Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Będą dalsze prace nad propozycjami dotyczącymi statusu nauczycieli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Związkowcy negatywnie oceniają propozycje Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczące nowelizacji Karty Nauczyciela - zmiany mają dotyczyć awansów, podwyższenia pensum i likwidacji niektórych dodatków. Przemysław Czarnek dobrze natomiast ocenił spotkanie zespołu ds. statusu zawodowego nauczycieli i zapowiedział dalsze prace.

- Wiele było głosów kwestionujących poszczególne rozwiązania, te głosy ...
Historia XX i XXI wieku nowym przedmiotem w 2022r
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Od września 2022 r. uczniowie mają uczyć się nowego przedmiotu - historii Polski XX i XXI wieku. Musimy się do tego po prostu dobrze przygotować, żeby nikt nie stawiał nam zarzutów, że program przygotowany jest na chybcika, nauczyciele nie są przygotowani - zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

- Chcemy po prostu skupić się w ramach odrębnego przedmiotu; najprawdopodobniej od 1 września 2022 r. ...
Ćwiczenia, badania okulistyczne, dodatkowe zajęcia - sposób MEN na koronawirusa
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie będą mogli wziąć udział w zajęciach wspomagających z wybranych przedmiotów. Realizowane będą w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a wszystko będzie zależeć od dyrektora szkoły. Na każdą klasę będzie przypadać 10 godzin takich zajęć.

Jest już projekt rozporządzenia, które określi zasady organizowania zajęć wspomagających dla uczniów. Mają pom&oacut...
MEiN uatrakcyjni zawód nauczyciela - skracając urlop i wydłużając pensum
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Likwidacja średnich wynagrodzeń nauczyciela, świadczenia "Na start" i niektórych stopni awansu - resort edukacji chce zmian w Karcie Nauczyciela. Skrócone mają zostać urlopy nauczycieli. Propozycję minister edukacji i nauki rozesłał związkom zawodowym i organizacjom samorządowym - dyskusja w tej sprawie ma się odbyć 18 maja. ZNP widzi w tym głównie oszczędności.
Jak zapowiedział we wtorek minister ...
Nauczyciele zapowiadają testy, dyrektorzy apelują o rozsądek, wytycznych nie ma
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Resort edukacji zapowiada, że wszyscy uczniowie wrócą do szkół i stacjonarnej nauki pod koniec maja. Część nauczycieli chce wtedy postawić na odbudowywanie relacji po rocznej przerwie, inni mają zgoła odmienne plany i zapowiadają, że dokładnie sprawdzą, jaką wiedzę przyswoili uczniowie w ciągu tego roku.

Uczniowie klas 1-3 już wrócili do stacjonarnej nauki, od 15 maja dołączą do nich częściowo klas...
Dni dyrektorskie nie muszą być ustalone raz na zawsze
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Cześć rodziców uważa, że uczniowie jak najszybciej powinni wrócić do szkoły. A do tego, z racji trudnej sytuacji oraz faktu, że przesiedzieli w domach ponad rok, powinno się ograniczyć liczbę wcześniej wyznaczonych dni wolnych. Rozporządzenie nie przewiduje takiej procedury, ale też nie zabrania cofnięcia już podjętych decyzji.

O dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych decyduje(DALEJ)

...
Przeciek na maturze - od unieważnienia egzaminu, po więzienie
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Maturzyści z Podlasia z ogromną trafnością przewidują tematy z języka polskiego. Już drugi rok z rzędu, tuż przed maturą, wyszukiwali hasło, które potem okazywało się przydatne na egzaminie dojrzałości. Powstają podejrzenia, że dochodzi tam do przecieków, a to wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Centralna Komisja Egzaminacyjna zawiadomiła policję o możliwości na maturze z polskiego. Jak poka...
Rząd pomoże szkolnym sklepikom
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Wsparcie dla osób prowadzących sklepiki szkolne będzie podobna do pomocy, jaką otrzymują firmy z tzw. tarczy branżowej i rozporządzeń pomocowych do niej. Podstawowym kryterium otrzymania pomocy będzie wykazanie 40 proc. spadku przychodów. Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie.

Pomoc dotyczyć ma przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, polegającą na sprzedaży ś...
Bez zmian w minimalnym wynagrodzeniu nauczycieli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Jest już nowe rozporządzenie określające minimalne wynagrodzenie nauczycieli - w tym roku się nie zmieni, co było do przewidzenia, ponieważ utrzymano kwotę bazową w ustawie budżetowej, na podstawie której jest to wyliczane. W 2021 wynosi ona 3.537,80 zł.

Aby ustalić wysokość średniego wynagrodzenia nauczyciela, należy(DALEJ)
  ...
Nie wyrabiasz się, weź nadgodziny - pomysł na łatanie dziur po zdalnym nauczaniu
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Sześć dodatkowych matematyk i dwa polskie, żeby nadrobić podstawę programową? W taki sposób resort edukacji planuje pomóc uczniom wypełnić luki w wiedzy, które powstały podczas zdalnej edukacji. Pomysł dodatkowych lekcji nie budzi jednak entuzjazmu ani wśród nauczycieli, ani tym bardziej wśród uczniów.

Ministerstwo przyznaje, że zdalna edukacja jest mniej efektywna niż stacjonarna, st...
Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|