Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Bez przełomu w rozmowach z MEN. Związkowcy nadal w sporze zbiorowym
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl  
Związek Nauczycielstwa Polskiego pozostaje w sporze zbiorowym i póki co nie zachodzą żadne okoliczności, które miałyby nas z tego wycofać - powiedział na konferencji szef związku Sławomir Broniarz. W piątek odbyło się spotkanie ZNP z przedstawicielami resortu edukacji.

Trwają rozmowy z nauczycielami, trwają konsultacje ze środowiskiem. Decyzja dotycząca podjęcia strajku we wrześniu będzie podjęta ...
Nowelizacja Karty Nauczyciela bez pokrycia finansowego i bez konsultacji
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Nowelizacja Karty Nauczyciela czeka już tylko na podpis prezydenta. Główne zmiany dotyczą awansu zawodowego, oceniania i wynagrodzeń. Pedagodzy o pół roku szybciej dostaną podwyżki zapowiadane na 2020 rok. Zmiany nie budzą jednak większego entuzjazmu - z krytyką spotyka się zwłaszcza tryb ich wprowadzania.
Nowela Karty Nauczyciela cofa zmiany wprowadzone w 2018 r. - wraca do poprzednich zasad awansu i ocenian...
Dyscyplinarka dla nauczyciela nawet za spóźnienie na lekcję
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Do rzecznika dyscyplinarnego trafi więcej spraw. Dyrektor szkoły będzie miał obowiązek powiadamiać o każdym przewinieniu pedagoga, jeżeli zagrożone będzie dobro dziecka. Według autorów projektu zmiana zapobiegnie zamiataniu pewnych uchybień pod dywan, według krytyków - dyscyplinarka będzie grozić nawet za drobiazgi, jak spóźnienie na lekcję.
  Zmianę w art. 75 Karty Nauczyciela wprowadzi uchwal...
Morawiecki: Są pieniądze na nauczycielskie podwyżki. W budżetach samorządów
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Ze względu na skuteczność działania aparatu podatkowego, część środków na podwyżki dla nauczycieli będzie przekazanych z budżetu państwa - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Reszta odpowiedzialności za sfinansowanie 9,6 proc. podwyżki pensji spocznie prawdopodobnie na barkach samorządów.
Po kolejnych obradach oświatowego okrągłego stołu premier podkreślił, że samorządy przez ostatnie 4 lata ...
Piontkowski: Za chaos w szkołach odpowiadają związkowcy
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: www.gov.pl   Nauczyciele w 2019 r. dostaną prawie 15 proc. podwyżki, powinni to potraktować jako sukces - mówił minister Dariusz Piontkowski podczas konferencji podsumowującej rok szkolny. Dodał, że nie obawia się kontynuacji strajku i zamierza rozmawiać ze związkami o zmianach w wynagrodzeniu i awansie zawodowym. MEN zapewnia też, że nie ma obaw o rekrutację podwójnego rocznika uczniów.
...
RPO po raz kolejny pyta o podstawę zbierania danych o strajkujących nauczycielach
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Zdjęcie - źródło: iStock   Rzecznik praw obywatelskich wystąpił do UODO z pytaniem, czy MEN miało prawo gromadzić dane o strajkujących nauczycielach. Rzecznik pytał o to samo resort edukacji, ale nie uzyskał wyczerpującej odpowiedzi. Zdaniem RPO nie ma podstaw do wpisywania takich danych do systemu informacji oświatowej.
W wystąpieniu do MEN z 19 kwietnia 2019 r. Rzecznik Praw Obywatelskich wskazał, że Konstytu...
Źródła finansowania nauczycielskich podwyżek nie do końca znane
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl     Nowela Karty Nauczyciela to kolejny przykład ustawy, którą rząd zgłasza jako projekt poselski, by pominąć wymogi dotyczące ustaw rządowych. Nie do końca wiadomo przez to, kto i w jakiej części sfinansuje nauczycielskie podwyżki. Wzbudza to zrozumiałe oburzenie samorządów i związkowców.
Jak wyjaśniał minister edukacji Dariusz Piontkowski, szczegóły na temat finansowania podwyżek...
W lipcu lista osób, które dostaną zapomogę za strajk
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Zdjęcie - źródło: iStock   Do Związku Nauczycielstwa Polskiego wpłynęło ponad 30 tys. wniosków z prośbą o pomoc materialną w związku z utraconymi dochodami z powodu uczestnictwa w kwietniowym strajku w szołach. Lista osób, które otrzymają pomoc, ogłoszona zostanie 1 lipca 2019 r.
- Apelujemy do nauczycieli i nauczycielek, by podniesieni na duchu nie rezygnowali pochopnie z powołania, jakim ...
Krótszy staż na nauczyciela kontraktowego. Również dla tych, którzy już zaczęli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Zdjęcie - źródło: iStock   Ustawa, nad którą pracuje obecnie parlament, przywróci poprzednie zasady dotyczące awansu zawodowego nauczycieli. Oznacza to także powrót do krótszego stażu na stopień nauczyciela kontraktowego. Będzie to jednak pewien kłopot dla osób, które już rozpoczęły ten proces.
Nowelizacją Karty Nauczyciela w tej sprawie już w przyszłym tygodniu zajmie...
Prof. Jeżowski: Zamiast dotacji pensje nauczycieli w układzie zbiorowym
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Związki zawodowe od dawna postulują, by wynagrodzenia nauczycieli wypłacane były w formie dotacji. Może to jednak pogrążyć samorządowe kasy. Według prof. Antoniego Jeżowskiego należałoby raczej pomyśleć o uzależnieniu wynagrodzeń od układów zbiorowych. Ale skutkiem byłoby większe zróżnicowanie pensji w poszczególnych gminach.
Część samorządowców postulująca przejęcie wynagrodzeń ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23    >  >>  >|