Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Uczniowie powinni mieć możliwość anonimowego zgłaszania przypadków przemocy
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Skuteczne przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej na terenie szkoły wymaga stworzenia jasnych procedur i warunków, by działo się to w sposób bezpieczny i anonimowy. Można w tym celu wykorzystać specjalną aplikację, dzięki której uczniowie poinformują o problemie, nie bojąc się, że narażą się tym na problemy - mówiła dr Małgorzata Wójcik z SWPS na VII Kongresie Edukacja i Rozwój.

Podstawy programowej nie może pisać samo ministerstwo
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Dyrektorzy i nauczyciele ostrzegali, że podstawy programowej nie da się zrealizować przy zdalnym nauczaniu. Po pół roku rząd w końcu dostrzegł problem i zapowiedział, że dokona zmian. Problem w tym, że na razie nie wiadomo jakich, ani w jakim trybie będą one wprowadzane. Bardzo prawdopodobne, że znów bez szerszych konsultacji ze specjalistami.

Premier, ogłaszając decyzję o przejściu części szkó...
Nie atak hakera, a mail nauczyciela bardziej groźny dla ochrony danych?
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Wysyłanie maili z widocznymi adresami wszystkich odbiorców, informacje dla małej grupy w mailu ogólnym czy prowadzenie lekcji w centrach handlowych przez otwartą sieć – może prowadzić do naruszeń ochrony danych osobowych. Aby tego uniknąć, dyrektorzy placówek oświatowych powinni zadbać o bezpieczeństwo danych osobowych przy pracy zdalnej.

To dyrektorzy placówek odpowiadają za to, żeby zg...
NIK: Państwo zwiększa wydatki na sport, a aktywność fizyczna dzieci spada
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego oraz dla zapobiegania otyłości i zaburzeniom układu ruchu.

Tymczasem badanie aktywności fizycznej przeprowadzone w 2013 r. i w 2018 r. na grupie dzieci i młodzieży pokazało, że większość nie spełniała zaleceń WHO. Aktywność umiarkowaną, czyli co najmniej 60 minut dziennie aktywności(DALEJ)
  ...
Można pozwać za zakażenie w szkole, ale procesu łatwo się nie wygra
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Pedagodzy i związkowcy od dawna alarmują, że przy rosnącej liczbie zakażeń nie da się zapewnić bezpieczeństwa w szkołach. MEN się z tym nie zgadza, tymczasem coraz więcej nauczycieli choruje na COVID-19, zdarzały się nawet przypadki śmiertelne. W takiej sytuacji można wystąpić o odszkodowanie, ale trudno będzie wygrać proces.

Szkoły ponadpodstawowe i uczelnie przechodzą na pracę zdalną lub hybrydową, podstawó...
Bydgoszcz uczy mediacji
Czytaj całość
Materiały nadesłane         Szanowni Państwo, Z przyjemnością zapraszamy Państwa na wydarzenie Tydzień Mediacji, które powstało w ramach inicjatywy Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, będącego koordynatorem projektu oraz bydgoskich ośrodków mediacyjnych, są nimi m.in. Ośrodek Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych, Wojewódzkie Centrum Arbitrażu i Mediacji w Bydgoszczy, Centrum Mediacji i Arbitrażu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy oraz Okręgowa Izba Mediatorów...
WSA: Dyrektor nie straci stanowiska za upozorowanie ataku terrorystycznego
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata Zdjęcie ze strony: prawo.pl Burmistrz odwołał dyrektora w trybie natychmiastowym za zorganizowanie upozorowanego ataku terrorystycznego. Nie było jednak do tego podstaw, ponieważ nie doszło do destabilizacji pracy w szkole. Dyrektor nie musiał informować o planowanym przedsięwzięciu uczniów i ich rodziców. W sytuacji powszechnej znajomości, realizacja symulacji nie miałaby jakiegokolwiek sensu – orzekł WSA w Olsztynie.

Polski nauczyciel mało zarabia, ale w podstawówce uczy mało dzieci
Czytaj całość

Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata     Polscy nauczyciele zarabiają połowę tego, co nauczyciele w innych krajach Europy - wynika z najnowszego raportu „Education at a Glance 2020” przygotowanego przez ekspertów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), zrzeszającej 35 wysoko rozwiniętych krajów świata. Eksperci uwzględnili siłę nabywczą pieniądza w każdym z tych krajów i przelic...
Konkurs PSR 2020 dla dzieci i młodzieży
Czytaj całość
Materiał: WUS Bydgoszcz Tematem konkursu jest przygotowanie projektu komputerowego, rysunku lub makiety 3D prezentującej wyobrażenia dzieci dotyczące współczesnego rolnika tj. pokazania w jaki sposób postrzega, rozumie i interpretuje.    Komisja Konkursowa wyłoni zwycięzców konkursu w kategorii plastycznej i przyzna nagrody w 4 przedziałach wiekowych: 4- 6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat. Zostaną przyznane po 3 wyróżnienia w każdym przedziale wiekowym.
Konkurs przeprowadzony zostanie w...
Nauczyciel nie znajdzie i nie zabierze uczniowi noża
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata .

Nauczyciel nie ma prawa przeszukania ucznia, daremne będzie też wprowadzanie wykrywaczy metalu, nawet jeżeli będą chcieli tego rodzice uczących się w placówce dzieci. Obowiązujące obecnie prawo nie daje również podstaw do wprowadzenia specjalnych przepisów do statutu szkoły.

Po tragediach związanych z użyciem niebezpiecznych narzędzi w szkołach pojawiają się pomysły, by wprowadzić dodatkowe ś...
Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|