Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Zaszczepione dziecko z większą szansą na przedszkole
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Dziecko, które ma komplet szczepień dostanie więcej punktów przy rekrutacji do przedszkola - to pomysł na nowelizację Prawa Oświatowego. Trwa zbieranie podpisów pod projektem ustawy wprowadzającej takie kryterium - do parlamentu ma on trafić już w grudniu. Raczej sceptycznie do inicjatywy podchodzi resort edukacji.
  - Formujemy Komitet Obywatelski. Zebraliśmy już trzy tysiące podpisów i to tyl...
Zasady używania komórek w szkolnym statucie
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   To, jak uczniowie mają korzystać z telefonów na terenie szkoły, reguluje nie ustawa, a statut placówki - przypomina resort edukacji. Podkreśla, że brak szczegółowych zasad korzystania ze smartfonów może powodować zagrożenia dla uczniów. Na razie nie ma planów zmiany przepisów regulujących tę materię.
- Pozbawiony kontroli dostęp uczniów do urządzeń elektronicznych ...
SN oddala kasację ws. nauczycielki, która zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora ws. nauczycielki z Krapkowic, która zdjęła krzyż ze ściany w pokoju nauczycielskim. Skarga dotyczyła wyroku stwierdzającego, że nauczycielkę spotkała dyskryminacja ze strony innych pracowników szkoły. Sądy niższej instancji zasądziły odszkodowanie i zobligowały szkołę do przeprosin.
Do zdarzenia doszło w 2014 r. - nauczycielka zdjęła krzyż ze ściany w po...
Nauczyciel zobowiązany do zachowania tajemnicy
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Dane o stanie zdrowia, orientacji seksualnej i rozwoju psychofizycznym - takie informacje o uczniu będą szczególnie chronione przez ustawę - Prawo Oświatowe. Nauczyciel będzie mógł je przekazać tylko w wyjątkowych przypadkach. Zmiany wprowadzi ustawa dostosowująca prawo do RODO, której projekt przyjął we wtorek rząd.
Mimo że RODO obowiązuje od maja, wciąż nie wprowadzono wszystkich przepisów dost...
Rodzic zakaże zadawania pracy domowej
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Rodzice zakazują nauczycielom zadawania prac domowych. W oświadczeniach kierowanych do szkół wskazują, że pedagodzy nie mają takich uprawnień i każąc uczniom odrabiać zadania po lekcjach, naruszają Konstytucję i prawo międzynarodowe. Akcja "Dom to nie filia szkoły" cieszy się coraz większą popularnością.  
W dokumencie kierowanym do szkoły rodzice podkreślają, że ustawa - Prawo oświatowe w...
Tuchola: Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr. 1
Czytaj całość
Dzisiejsze obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły 3 marsze "zaborców" na tucholski rynek. Tam zaśpiewaliśmy piosenki i rozdawaliśmy przechodniom kokardy narodowe i biało-czerwone chorągiewki. Po powrocie do szkoły ustawiliśmy się do zdjęcia tworząc polską flagę. Biliśmy również "Rekord dla Niepodległej" śpiewając 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Następnie w klasach zjedliśmy "patriotyczne" śniadanie. Dzień zakończyły krótkie programy artystyczne w dwóch grupach wiekowych. Całość świę...
W piątek szkoły będą bić rekord w śpiewaniu hymnu
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Żródło: iStock Już ponad 4,6 mln uczniów i prawie 450 tys. nauczycieli zgłosiło swój udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w szkołach odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu. MEN zachęca też do umieszczania w internecie filmów i zdjęć w internecie.
  Już ponad 4,6 mln uczniów i prawie 450 tys. nauczycieli zgłosiło sw&oa...
Samorządy zaniepokojone rosnącą różnicą między subwencją a wydatkami na oświatę
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Luka pomiędzy środkami z części oświatowej subwencji ogólnej a wydatkami rośnie od 2015 roku. Związek Powiatów Polskich zwraca uwagę na „syndrom roku 2019” – brak pieniędzy na uczniów z tzw. podwójnego rocznika.
Jednym z najważniejszych obecnie problemów samorządów jest kwestia finansowania oświaty. Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, sekreta...
Nauczyciel może poprowadzić lekcję o prawach mniejszości
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Nauczyciela nie można pociągnąć do odpowiedzialność za udział w takich akcjach jak "Tęczowy Piątek". Choć na nieobowiązkowe lekcje potrzebna jest zgoda rodziców, to inaczej wygląda kwestia z obowiązkowymi zajęciami. A to właśnie ich treść stanowi również edukacja antydyskryminacyjna.
Szkoły, które zaangażowały się w akcję "Tęczowy Piątek", powinny swój udział s...
MEN: Szkoły dostały pieniądze na książki i mają je zapewnić
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Zapewnienie uczniom podręczników finansowanych z dotacji to obowiązek szkół. Nie powinno dochodzić do sytuacji, gdy na początku roku szkolnego uczniowie nie mają książek - wyjaśnia wiceminister edukacji Maciej Kopeć w odpowiedzi na interpelację poselską. Dodaje, że szkoły nie zgłaszały związanych z tym problemów.
  O problemy z podręcznikami spytała poseł Bożena Kamińska z PO.  W wyst...
Wybierz stronę: |<  <<  <  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18    >  >>  >|