Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
V Wojewódzkie Młodzieżowe Spotkania Samorządowe
Czytaj całość
II miejsce dla Samorządu Uczniowskiego ZSLiA na spotkaniach pt. "Stop agresji - tak kulturze", które odbyły się 22 listopada br. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy

Tegorocznym tematem tematem spotkania było hasło "Kultura wysoka - wsparciem czy zagrożeniem dla współczesnej kultury". Każda z uczestniczących szkół przygotowała prezentecję multimedialną związaną z tym tematem. ZSLiA w Tucholi reprezentowały Alicja Nowak i Dagmara Górnowicz. Poprzez prezentację pt. "Pożegnaj agresję - przy...
"Patologiom społecznym - Nie, zdrowiu - Tak" Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci
Czytaj całość
Polski Czerwony Krzyż, oddział rejonowy w Tucholi zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych pn. "Patologiom społecznym - Nie, zdrowiu - Tak". Do konkursu przystąpiło 14 szkół a w nich 319 uczniów. Na etap rejonowy / międzyszkolny do Zarządu Rejonowego PCK dostarczono 137 prac z klas od 0 do VI.

Komisja konkursowa w dniu 12 listopada br. dokonała przeglądu wszystkich prac, oddzielnie w każdej grupie wiekowej i wyłoniła laureatów.

Lista nagrodzonych:
  Klasy 0 - I
Tucholskie gwiazdy filmowe
Czytaj całość
Film “Znak” nakręcony przez działające przy tucholskim Zespole Szkół Ogólnokształcącym koło filmowe “Filmomaci” został wyróżniony na gali finałowej programu “Sztuka wyboru - kręcę filmy nie zadymy”, w trakcie gali finałowej odbywającej się w bydgoskim Multikinie w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2013.

Koło filmowe w tucholskim Nowodworku działa od 2010 r. Od samego początku kieruje nim nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze, Martyna...
Najlepsi z najlepszych: tucholscy stypendyści Prezesa Rady Ministrów
Czytaj całość
Prezes Rady Ministrów przyznał stypendium najlepszym uczniom Powiatu Tucholskiego.

14 listopada w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to otrzymują uczniowie, którzy uzyskali świadectwo promocyne z wyróznieniem, przy jednoczesnym uzyskaniu najwyższej średniej w szkole.

W tym roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych stypednium otrzymali:
- Anna Przybylska, uczennica Technikum Gastronomi...
Ustawa sześciolatkowa weszła w życie
Czytaj całość
14 listopada weszła w życie tzw. ustawa sześciolatkowa. Zawarte w niej rozwiązania wprowadzają regulacje dotyczące obejmowania obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich.

Datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków pozostaje 1 września 2014 r.

Od 1 września 2014 r. klasy pierwsze będą liczyły do 25 uczniów. Rozwiązanie to ma docelowo dotyczyć klas I-III (we wrześniu 2014 r. - klasy pierwsze, we wrześniu 2015 r. - klasy pierwsze i drugie, od września 2016 r. - klasy I-III). Przepis wchodzi w życie 1 września 2014 r.<...
Czy powstaną punkty przedszkolne?
Czytaj całość
Na zbliżającej się sesji Rady Miasta, która odbędzie się 22 listopada br. radni głosować będą nad uchwałą w sprawie utworzenia Punktów Przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych w Legbądzie, Kiełpinie, Stobnie oraz Raciążu.

Wszystkie te punkty funkcjonują do dziś, jednak termin umowy z Fundacją Edukacyjne Drogi Polek i Polaków z Torunia, która jest organem prowadzącym ww. punkty przedszkolne, kończy się z dniem 31 grudnia br. Uchwała którą przygotowała Gmina proponuje utrzymanie działalności punktów przedszk...
Zielona Flaga dla Szkoły Podstawowej w Legbądzie
Czytaj całość
Szkoła Podstawowa w Legbądzie, jako pierwsza i jedyna w powiecie, znalazła się w gronie 206 szkół w Polsce nagrodzonych międzynarodowym wyróżnieniem ekologicznym - certyfikatem Zielonej Flagi, którego krajowym koordynatorem jest krakowska fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

W naszej szkole realizujemy wiele różnorodnych zadań o tematyce ekologicznej. W bieżącym roku szkolnym tematem wiodącym były elektrośmieci, ponieważ naszym celem było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz mieszkańcó...
Najmłodsi studenci odebrali swoje pierwsze indeksy
Czytaj całość
Po trzyletniej przerwie Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi reaktywowała działalność Uniwersytetu Pierwszego Wieku. Wczoraj (14.11) w sali multimedialnej Książnicy Tucholskiej odbyła się uroczystość inauguracyjna oraz pierwsze zajęcia dla dzieci z Powiatu Tucholskiego.

Celem Uniwersytetu Pierwszego Wieku jest zachęcenie dzieci do poznawania świata i nauki, udostępnienie najlepszych i najnowszych źródeł wiedzy dzieciom mającym wszechstronne zainteresowania i wykazującym szczególną ciekawość świata oraz dostarczenie dzieciom...
Oceniali trofea myśliwskie (FOTO)
Czytaj całość
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy oraz Technikum Leśne w Tucholi we wtorek (12.11) w starej stołówce szkoły, zorganizowało ocenę trofeów łowieckich podczas których zaprezentowali się również sygnaliści oraz sokolnicy.

Myśliwy ma obowiązek przedstawić trofeum do oceny starannie spreparowane wraz z żuchwą i metryczką. Dwie komisje sprawdzały czy trofea zostały pozyskane w sposób prawidłowy. Dokonano również wyceny medalowej trofeów.

Była to również okazja ...
„Zapobiegać – przetrwać” w powiecie tucholskim z policjantami z Bydgoszczy
Czytaj całość
Spotkanie bydgoskich policjantów Wydziału Prewencji z dyrektorami szkół powiatu tucholskiego było doskonałą okazją, żeby przybliżyć założenia realizowanego przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszcz program prewencyjny „Zapobiegać – przetrwać”.

Tematem narady, w której uczestniczyli dyrektorzy szkół powiatu tucholskiego, była realizacja zadań obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.

Monika Karska z bydgoskiej policji podsumowała fu...
Wybierz stronę: |<  <<  <  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55    >  >|