Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Na dodatek motywacyjny nie trzeba pracować pół roku
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Nie można uzależniać przyznania nauczycielom dodatku motywacyjnego dla nauczycieli od dodatkowej przesłanki przepracowania w szkole co najmniej sześć miesięcy – stwierdził wojewoda podkarpacki. Uznał, że tak sformułowany zapis regulaminu narusza przepisy Karty Nauczyciela i jest sprzeczny z Konstytucją.

Rady Powiatu Sanockiego podjęła uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość i szcze...
Depresję u nastolatków łatwo pomylić z buntem
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: iStock   Coraz więcej młodych osób zmaga się z depresją. Zdarza się, że nie uzyskują pomocy na czas, bo złość, smutek i wybuchy agresji składane są na karb nastoletniego buntu. Od tego rodzaju błędów i ich czasem tragicznych skutków, ustrzec ma kolejna edycja kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji.
Tylko w 2017 r. na swoje życie targnęło się 730 młodych os&oacu...
Nie tylko związkowcy chcą strajkować
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: iStock   Związkowcy zakończyli pierwszy etap wchodzenia w spór zbiorowy. Teraz prowadzą rokowania, a następnie mediacje. Chęć udziału w proteście zgłasza także coraz więcej pedagogów niezrzeszonych w związkach zawodowych.
Coraz więcej nauczycieli wyraża niezadowolenie z polityki płacowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i chce to zamanifestować, biorąc udział w akcji protestacyjnej. Pokaza...
Dyrektor organizuje pracę szkoły, także gdy nauczyciele strajkują
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Masowe L4, zapowiedź kolejnej akcji strajkowej - nauczyciele walczą o podwyżki płac. Podczas protestów to na dyrektorów spadnie konieczność zorganizowania pracy szkół. Muszą też zadbać, by uczniowie zrealizowali program, bo jak podkreśla resort edukacji, nie ma możliwości przedłużenia roku szkolnego.
Do 4 marca będziemy gotowi w każdym województwie do podjęcia decyzji o terminie akcji - za...
GUS na Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Infografika)
Czytaj całość
Urząd Statystyczny w Bydgoszczy przesłał  infografikę przygotowaną z okazji Święta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przypadającym 14 lutego Urząd zaprasza do korzystania z przygotowanych danych statystycznych oraz pozostałych swoich pozycji wydawniczych, które stanowią bogate źródło informacji o województwie kujawsko-pomorskim. Duży materiał: Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Infografika)   ...
Na bankowość tylko z zaświadczeniem od proboszcza
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Kandydat na studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu musi przedstawić opinię od proboszcza. Według RPO narusza to prawa osób niewierzących, zwłaszcza że szkoła nie prowadzi tylko zajęć w dyscyplinach kościelnych i dostaje pieniądze z NBP
Do Biura RPO wpłynęła skarga dotycząca dofinansowania przez Narodowy Bank Polski nowego kierunku studiów podyplomowych WSKSM „Polityka gospodarc...
Związkowcy w oświacie: Nie walczymy z samorządami
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Nasza akcja protestacyjna nie jest skierowana przeciw samorządom. Dlatego prosimy o zrozumienie i wsparcie - pisze ZNP w liście do samorządowców. Związkowcy podkreślają m.in., że od lat domagają się zwiększenia środków na edukację i zmiany sposobu finansowania nauczycielskich wynagrodzeń.
- Zarząd Główny ZNP podjął uchwałę w sprawie sporu zbiorowego, ale nasza akcja protestacyjna nie jest skiero...
Rodzic może sprawdzić oceny pełnoletniego ucznia
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Szkoła musi respektować prawa uczniów pełnoletnich, mogą oni informować o powodach swojej nieobecności oraz samodzielnie decydować, czy pojadą na wycieczkę. Bardziej skomplikowaną kwestią jest natomiast to, czy mają prawo zakazać swoim rodzicom uzyskiwania informacji o ocenach.
W wystąpieniach kierowanych do MEN rzecznik praw obywatelskich wielokrotnie stawał po stronie uczniów pełnoletnich, podkreślają...
Podwyżki dla nauczycieli w marcu
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski [CC BY 2.0]   Nauczyciele dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r. Resort edukacji już kończy prace nad rozporządzeniem określającym minimalne wynagrodzenie nauczycieli. Pensja pedagogów wzrośnie o ok. 150 zł.
- W marcu rozpocznie się wypłacanie podwyżek dla nauczycieli, z wyrównaniem od 1 stycznia. Podwyżki będą też w 2...
Poziom zaufania do nauczycieli niższy niż w innych krajach Europy
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Nie spadł poziom zaufania, jakim nauczycieli darzą Polacy - pokazuje raport z międzynarodowych badań przeprowadzonych przez GfK Verein. Nie jest on jednak tak wysoki, jak w pozostałych krajach europejskich, których dotyczyło badanie. Większym zaufaniem cieszą się m.in. nauczyciele w Rosji, Szwecji i Hiszpanii.
Sprawdzono, jakim zaufaniem cieszą się w poszczególnych krajach przedstawiciele 32 profesji - w tym n...
Wybierz stronę: |<  <<  <  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24    >  >>  >|