dzieci i Młodzieży pn. „Kraina pana Czytalskiego” miała przyjemność gościć w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci pisarkę Annę Czerwińską-Rydel. Spotkanie odbyło się 2 kwietnia 2014 r. w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci. Pisarka przyjechała do Tucholi z Gdańska.

Z wykształcenia jest muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej. Anna Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, ro...
Egzotyczni goście w szkole (FOTO)
Czytaj całość
Piękny i fascynujący świat żywych zwierząt egzotycznych poznawali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 podczas wystawy zorganizowanej w dniu 2 kwietnia br. Wśród niezwykłych zwierząt były: straszyki, patyczaki, modliszki, piękne i kolorowe kameleony, gekony, budzące strach ogromne ptaszniki i skorpiony. Ta żywa lekcja przyrody była dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem. Uczniowie nie tylko poznali te niezwykłe zwierzęta, ale mogli je osobiście dotknąć i zobaczyć na żywo.

(red.) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122    >  >>  >|