Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Uczniowie ZSL "wystrzelali" złoto
Czytaj całość
W dniach 12-13.04.2013 r. w Starościnie odbyły się III Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Udział w zawodach wzięło sześć szkół. Każda z nich wystawiła pięcioosobową reprezentację.
 
Drużyna ZSL w Tucholi, w składzie- Justyna Łukasiewicz, Hanna Grabowska, Oliwia Wiśniewska, Michał Lenart i Błażej Chabasiński kolejny raz potwierdziła swoje wysokie umiejętności strzeleckie. Zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej walka trwała do samego końca. Ostatni strzał zawodów w wyko...
Rząd nie podjął decyzji o dotacjach dla gmin za przedszkola
Czytaj całość
Od 1 września 2014 r. opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej wyniesie złotówkę; w sprawie dotacji dla gmin rząd ostatecznej decyzji nie podjął - informuje minister edukacji Krystyna Szumilas.

Rada Ministrów zdecydowała, że ministerstwo edukacji ma od nowa napisać projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Tym samym pod znakiem zapytania stanęły plany przekazania do gmin od września tego roku dotacji na przedszkola.

"Od 1 września 2014 r. wszystkie godziny, które są ponad pięciogodzinny bezpł...
Unia dla dzieci. Od lipca samorządy będą mogły ubiegać się o pieniądze
Czytaj całość
200 mln zł z Unii Europejskiej ma być w 2013 r. przeznaczone na modernizację oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. O środki unijne samorządy będą mogły ubiegać się od lipca.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się konsultacje projektu dokumentu "Zasady przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w zakresie modernizacji oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach podstawowych" w ramach Programu Kapitał Ludzki.

W tym tygodniu dokument ten zostanie skierowany pod obrady Kom...
„Moje Gotowanie” - gastronomiczny konkurs w ZSLiT
Czytaj całość
Wewnątrzszkolny konkurs gastronomiczny „Moje Gotowanie” odbył się w trzech etapach, w których uczniowie szkoły zawodowej oraz technikum gastronomicznego prześcigali się w pomysłach i umiejętnościach praktycznych. Jury pod kierownictwem Pani Aleksandry Browarskiej, oceniało prace pod kątem prawidłowości przeprowadzonych procesów technologicznych, higieny produkcji, pomysłowości, dekoracji oraz walorów smakowo zapachowych potraw.

Do ostatniego etapu konkursu przeszły trzy osoby z największą ilością zdobytych punktów, ...
Drzwi otwarte Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych
Czytaj całość
"Drzwi otwarte" szkoły stwarzają okazje dotarcia do szczegółowych wiadomości o placówce, kierunkach kształcenia, wyposażeniem pracowni komputerowych oraz przedmiotowych, kół zainteresowań oraz samego budynku.

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych 5 kwietnia, jako trzecia szkoła w naszym regionie zorganizowała "drzwi otwarte". Na odwiedzające placówkę grupy gimnazjalistów czekali uczniowie oraz nauczyciele którzy oprowadzali po salach lekcyjnych oraz terenie szkoły.

Na...
Koncert rockowy inny niż wszystkie
Czytaj całość
Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Tucholi oraz Gimnazjum nr 2 w Stobnie wzięli udział w spotkaniach profilaktycznych, które odbyły się 5 kwietnia (piątek) w Tucholskim Ośrodku Kultury. Wzięło w nich udział około 300 gimnazjalistów.

Spotkania zostały zorganizowane w formie koncertów rockowych połączonych z prelekcjami i dyskusjami o tematyce uzależnień i walki z nimi. Młodzież miała też okazję przekonać się, jak widzi świat osoba będąca pod wpływem alkoholu. A to za sprawą założenia tzw. alkogogli, czyli okularów o specjalnej ...
Złoty jubileusz szkoły
Czytaj całość
W 2015 roku Zespół Szkół Leśnych w Tucholi obchodzić będzie złoty jubileusz. To już 50 lat minie od czasu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli próg szkoły. Z tej okazji powstaje wyjątkowy album przedstawiający dzieje ZSL oraz losy jego nauczycieli i wychowanków.

Publikacja będzie mieć układ dekadowy. W ramach poszczególnych dziesięcioleci pojawi się pięć zasadniczych wątków, skoncentrowanych wokół następujących kręgów tematycznych: ludzie (uczniowie, nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie kół ...
Są kryteria pomocy. MEN czeka na wnioski do końca kwietnia
Czytaj całość
29 i 30 kwietnia mija termin składania pierwszych w tym roku wniosków o zwiększenie subwencji oświatowej. Do przedostatniego dnia kwietnia samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne klas oddanych do użytku w pierwszych trzech kwartałach 2013 r. (kryterium V).

Trzeba pamiętać, że dofinansowanie przysługuje jedynie w przypadku, gdy w szkołach i placówkach nastąpił wzrost liczby sal lekcyjnych w porównaniu z rokiem 2012. Podstawą do ustalania, że danej JST przysługuje to dofinansowanie, ...
Uczniowie ZSLiT laureatami Wojewódzkiego Konkursu Firm Symulacyjnych
Czytaj całość
20 marca 2013 w Muzeum Etnograficznym w Toruniu uczniowie z tucholskiej szkoły otrzymali skaner oraz dyplom - nagrody w wojewódzkim konkursie firm symulacyjnych.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących zawodowo i uczestniczących w projekcie systemowym „Nowa jakość kształcenia zawodowego w województwie kujawsko-pomorskim”, w ramach zadania „Przedsiębiorczość w praktyce”.

Karol Głomski, Damian Grzonkowski, Patryk Hope, Roman Karczewski, Arkadiusz Karczyński, Mateu...
Wielkanocne dekoracje stołów w ZSLiT
Czytaj całość
W środę (27.03) w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych odbył się szkolny konkurs na Wystrój Stołu Wielkanocnego. W zmaganiach udział wzięło 7 dwuosobowych drużyn z pierwszej klasy technikum o profilu gastronomicznym. Przy ocenie uwzględniono zgodność menu z charakterem uroczystości, prawidłowość nakrycia stołu, estetyka i prawidłowość wykonania karty dań. Uczniowie prezentując dekorację swoich stołów, już w trakcie konkursu, stworzyli świąteczny nastrój.

Celem konkursu było sprawdzenie praktycznych umiejętności i ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59    >