Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Umiejętność argumentacji do poprawki u ósmoklasisty
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Uczniowie mają problem z gramatyką, interpunkcją oraz zadaniami wymagającymi rozumowania i argumentacji - wynika z diagnozy umiejętności ósmoklasistów, której wyniki opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Uczestniczyło w niej 4 770 uczniów z 99 szkół podstawowych w całym kraju.
- To przedsięwzięcie wielowymiarowe i bardzo trudne - mówił Maciej Kopeć wiceminister edukacji -...
10. edycja konkursu ,,O Pióro Starosty" rozstrzygnięta!
Czytaj całość
Za nami wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja X Powiatowego Konkursu Ortograficznego o „Pióro Starosty”. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 21 lutego w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi. Do dyktanda przystąpiło 47 uczniów z Powiatu Tucholskiego. Laureatów wybierano w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.   Laureaci ze szkół podstawowych i gimnazjum: I MIEJSCE - AMELIA POBÓ...
NIK: Matematyka w szkole mocno kuleje
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: nik.gov.pl   Polska szkoła zamiast rozwijać zdolności matematyczne, raczej je zabija - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Sytuacji nie poprawiła także matura z matematyki. Aż 42 proc. uczniów kontrolowanych szkół ponadgimnazjalnych miała na świadectwach z matematyki tylko ocenę dopuszczającą. Źle przeprowadzana jest również matura z matematyki i NIK wnosi o jej zawieszenie do czasu rozwią...
Samorządowcy chcą zmian w wynagrodzeniu nauczycieli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Wynagrodzenia nauczycieli powinny być wyższe i wypłacane w formie dotacji, bo na razie gminy muszą do nich dopłacać - uważają samorządowcy ze Związku Miast Polskich. Samorządowcy wyliczają, że wydatki na oświatę w ciągu dwóch lat wzrosły o 7 mld zł. Samorządowcy apelują o wspólną walkę o odpowiedni poziom finansowania oświaty z budżetu państwa!
- Związek Miast Polskich uważa za słuszne oczekiw...
Kopeć: Nie potrzeba planu b, nauczyciele nie będą strajkować w czasie egzaminów
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: iStock   Trudno sobie wyobrazić, by egzamin ósmoklasisty został odwołany z powodu strajku nauczycieli - mówił wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Zaapelował do nauczycieli, by nie stresowali uczniów oraz wyraził opinię, że plan na wypadek masowego protestu pedagogów jest zbędny.
- Jestem przekonany, że do strajku w trakcie egzaminu nie dojdzie - mówił wiceminister eduka...
O wyborze szkoły powinno decydować oboje rodziców
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Materiał: iStock   Ruszyła rekrutacja do warszawskich podstawówek, pierwszy etap potrwa do 7 marca 2019 r. Wcześniej muszą się zadeklarować osoby, które chcą zapisać dziecko do szkoły muzycznej lub sportowej. Wniosek o przyjęcie do szkoły powinien zostać podpisany przez oboje rodziców.
Przy rekrutacji do szkół podstawowych obowiązuje rejonizacja - w pierwszej kolejności do szkół prz...
Na dodatek motywacyjny nie trzeba pracować pół roku
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Nie można uzależniać przyznania nauczycielom dodatku motywacyjnego dla nauczycieli od dodatkowej przesłanki przepracowania w szkole co najmniej sześć miesięcy – stwierdził wojewoda podkarpacki. Uznał, że tak sformułowany zapis regulaminu narusza przepisy Karty Nauczyciela i jest sprzeczny z Konstytucją.

Rady Powiatu Sanockiego podjęła uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość i szcze...
Depresję u nastolatków łatwo pomylić z buntem
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: iStock   Coraz więcej młodych osób zmaga się z depresją. Zdarza się, że nie uzyskują pomocy na czas, bo złość, smutek i wybuchy agresji składane są na karb nastoletniego buntu. Od tego rodzaju błędów i ich czasem tragicznych skutków, ustrzec ma kolejna edycja kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji.
Tylko w 2017 r. na swoje życie targnęło się 730 młodych os&oacu...
Nie tylko związkowcy chcą strajkować
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: iStock   Związkowcy zakończyli pierwszy etap wchodzenia w spór zbiorowy. Teraz prowadzą rokowania, a następnie mediacje. Chęć udziału w proteście zgłasza także coraz więcej pedagogów niezrzeszonych w związkach zawodowych.
Coraz więcej nauczycieli wyraża niezadowolenie z polityki płacowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i chce to zamanifestować, biorąc udział w akcji protestacyjnej. Pokaza...
Dyrektor organizuje pracę szkoły, także gdy nauczyciele strajkują
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Masowe L4, zapowiedź kolejnej akcji strajkowej - nauczyciele walczą o podwyżki płac. Podczas protestów to na dyrektorów spadnie konieczność zorganizowania pracy szkół. Muszą też zadbać, by uczniowie zrealizowali program, bo jak podkreśla resort edukacji, nie ma możliwości przedłużenia roku szkolnego.
Do 4 marca będziemy gotowi w każdym województwie do podjęcia decyzji o terminie akcji - za...
Wybierz stronę: |<  <<  <  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25    >  >>  >|