Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Sądy: Każdy może wiedzieć, ile zarabia urzędnik i nauczyciel
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Szkolną listę płac można opublikować w gazecie - uznał sąd. Wywołało to spore wzburzenia w środowisku, a także wątpliwości ministra edukacji, czy to zgodne z prawem. Problemem może być brak odpowiedniej definicji osoby, która prawuje funkcje publiczne. Część ekspertów ma też wątpliwości, czy ujawnienie pasków wynagrodzeń jest zgodne z przepisami o ochronie danych osobowych.
Szkoły: Dodatek stażowy już nie usprawiedliwi płacy niższej niż minimalna
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Pracodawca nie może wpisać w umowie stawki niższej niż minimalne wynagrodzenie, argumentując, że resztę uzupełni dodatek stażowy. Od początku 2020 roku taka praktyka jest nielegalna. Musi o tym pamiętać również szkoła, zatrudniając pracowników obsługi. Pracownik, który otrzyma taką propozycję, może domagać się wyrównania do poziomu płacy minimalnej.

- Je...
Pensja nauczyciela powiązana z przeciętnym wynagrodzeniem? ZNP rusza z pracami
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Marszałek Sejmu przyjęła zawiadomienie o utworzeniu Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej popierającego projekt ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela. Propozycja polega na powiązaniu zarobków nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w kraju.   Broniarz tłumaczy, że proponowana przez rząd podwyżka wynagrodzeń nauczycieli o 6 proc. od września tego roku nie satysfakcjonuje ś...
RPO: Zakaz bicia dzieci jest absolutny
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock    
  Treści książki stoją w rażącej sprzeczności z respektowaniem praw dziecka i mogą być postrzegane jako nawoływanie do przestępstwa - podkreśla RPO w odpowiedzi skierowanej do Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP. Przypomina, że zakaz bicia dzieci w Polsce jest zakazem absolutnym.

Chodzi o książkę "Pasterz serca dziecka", w któr...
MEN: Samorządy dostają dość pieniędzy na małe szkoły
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc   Decyzja o likwidacji placówki powinna być ostatecznością, ale może stać w sprzeczności z podstawową racjonalnością w przypadku placówek, gdzie w perspektywie najbliższych lat brak jest szans na zwiększenie liczby uczniów - zwracają uwagę posłowie, którzy podkreślają, że takich placówek nie da się utrzymać. MEN zapewnia, że wszystko jest w porządku.

Chodzi o wiejskie szkoły, w któ...
MEN: Potrzebna szybka nowelizacja przepisów o dyscyplinarkach nauczycieli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc   Ustaliliśmy, że potrzebna jest szybka nowelizacja części zapisów Karty nauczyciela o postępowaniach dyscyplinarnych, zwłaszcza czasu na zgłoszenie sprawy do rzecznika dyscyplinarnego – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski po spotkaniu zespołu ds. statusu zawodowego.

Wskazał, że duża część przepisów wymaga głębszego namysłu, dlatego ustalono, że powinno to znaleźć się w dużej ...
MEN po raz kolejny zmuszony do ujawnienia informacji o autorach podstaw programowych
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Resort edukacji po raz kolejny przegrał w sądzie sprawę dotyczącą nieujawniania danych o autorach podstawy programowej. Nie jest to jedyny spór w kwestii dostępu informacji publicznych, w których w ostatnich latach wdało się MEN. Ministerstwo jest bardzo lakoniczne - zwłaszcza jeżeli chodzi o ujawnianie informacji związanych z reformą oświaty.

Nazwiska osób, któr...
Szkoła nie może zignorować zgłoszenia o przemocy
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   W szkołach narasta problem przemocy rówieśniczej. Tymczasem nauczycielom i rodzicom brakuje wiedzy o tym, jak na nią reagować, a działania są często podejmowane zbyt późno. MEN zapewnia, że panuje nad sytuacją - odpowiednie programy w tej kwestii są już wdrożone, a za bezpieczeństwo odpowiada przede wszystkim dyrektor.

- Wiele badań wskazuje, że blisko połowa ucznió...
Miejska Biblioteka Publiczna: Pióra rozdane!
Czytaj całość
Materiał: mbp.tuchola.pl   Dnia 17 lutego 2020 r. w naszej bibliotece odbył się Konkurs Ortograficzny pt. "O Pióro Burmistrza" dla uczniów klas IV-VIII ze szkół podstawowych z Gminy Tuchola. Dyktando w dwóch grupach wiekowych pisało 40 osób. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 lutego 2020 r. w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.
Jury w składzie: Hanna Szramka – przewodnicząca jury, autorka dyktanda, dyrektor MBP w Tucholi; Małgorzata Borkowska – nauczyciel polonista, SP nr 5 w Tuch...
Niskie dodatki motywacyjne nauczycieli zarzewiem sporów
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Dodatki motywacyjne dla nauczycieli, jak sama nazwa wskazuje, powinny motywować do lepszej pracy. Do czego jednak motywuje 20 zł brutto tygodniowo? To i tak jeden z wyższych dodatków w szkołach wiejskich. Tam atmosferę w pokoju nauczycielskim na długie tygodnie potrafi popsuć 9 zł netto. Bo dodatki niby tajne, ale…   Wysokość dodatku zależy od zasobności portfela gminy. A samorząd...
Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|