Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Lekcja przyrody inna niż wszystkie – mogą się zapisywać szkoły z całej Polski - informacja prasowa
Czytaj całość
Materiał nadesłany   Dzień dobry,   Jesienią uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców czeka wyjątkowa przygoda! Bezpłatne zajęcia w ramach „Zupełnie innej lekcji przyrody” to nie tylko badania prowadzone za pomocą nowoczesnych mikroskopów, ale także lekcje w terenie w malowniczym Wolińskim Parku Narodowym i na jednej z najpiękniejszych plaż w kraju. Zapisy trwają do 15 lipca br.   Więcej szczegółów w załączonej informacji pra...
Nieprawidłowości na koloniach trzeba zgłosić do kuratorium
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Radzi, jak sprawdzić, czy organizator zgłosił wypoczynek oraz gdzie zgłosić ewentualne nieprawidłowości. W bazie wypoczynku kuratorzy oświaty zatwierdzili 7 666 zgłoszeń.
W bazie wypoczynku znajdują się wszystkie legalnie organizowane w kraju i za granicą obozy, kolonie, półkolonie i inne formy zorganizowanego wypoczynku. Do tej pory (s...
Większy nacisk na WF w nowej podstawie programowej
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl  
W nowej podstawie programowej znacznie silniej niż dotychczas zarysowano związki wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej - wyjaśnia resort edukacji. Podkreśla, że jest wiele programów kładących nacisk na aktywność - w tym programy turystyczno-krajoznawcze.
  O programy wsparcia dla młodzieży pytała posłanka Anna Sobecka. Wyraziła zaniepokojenie wynikami badań HBSC -  autorzy raportu doszli do wniosku...
Bez przełomu w rozmowach z MEN. Związkowcy nadal w sporze zbiorowym
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl  
Związek Nauczycielstwa Polskiego pozostaje w sporze zbiorowym i póki co nie zachodzą żadne okoliczności, które miałyby nas z tego wycofać - powiedział na konferencji szef związku Sławomir Broniarz. W piątek odbyło się spotkanie ZNP z przedstawicielami resortu edukacji.

Trwają rozmowy z nauczycielami, trwają konsultacje ze środowiskiem. Decyzja dotycząca podjęcia strajku we wrześniu będzie podjęta ...
Nowelizacja Karty Nauczyciela bez pokrycia finansowego i bez konsultacji
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Nowelizacja Karty Nauczyciela czeka już tylko na podpis prezydenta. Główne zmiany dotyczą awansu zawodowego, oceniania i wynagrodzeń. Pedagodzy o pół roku szybciej dostaną podwyżki zapowiadane na 2020 rok. Zmiany nie budzą jednak większego entuzjazmu - z krytyką spotyka się zwłaszcza tryb ich wprowadzania.
Nowela Karty Nauczyciela cofa zmiany wprowadzone w 2018 r. - wraca do poprzednich zasad awansu i ocenian...
Dyscyplinarka dla nauczyciela nawet za spóźnienie na lekcję
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Do rzecznika dyscyplinarnego trafi więcej spraw. Dyrektor szkoły będzie miał obowiązek powiadamiać o każdym przewinieniu pedagoga, jeżeli zagrożone będzie dobro dziecka. Według autorów projektu zmiana zapobiegnie zamiataniu pewnych uchybień pod dywan, według krytyków - dyscyplinarka będzie grozić nawet za drobiazgi, jak spóźnienie na lekcję.
  Zmianę w art. 75 Karty Nauczyciela wprowadzi uchwal...
Morawiecki: Są pieniądze na nauczycielskie podwyżki. W budżetach samorządów
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Ze względu na skuteczność działania aparatu podatkowego, część środków na podwyżki dla nauczycieli będzie przekazanych z budżetu państwa - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Reszta odpowiedzialności za sfinansowanie 9,6 proc. podwyżki pensji spocznie prawdopodobnie na barkach samorządów.
Po kolejnych obradach oświatowego okrągłego stołu premier podkreślił, że samorządy przez ostatnie 4 lata ...
Piontkowski: Za chaos w szkołach odpowiadają związkowcy
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: www.gov.pl   Nauczyciele w 2019 r. dostaną prawie 15 proc. podwyżki, powinni to potraktować jako sukces - mówił minister Dariusz Piontkowski podczas konferencji podsumowującej rok szkolny. Dodał, że nie obawia się kontynuacji strajku i zamierza rozmawiać ze związkami o zmianach w wynagrodzeniu i awansie zawodowym. MEN zapewnia też, że nie ma obaw o rekrutację podwójnego rocznika uczniów.
...
RPO po raz kolejny pyta o podstawę zbierania danych o strajkujących nauczycielach
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Zdjęcie - źródło: iStock   Rzecznik praw obywatelskich wystąpił do UODO z pytaniem, czy MEN miało prawo gromadzić dane o strajkujących nauczycielach. Rzecznik pytał o to samo resort edukacji, ale nie uzyskał wyczerpującej odpowiedzi. Zdaniem RPO nie ma podstaw do wpisywania takich danych do systemu informacji oświatowej.
W wystąpieniu do MEN z 19 kwietnia 2019 r. Rzecznik Praw Obywatelskich wskazał, że Konstytu...
Źródła finansowania nauczycielskich podwyżek nie do końca znane
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl     Nowela Karty Nauczyciela to kolejny przykład ustawy, którą rząd zgłasza jako projekt poselski, by pominąć wymogi dotyczące ustaw rządowych. Nie do końca wiadomo przez to, kto i w jakiej części sfinansuje nauczycielskie podwyżki. Wzbudza to zrozumiałe oburzenie samorządów i związkowców.
Jak wyjaśniał minister edukacji Dariusz Piontkowski, szczegóły na temat finansowania podwyżek...
Wybierz stronę: |<  <<  <  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20    >  >>  >|