Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Spotkania informacyjne dla rodziców 6-latków
Czytaj całość
W dniach 9 – 11 kwietnia w Tucholi odbędą się spotkania informacyjne dla rodziców dzieci 6-letnich pn. „Sześciolatek w szkole”. W programie: informacja dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tucholi, prezentacja „Dziecko sześcioletnie w szkole”, pytania, dyskusja.


ZEBRANIA ODBĘDĄ SIĘ  W TUCHOLSKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

- 9 kwietnia 2013 r. (wtorek) o godz. 16.00
w Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi, ul. Pocztowa 10

Drzwi otwarte Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych
Czytaj całość
W sobotę 23 marca odbyły się "Drzwi otwarte" Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi. ZSLiA jako drugie zaprezentowało dla uczniów kończących w tym roku gimnazjum, swoją ofertę edukacyjną.

Uczniowe i nauczyciele szkoły oprowadzali gimnazjalistów oraz ich rodziców po terenie placówki. Przyszli uczniowe mieli szansę dotarcia do szczegółowych wiadomości o placówce, kierunkach kształcenia oraz wyposażeniem jakie szkoła ma w swoich pracowniach.

Podczas "Drzwi otwartych...
Spotkanie dzieci z pisarką Małgorzatą Strzałkowską
Czytaj całość
W piątkowe popołudnie (22.03) w sali multimedialnej tucholskiej biblioteki odbyło się wyjątkowe spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci Małgorzatą Strzałkowską. Pisarka podczas spotkania opowiedziała dzieciom, w jaki sposób tworzy się książkę i zaprezentowała oryginały ilustracji do nich stworzonych.

Na zakończenie Pani Małgorzata odpowiadała dzieciom na trudne pytania dotyczące tworzenia opowiadań i bajek. Wszystkie dzieci podziękowały za przybycie gromkimi brawami. Była również możliwość zdobycia autografu od pisa...
Spotkanie policjantów z młodzieżą w Zespole Szkół Leśnych
Czytaj całość
W Zespole Szkół Leśnych w Tucholi odbyły się we wtorek (19.03) zajęcia edukacyjne poświęcone przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej w internecie. W spotkaniu przeprowadzonym przez asp. sztab. Tomasza Trybuszewskiego i asp. Adama Kumkowskiego z Zespołu ds. Nieletnich Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy udział wzięli uczniowie klas I-III technikum.

Podczas zajęć został wyświetlony film dotyczący zjawiska przemocy internetowej, z którego uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wielki wielki jest to problem, w jakich formach występuje oraz za...
Tak witali kalendarzową wiosnę uczniowie SP 5 w Tucholi
Czytaj całość
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi witali pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Kolorowy korowód przeszedł ośnieżonymi uliczkami Rudzkiego Mostu z muzyką i okrzykami "Chcemy wiosny!", "Precz z zimą!".

Każda klasa witała upragnioną już przez wszystkich porę roku inną barwą. Gaiki, kwiaty, nakrycia głowy wykonane zostały przez uczniów w wybranym przez klasę kolorze. Mimo mrozu humory dzieciom i nauczycielom dopisywały. Wszak wszyscy mamy nadzieję, że niedługo zawita prawdziwa - nie tylko kalendarzowa - wiosna.
Zawody Młodych Leśników
Czytaj całość
Po raz czwarty studenci Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, działający w Kole Leśników, zorganizowali zawody dla uczniów klas maturalnych szkół leśnych. W tym roku Zawody Młodych Leśników, bo tak nazywa się impreza, były wyjątkowo mocno obsadzone. Wzięło w nich udział dziewięć trzyosobowych reprezentacji z: Goraja, Milicza, Rogozińca, Rucianego-Nidy, Starościna, Tucholi, Tułowic, Warcina i Zagnańska. Uczniowie walczyli o zwycięstwo drużynowe dla swojej szkoły, a także miejsca w klasyfikacji indywidualnej, które ...
Mistrzowskie stoisko
Czytaj całość
Zespół Szkół Leśnych w Tucholi świetnie zaprezentował się podczas V Świeckich Targów Edukacyjnych i Pracy, które odbyły się 14 marca 2013 r. w Świeciu. Szkoła zdobyła I miejsce w konkursie na najlepiej prezentujące się stoisko w kategorii placówek ponadgimnazjalnych.

Świeckie targi są doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, a także zdobycia informacji o praktykach zawodowych. Tegoroczna edycja imprezy zgromadziła aż 64 wystawców.

ZSL w Tucholi ...
Minister zmienia zdanie w sprawie bibliotek
Czytaj całość
Współpraca bez łączenia. Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni wycofał się z pomysłu łączenia bibliotek szkolnych i publicznych.

Po poniedziałkowym spotkaniu ze środowiskiem bibliotekarzy zaproponował przygotowanie modelu współpracy obu rodzajów bibliotek.

„Uznaliśmy po tej dyskusji, że zapis o bibliotekach szkolnych usuniemy z założeń do ustawy o poprawie warunków świadczenia usług przez samorządy, aby najpierw w praktyce sprawdzić, jak na terenie samorządu mogą ze sobą współpracow...
Rada Powiatu: Nie obniżono dodatku motywacyjnego dla nauczycieli
Czytaj całość
Podczas sesji rady powiatu emocje wywołał projekt uchwały w sprawie obniżenia do 0,75 % dodatku motywacyjnego dla nauczycieli. W obronie jego dotychczasowej wysokości – 4,75 % wystąpił radny Jerzy Kowalik. Radny przyszedł na sesję wyposażony nie tylko w argumenty słowne , ale także w symboliczną skarbonkę, na której wydrukował różnicę pomiędzy subwencją na oświatę, która wpływa do powiatowej kasy, a pieniędzmi rzeczywiście na nią wydawanymi.

Z tego prostego wyliczenia wynikało wprost, że z subwencji w 2013 roku, na inne c...
Drzwi otwarte w Liceum Ogólnokształcącym
Czytaj całość
Po targach edukacyjnych które odbyły się 1 marca w Książnicy Tucholskiej nadszedł czas na "drzwi otwarte" szkół ponadgimnazjalnych w Tucholi. Jako pierwszy swoją ofertę edukacyjną przedstawił Nowodworek.

W sobotę 16 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz ich rodzicie mogli zapoznać się z dokładną ofertą edukacyjną szkoły, dowiedzieć się więcej na temat kierunków jakie w swojej ofercie ma placówka oraz zobaczyć życie szkoły "od kuchni&qu...
Wybierz stronę: |<  <<  <  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59    >