Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Drzwi otwarte w Liceum Ogólnokształcącym
Czytaj całość
Po targach edukacyjnych które odbyły się 1 marca w Książnicy Tucholskiej nadszedł czas na "drzwi otwarte" szkół ponadgimnazjalnych w Tucholi. Jako pierwszy swoją ofertę edukacyjną przedstawił Nowodworek.

W sobotę 16 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz ich rodzicie mogli zapoznać się z dokładną ofertą edukacyjną szkoły, dowiedzieć się więcej na temat kierunków jakie w swojej ofercie ma placówka oraz zobaczyć życie szkoły "od kuchni&qu...
200 PYTAŃ O OŚWIATĘ. W bibliotece szkolnej tylko nauczyciel
Czytaj całość
Moje stanowisko w sprawie bibliotek jest jednoznaczne: uczeń powinien mieć dostęp do biblioteki szkolnej w szkole. W bibliotece szkolnej musi być zatrudniony nauczyciel - podkreślała na czacie w naszej redakcji minister edukacji Krystyna Szumilas.

Za wszystkie nadesłane pytania bardzo Państwu dziękujemy - otrzymaliśmy ich blisko 200. Nie udało się wszystkich przedstawić Pani Minister, ale mamy zapewnienie, że udzieli odpowiedzi na naszej witrynie pod adresem www.samorzad.pap.pl. Wybierzemy więc najciekawsze, najczęściej powtarzające się problemy.
<...
Najzdolniejsi uczniowie dostali stypendia
Czytaj całość
20 najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z gminy Tuchola otrzymało dziś, z rąk burmistrza stypendia, które zostały przyznane na okres od 1 lutego do 30 czerwca 2013 r. i wynoszą odpowiednio - dla uczniów szkół podstawowych 96,00 zł miesięcznie (kwota całościowa 480 zł), dla gimnazjalistów 160,00 zł miesięcznie (kwota całościowa 800 zł)

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski i przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Renata Madej na dzisiejszej uroczystości w Urzędzie Miasta, wręczyli...
6-latek da radę. Ministerstwo edukacji jest dobrej myśli
Czytaj całość
Z ogólnopolskich badań wynika, że sześciolatek poradzi sobie w pierwszej klasie szkoły podstawowej - przekonywał w Szczecinie wiceminister edukacji Przemysław Krzyżanowski podczas regionalnej gali konkursu "Mam 6 lat".

Celem konkursu jest popularyzacja inicjatyw, które pomagają sześcioletnim dzieciom w adaptacji do warunków szkolnych.

"Badania Instytutu Badań Edukacyjnych wskazują, że dziecko sześcioletnie bez problemu poradzi sobie razem z dzieckiem siedmioletnim w pierwszej klasie szkoły podstawowej" -...
Drzwi otwarte okazją do promocji szkoły
Czytaj całość
„Drzwi otwarte” szkół średnich to dla uczniów trzecich klas gimnazjum niepowtarzalna okazja do dokładnego zapoznania się z informacjami o szkole. Taka forma promocji stwarza szansę dotarcia do szczegółowych wiadomości o placówce, kierunkach kształcenia, wyposażeniem pracowni komputerowych oraz przedmiotowych, kół zainteresowań, czy samego budynku. Poprzez "Drzwi otwarte" przyszli uczniowie mają również okazję poznać nauczycieli oraz młodzież uczącą się w szkole średniej.

Znane są już termi...
Laureaci konkursów Kuratora Oświaty
Czytaj całość
W roku szkolnym 2012 / 2013 dla uczniów szkół podstawowych zorganizowano konkursy przedmiotowe z języka polskiego, matematyki oraz przyrody. Olimpiady odbywały się w kilku etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Aby zakwalifikować się do kolejnego etapu, uczeń musiał zdobyć określoną liczbę punktów. Tytuł laureata konkursu otrzymuje uczeń, który uzyskał co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania na etapie wojewódzkim.

Oto laureaci konkursów przedmiotowych Kuratora Oświaty dla uczniów szk&...
Wybierz stronę: |<  <<  <  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59