Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Prof. Jeżowski: Strajk oświaty może kosztować nawet 195 mln zł dziennie
Czytaj całość
    Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Strajk całej oświaty przede wszystkim uderzy w samorządy. Dzienne „straty” to nawet 195 mln zł - twierdzi prezes Instytutu Badań w Oświacie prof. Antoni Jeżowski. Jak mówi, według resortu edukacji całe koszty 1000 zł podwyżki sięgnęłyby 15 mld zł rocznie.  
W 2017 roku finansowanie oświaty pochłonęło ponad 74 mld zł. Lwią część – 70 mld – poniosły samor...
Edukacja seksualna dzieli rzeczników
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Żdjęcie - Źródło iStock   Prawo do otrzymania rzetelnej edukacji seksualnej wynika wynika z prawa do nauki, którego ochrona należy niewątpliwie do obowiązków rzecznika praw dziecka - podkreśla RPO w reakcji na stanowisko rzecznika praw dziecka. Występuje też do Światowej Organizacji Zdrowia o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących standardów edukacji seksualnej.
Rzecznik praw dziecka uważa, ...
Lekcje religii mogą odbywać się w środku dnia
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Nie ma podstaw do organizowania zajęć z religii wyłącznie na pierwszych bądź tylko ostatnich godzinach lekcyjnych - podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski Paweł Rytel-Andrianik. I faktycznie, przepisy nie zawierają takiego wymogu. Ale szkoła ma zapewnić opiekę uczniom, którzy nie uczęszczają na katechezę.
  Lekcje religii organizuje się na życzenie rodziców lub pełnoletnich uczniów. Problema...
NSZZ Solidarność: Oświadczenie w sprawie sytuacji w oświacie.
Czytaj całość
  OŚWIADCZENIE   Podobnie jak w całej Polsce rwa spór zbiorowy Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowana NSZZ „Solidarność”w Tucholi, z pracodawcami placówek oświatowo wychowawczych. Nauczyciele wraz z zatrudnionymiw szkole pracownikami administracji i obsługi, walczą o przywrócenie Godności i Etosu Polskiej Edukacji. Spór, który niektórzy chcą wykorzystać politycznie i pokazać jako wymierzony przeciwko uczniom i rodzicom, to tak naprawdę ostatni moment na uratowanie polskiej ...
Dyrektor szkoły ukarze niesfornego ucznia
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Zdjęcie - Źródła: iStock
Pomalowanie uszkodzonej ławki, posprzątanie rozrzuconych śmieci, zamalowanie graffiti, przeproszenie nauczyciela lub innego ucznia - resort sprawiedliwości chce by dyrektorzy szkół na swoim podwórku rozwiązywali część problemów z dziećmi. Warunek - zgodę będą musieli wyrazić rodzice. Jeśli jednak tego nie zrobią sprawa trafi do sądu.
  O planach um...
Stypendia burmistrza Tucholi przyznane!
Czytaj całość
W poniedziałek, 18 marca br. najlepsi uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych otrzymali stypendia burmistrza Tucholi. Znamy nazwiska wszystkich laureatów! Listy gratulacyjne z rąk Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego otrzymało 20 laureatów. W gronie najlepszych znaleźli się: Amelia Pobóg-Lenartowicz - Szkoła Podstawowa nr 1 Karolina Weltrowska – Szkoła Podstawowa nr 1 Dominika Atras - Szkoła Podstawowa nr 2 Bartosz Pieczka - Szkoła Podstawowa nr 2 Igor Zieliński - Szkoła Podstawowa nr ...
MEN: Więcej godzin w ramowych planach nauczania
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Zdjęcie: By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl   Od 1 września 2019 r. zwiększona ma być liczba godzin do dyspozycji dyrektora szkoły w ramowych planach nauczania - zakłada to projekt rozporządzenia ministerstwa edukacji. - Dzięki temu dodatkowo wzmacniamy finansowanie zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów - podkreśla resort.  
Nowe rozwiązania znalazły się w projekcie r...
Ustawa będzie chronić przed gender i LGBT?
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

MEN nie zgadza się, by Warszawa wprowadziła do szkół nieobowiązkową edukację seksualną zgodną ze standardami WHO. W sukurs resortowi oświaty przychodzi też minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, która chce, by to ustawa gwarantowała, że minister będzie zatwierdzał programy nauczania.
  - Chcielibyśmy zwrócić się do Polaków z inicjatywą zmiany ustawy o prawie oświ...
RPO chce dyscyplinarki dla małopolskiej kurator oświaty
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   - Użyte przez panią kurator porównania i sugestie są obraźliwe i wymierzone w godność osób LGBT - napisał RPO.  W ten sposób wwyraził sprzeciw wobec słów Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak, która 20 lutego 2019 r. opublikowała na Twitterze wypowiedź jednoznacznie określającą działalność na rzecz praw osób nieheteronormatywnych (LGBT) jako „propagowanie pedofilii”...
Szkoła nie odpowiada za wypadek spowodowany wyłącznie przez ucznia
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Gdy w szkole wydarzy się wypadek, dyrektor musi powołać zespół, który zbada sprawę i sporządzi protokół. To, kto odpowiada za wypadek, zależy od okoliczności zdarzenia. Odpowiedzialność organu prowadzącego jest wyłączona, gdy winę za wypadek ponosi wyłącznie uczeń. Organ prowadzący szkołę odpowiada za jej działalność, w tym za wypadki uczniów pozostających pod jej opieką art. 10 ust. 1 ...
Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|