Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Ukraińskie dzieci w polskich szkołach bez należytej opieki
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Rodzice na Ukrainie płacą pośrednikom, żeby wysłać swoje dziecko do polskiej szkoły. Często przekazują opiekę nad dzieckiem na podstawie pełnomocnictwa. Legalność takich praktyk budzi poważne wątpliwości z punktu widzenia prawa rodzinnego. Zjawisko może być problematyczne również dla dyrektorów szkół.  
Prezes Fundacji Polsko Ukraińskiej Współpracy “U-WORK” Rafał Grab...
Rozmowy z nauczycielami w poniedziałek rano
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Mam nadzieję, że zakończą się dobrym porozumieniem. W perspektywie jest dobro dzieci, przecież najważniejsze - podkreśla marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Chęć porozumienia się z nauczycielami deklaruje też Beata Szydło. Kolejna tura rozmów z pedagogami odbędzie się 1 kwietnia 2019 r.
- Zaczynamy skoro świt. Oczywiście nie o siódmej rano, żeby partnerzy społeczni mogli dotrzeć do Warszawy. Rozm...
Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi podpisał porozumienie o współpracy
Czytaj całość
z Prezesem Przedsiębiorstwa Hydrauliki Siłowej Hydrotor S.A. 25 marca 2019 r. w Auli Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbył się Kujawsko-Pomorski Kongres Zawodowy zorganizowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika. Współorganizatorem kongresu było Ministerstwo Edukacji Narodowej. W Kongresie udział wzięli Poseł na Sejm RP Tomasz Latos, dr hab. inż. Halina Olszewska, prof. UTP Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich, Dyrektor Kujawsko-Pomorski...
Przetwarzanie danych pracowników na potrzeby strajku zgodne z RODO
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Akcja strajkowa ma olbrzymie znaczenie dla prawidłowego funkcjonowanie firm prywatnych, jest jeszcze bardziej istotna w przedsiębiorstwach oraz zakładach pracy, od których zależy sprawne funkcjonowanie państwa. Co zrobić, by była zgodna z RODO, tłumaczy Piotr Druzgała z Kancelarii Adwokackiej Wachowski.
Okres przedwyborczy charakteryzuje się występowaniem wielu pikiet i manifestacji w celu wywarcia nacisku na władze...
Prof. Jeżowski: Strajk oświaty może kosztować nawet 195 mln zł dziennie
Czytaj całość
    Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Strajk całej oświaty przede wszystkim uderzy w samorządy. Dzienne „straty” to nawet 195 mln zł - twierdzi prezes Instytutu Badań w Oświacie prof. Antoni Jeżowski. Jak mówi, według resortu edukacji całe koszty 1000 zł podwyżki sięgnęłyby 15 mld zł rocznie.  
W 2017 roku finansowanie oświaty pochłonęło ponad 74 mld zł. Lwią część – 70 mld – poniosły samor...
Edukacja seksualna dzieli rzeczników
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Żdjęcie - Źródło iStock   Prawo do otrzymania rzetelnej edukacji seksualnej wynika wynika z prawa do nauki, którego ochrona należy niewątpliwie do obowiązków rzecznika praw dziecka - podkreśla RPO w reakcji na stanowisko rzecznika praw dziecka. Występuje też do Światowej Organizacji Zdrowia o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących standardów edukacji seksualnej.
Rzecznik praw dziecka uważa, ...
Lekcje religii mogą odbywać się w środku dnia
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Nie ma podstaw do organizowania zajęć z religii wyłącznie na pierwszych bądź tylko ostatnich godzinach lekcyjnych - podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski Paweł Rytel-Andrianik. I faktycznie, przepisy nie zawierają takiego wymogu. Ale szkoła ma zapewnić opiekę uczniom, którzy nie uczęszczają na katechezę.
  Lekcje religii organizuje się na życzenie rodziców lub pełnoletnich uczniów. Problema...
NSZZ Solidarność: Oświadczenie w sprawie sytuacji w oświacie.
Czytaj całość
  OŚWIADCZENIE   Podobnie jak w całej Polsce rwa spór zbiorowy Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowana NSZZ „Solidarność”w Tucholi, z pracodawcami placówek oświatowo wychowawczych. Nauczyciele wraz z zatrudnionymiw szkole pracownikami administracji i obsługi, walczą o przywrócenie Godności i Etosu Polskiej Edukacji. Spór, który niektórzy chcą wykorzystać politycznie i pokazać jako wymierzony przeciwko uczniom i rodzicom, to tak naprawdę ostatni moment na uratowanie polskiej ...
Dyrektor szkoły ukarze niesfornego ucznia
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Zdjęcie - Źródła: iStock
Pomalowanie uszkodzonej ławki, posprzątanie rozrzuconych śmieci, zamalowanie graffiti, przeproszenie nauczyciela lub innego ucznia - resort sprawiedliwości chce by dyrektorzy szkół na swoim podwórku rozwiązywali część problemów z dziećmi. Warunek - zgodę będą musieli wyrazić rodzice. Jeśli jednak tego nie zrobią sprawa trafi do sądu.
  O planach um...
Stypendia burmistrza Tucholi przyznane!
Czytaj całość
W poniedziałek, 18 marca br. najlepsi uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych otrzymali stypendia burmistrza Tucholi. Znamy nazwiska wszystkich laureatów! Listy gratulacyjne z rąk Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego otrzymało 20 laureatów. W gronie najlepszych znaleźli się: Amelia Pobóg-Lenartowicz - Szkoła Podstawowa nr 1 Karolina Weltrowska – Szkoła Podstawowa nr 1 Dominika Atras - Szkoła Podstawowa nr 2 Bartosz Pieczka - Szkoła Podstawowa nr 2 Igor Zieliński - Szkoła Podstawowa nr ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23    >  >>  >|