Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Otrzęsiny w Nowodworku (FOTORELACJA)
Czytaj całość
Klasowa sztafeta zakończona piciem mleka, występy artystyczne, namalowanie portretu wychowawcy i sadzenie drzewek - uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi musieli zadać sobie wiele trudu aby stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

Wysiłek włożony w przygotowania do piątkowej (27.09) imprezy z całą pewnością wynagrodziło im jednak publiczne odcinanie ogonów i uroczyste ślubowanie, które złożyli na zakończenie otrzęsin.

Zobacz zdjęcia z dzisie...
Ślubowanie klas pierwszych w Technikum Leśnym (FOTO)
Czytaj całość
W piątek (27.09) odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Zespołu Szkół Leśnych im. Adama Loreta w Tucholi. Podczas uroczystości wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn szkoły.

- Pragniemy, abyście swoją nauką i pracą przyczynili się dla dobra lasów - mówiła podczas wystąpienia dyrektor szkoły Aniela Czyżyk, do nowo przyjętych uczniów technikum leśnego.

Na ślubowaniu zaprezentowała się Orkiestra Lasów Państwowych oraz sygnaliści "Jenot".

(red.)
(f...
O kradzionych różach, telefonach i przyjemności płynącej z czytania
Czytaj całość
We wrześniowy poranek (24.09) biblioteka w Cekcynie gościła Annę Łacinę, znaną młodym czytelnikom głównie za sprawą świetnie napisanych powieści obyczajowych.

W spotkaniu uczestniczyla grupa gimnazjalistów oraz osoby należące do Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy bibliotece. Anna Łacina swobodnie i z dużym zaangażowaniem odpowiadała na pytania dotyczące m.in. inspiracji i pomysłów do pisania książek, zainteresowań i pasji czy wzorców pisarskich. Sposób udzielania odpowiedzi oraz szeroki zakres poruszany...
Podsumowanie Sprzatania świata 2013
Czytaj całość
22 września zakończyła się  jubileuszowa 20. edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska”. Jest to ważna społecznie i ekologicznie inicjatywa w Polsce oraz jedna z największych na świecie. Tradycyjnie pamiętano o tej akcji również w Nadleśnictwie Tuchola.

Głównym celem akcji nie jest typowe sprzątanie, tylko zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, poprzez zachęcenie wszystkich do stosowania w życiu codziennym prostych, ale skutecznych działań - po pierwsze nie śmieć, po drugie reaguj.

Ni...
II nabór do Programu Stypendiów Pomostowych
Czytaj całość
W związku z pismem Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości skierowanym do Zarządu "VIA NATURA" informujemy , że istnieje możliwość o ubieganie się o stypendia (II nabór) - aplikacja dostępna na stronie www.stypendia-pomostowe.pl. O udzielenie rekomendacji zadecyduje kolejność zgłoszeń. Termin składania wniosków wraz z dokumentacją do 7 października 2013 r. Zarząd "VIA NATURA"

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękuję za zaangażowanie w realizację XII edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Dokonaliśmy ...
Poranek Hubertowski: Uczniowie poznali tradycje myśliwskie
Czytaj całość
W poniedziałek (23.09) w Zespole Szkół Leśnych w Tucholi dla uczniów klas pierwszych odbył się tzw. „Poranek Hubertowski”. Celem tej wyjątkowej lekcji było pokazanie tradycji myśliwskich oraz prezentacje kół zainteresowań do których mogą przyłączyć się pierwszoklasiści.

W szkole działają  koła zainteresowań, których celem jest kultywowanie staropolskich tradycji łowieckich. W „Poranku Hubertowskim”  wystąpili  sygnaliści, sokolnicy, kynolodzy i członkowie koła preparatorskiego....
Śladami historii
Czytaj całość
9 września 2013 r. grupa uczniów Technikum Leśnego w Tucholi, szczególnie zaangażowanych w działania kształtujące pozytywny wizerunek szkoły, udała się na wycieczkę do stolicy. Warszawa gościnnie przywitała ich piękną, słoneczną pogodą.
 
Mimo wyjazdu o bardzo wczesnej porze wszystkim dopisywał wyśmienity nastrój. W autobusie rozbrzmiewały pogodne głosy, żarty, rozmowy.  Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Tu emocje i wzruszenia były szczególne. Dzięki zaangażowaniu prz...
Ślubowanie uczniów klas pierwszych ZSLiA
Czytaj całość
Uroczystość ślubowania klas pierwszych Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego rozpoczęto o godzinie 10.30 w Książnicy Tucholskiej. Podczas ślubowania wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn narodowy.

Dyrektor szkoły, Regina Wrębel, skierowała do pierwszoklasistów kilka ciepłych słów życząc sukcesów i powodzenia w murach nowej szkoły. Pierwszacy ślubowali uroczyście, być godnymi miana szkoły uczniami.

(red.)
(fot. pmk) ...
Kalendarz szkolny 2013/2014 - dzisiaj rozpoczęcie
Czytaj całość
W roku szkolnym 2013/2014 naukę we wszystkich typach szkół rozpocznie 4 615 tys. uczniów, tj. o ok. 45 tys. mniej niż w roku ubiegłym. Największy spadek występuje w szkołach ponadgimnazjalnych – o 25 tys., nowy rok rozpocznie w nich do 1 315 tys. uczniów. Liczba uczniów w gimnazjach spadnie o ok. 20 tys. i będzie wynosić 1 140 tys. uczniów. Na ubiegłorocznym poziomie pozostanie liczba uczniów w szkołach podstawowych – ok. 2 160 tys.

Dziś rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Aby dobrze sobie zaplanować nauk...
Sejm przyjął ustawę sześciolatkową
Czytaj całość
W piątek 30 sierpnia Sejm RP przyjął projekt tzw. ustawy sześciolatkowej. Ustawa trafi teraz do Senatu. Zgodnie z projektem tzw. ustawy sześciolatkowej, datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków pozostaje 1 września 2014 r.

Jednocześnie proponuje w nim się aby:

1. od września 2014 roku klasy 1-wsze liczyły do 25 uczniów. Taki przepis ma obowiązywać od września 2014 roku i docelowo dotyczyć klas I - III (we wrześniu 2014 klasy I-wsze, we wrześniu 2015 r. klasy I-wsze i II-gie, od września 2016 r. klasy I - III);
...
Wybierz stronę: |<  <<  <  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57    >  >|