Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
"Spacer po prawie" - edukacja prawna młodzieży (FILM)
Czytaj całość
„Spacer po prawie” to tytuł filmu przygotowanego i wyprodukowanego przez Krajową Radę Radców Prawnych. Film w przystępny sposób przybliża uczniom szkół ponadgimnazjalnych aspekty związane z funkcjonowaniem sądów, działalnością radców prawnych i adwokatów oraz funkcjonowaniem organów administracji rządowej i pozarządowej.

Krajowa Rada Radców Prawnych jest stroną podpisanego 13 lutego 2013 r. porozumienia z Ministerstwem Sprawiedliwości dotyczącego współpracy w zakresie realizowania, ro...
Studia podyplomowe pt. „Zarządzanie terenami zielonymi”
Czytaj całość
Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi w zbliżającym się roku akademickim rozpoczyna nabór na dwusemestralne niestacjonarne studia podyplomowe pt. „Zarządzanie terenami zielonymi”.

Celem studiów jest zapoznanie uczestników z zasadami zarządzania i kreowania terenów zielonych z uwzględnieniem najnowszych kanonów obowiązujących w architekturze krajobrazu oraz najkorzystniejszych rozwiązań z punktu widzenia świata przyrody i człowieka. Studia skierowane są do wszystkich absolwentów szkół wy...
Ustawa przedszkolna na finiszu
Czytaj całość
Na posiedzeniu połączonych komisji sejmowych: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej (14 maja br.) odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1312), zawierającej nowelizację dotyczącą tzw. ustawy przedszkolnej.

W uzasadnieniu do projektu minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podkreśliła, że celem zmian jest systematyczne zwiększanie dostępności wychowania przedszkolnego oraz zapewnienie wszystkim dzieciom w wieku od...
Uczennice ZSLiA mistrzami Powiatu (FOTO)
Czytaj całość
Piłka nożna – Igrzyska szkolne

W ramach rozgrywek Szkolnych Igrzysk Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Tucholskiego odbyła się kolejna impreza sportowa. Tym razem były to mistrzostwa powiatu tucholskiego w piłce nożnej dziewcząt na „Orliku” szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Tucholskiego.

Gospodarzem mistrzostw był Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

Zawody odbyły się na boisku orlika przy Zespole Szkól Ogólnokształcących. Otwarcia...
„Małą Ojczyzną Mą Nasze Bory Są”
Czytaj całość
Chęć uczestnictwa w V Edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Małą Ojczyzną Mą Nasze Bory Są” skłoniła uczniów z 6 szkół z terenu powiatu tucholskiego do przybycia do Szkoły Podstawowej w Śliwicach.

Do rywalizacji przystąpiły dzieci ze szkół w Bysławiu, Tucholi, Pruszczu, Raciążu oraz Gostycynie. W pracach komisji oceniającej wiedzę uczestniczył Zenon Dejnowski wraz z Hanną Kwiatkowską z Urzędu Gminy w Śliwicach oraz Marianem Szymańskim z Nadleśnictwa Trzebciny.

Każda ze szk&o...
Limit w pierwszej klasie. Do 25 uczniów w 2014 roku
Czytaj całość
MEN chce wprowadzić limity liczebności oddziałów w szkole podstawowej. Od września 2014 roku klasy pierwsze nie będą mogły liczyć więcej niż 25 uczniów.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty, która zawiera rozwiązania dotyczące obniżenia wieku spełniania obowiązku szkolnego, została właśnie skierowana do uzgodnień i konsultacji społecznych. Zawiera zmiany zapowiedziane dwa tygodnie temu przez premiera Donalda Tuska.

Zgodnie z najnowszą propozycją resortu edukacji, we wrześniu 2014 r. naukę w pierwszej klasie rozp...
Higiena na 90%. Państwowa Inspekcja Sanitarna skontrolowała szkoły
Czytaj całość
Dziewięć na dziesięć szkół zapewnia uczniom właściwe warunki do utrzymania higieny osobistej - wynika z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Sanitarną w 2012 r.

W porównaniu z rokiem 2011 z 84% do 90,2% wzrósł odsetek szkół zapewniających odpowiednie warunki higieniczne - papier toaletowy, mydło czy ręczniki w toaletach.

Mniej szkół (313 wobec 704 w ub.r.) nie zapewniło dostępu do ciepłej bieżącej wody we wszystkich sanitariatach dla uczniów. W 2012 roku przeprowadzono pod tym kąt...
Matura 2013 rozpoczęta
Czytaj całość
Już dzisiaj absolwenci szkół średnich rozpoczynają maturę. W tym roku egzamin maturalny, zarówno w części ustnej, jak i części pisemnej, będzie przeprowadzany od 7 do 28 maja.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia!

(red.)
(fot. archiwum prywatne - pk) ...
Rząd wrócił do przedszkola. 700 milionów w tym roku dla gmin
Czytaj całość
700 mln zł przeznaczy w 2013 r. rząd na program przedszkolny: 500 mln zł będzie na obniżenie opłat wnoszonych przez rodziców za pobyt dzieci w przedszkolach, a 200 mln zł na doposażenie przedszkoli - poinformował premier Donald Tusk.

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, przygotowany przez MEN. Zgodnie z nim od 1 września br. opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej - powyżej pięciu godzin bezpłatnych - wyniesie nie więcej niż jeden zł.

Obecnie, jeśli dziecko przebywa w prz...
Przedszkola: reanimacja. 1 września dotacje trafią do gmin
Czytaj całość
Od 1 września 2013 r. opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej wyniesie złotówkę, a do gmin trafią dotacje. - Dobrze, że projekt został utrzymany przy życiu - komentuje Marek Olszewski ze ZGW RP.
  - Mogę dzisiaj zakomunikować, że jest decyzja ostateczna, że program przedszkolny już od września 2013 r. będzie obejmował tym projektem „złotówka za godzinę" wszystkie (dodatkowe-PAP) godziny pobytu dziecka w przedszkolu - powiedział w piątek premier Donald Tusk. Szef rządu wyjaśnił, że propozycja ta ma uchron...
Wybierz stronę: |<  <<  <  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59    >