Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Sukces uczniów ZSLiT w konkursie Poezji Leśnej o Laur Adama Loreta
Czytaj całość
27 maja 2015 r. w Technikum Leśnym odbył się V Konkurs Poezji Leśnej o Laur Adama Loreta.

Laureatami na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zostali uczniowie ZSLiT:

- w turnieju recytatorskim – I miejsce zajął Karol Żmich z kl. III TL- w turnieju poezji śpiewanej – I miejsce zdobyła Ewa Talaśka z kl. II TŻ.Nagrodzeni uczniowie osiągali sukcesy w tym konkursie także w latach ubiegłych, co świadczy o ich uzdolnieniach i stałym doskonaleniu umiejętności. ...
Laureatka konkursu: Jestem szefową
Czytaj całość
W dniu 17 czerwca 2015 r. w Sali Kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się uroczyste ogłoszenie wynikówogólnopolskiego konkursu JESTEM SZEFOWĄ, którego organizatorem jest Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania, a głównymi partnerami Minister Edukacji Narodowej oraz Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce.

Projekt cieszy się wielką popularnością. Tegoroczny konkurs to już VI edycja. Jego adresatami, a w zasadzie adresatkami są uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, kt&o...
Na podium coraz ciaśniej!
Czytaj całość
Dzięki uprzejmości portalu internetowego perspektywy.pl przedstawiamy Ranking Szkół Wyższych 2015. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej komunikatem i odwiedzenia strony www.ranking.perspektywy.pl. Redakcji perspektywy.pl serdecznie dziękujemy!

Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski zwyciężyły ex aequo w XVI Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2015. Na trzecim miejscu ponownie znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na kolejnych miejscach plasują się trzy najlepsze polskie politechniki: na miejscu czw...
Konkurs plastyczny "Nie! Patologiom społecznym - żyj zdrowo"
Czytaj całość
13 czerwca odbył się etap rejonowy konkursu plastycznego i rysunkowego Polskiego Czerwonego Krzyża pt. "Nie! Patologiom społecznym - żyj zdrowo". Do konkursu przystąpiło 11 szkół podstawowych z Powiatu Tucholskiego. Komisja  konkursowa  dokonała przeglądu wszystkich prac, oddzielnie w każdej grupie wiekowej i wyłoniła laureatów wśród prawie 300 uczniów. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych. Konkurs zrealizowano ze środków Gminy Tuchola i wsparcia rzeczowego PCK.

Lista nagrodzonych:  
Wizyta młodzieży z Hagenow
Czytaj całość
W tym roku Tucholę po raz kolejny odwiedziła grupa niemieckiej młodzieży z Hagenow uczestnicząca w wymianie organizowanej przez tucholski Nowodworek. W programie znalazły się odwiedziny w Starostwie Powiatowym, w którym rolę gospodarzy pełnili Starosta Michał Mróz oraz Członek Zarządu Powiatu Jerzy Kowalik.

W programie znalazły się nie tylko opowieści o historii powiatu czy informacje o jego zadaniach, ale także był czas na rozmowę o różnicach w kontaktach międzynarodowych wczoraj i dziś (Starosta Tucholski Michał Mróz przypo...
Sukces uczennic ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu w konkursie "W zgodzie z naturą"
Czytaj całość
Uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Pruszczu Agnieszka Grudzina i Patrycja Zakrzewska wzięły udział w Konkursie Wojewody Kujawsko - Pomorskiego "W zgodzie z naturą". Konkurs składał się z części testowej, po której 13 najlepszych uczniów przystąpiło do części ustnej. Po wylosowaniu zestawu pytań uczniowie odpowiadali przed komisją oceniającą poziom ich odpowiedzi.Tematyka konkursu obejmowała szeroko rozumianą ochronę środowiska naturalnego, bioróżnorodność, równowagę biologiczną środowisk i znajomość instytuc...
Uczeń Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych drugi w Polsce!
Czytaj całość
W dniach 29-30 maja 2015r. W Olsztynie odbył się finał centralny XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W 9 blokach tematycznych startowało 223 uczniów z całej Polski.

Poszczególne zadania teoretyczne i praktyczne oceniali pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Każdy z uczniów musiał wykazać się rozległą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, które znacznie wybiegają ponad to, czego można nauczyć się w szkole.

Etap centralny ogólnopolskiej olimpiady zakończył się ogromnym s...
Członkowie tucholskiej „Złotnicy” uczyli najmłodszych sztuki haftu i rzeźby
Czytaj całość
Już po raz ósmy Zespół Haftu Kaszubskiego „Złotnica” prowadził warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej nr 5 w Tucholi.

Zajęcia trwały w okresie od 19 do 21 maja br. W trakcie trzech dni twórcy zespołu: hafciarki, rzeźbiarze i plecionkarz pokazywali i uczyli dzieci podstaw haftu, tworzenia wzorów kaszubskich, wyjaśniali podstawy haftu czepcowego.

Rzeźbiarze Robert Baranowski i Marian Łazarowicz pokazywali, jak należy posługiwać się dłutem, szlifować i dobierać kolory dla ...
Kolejna edycja konkursu Mały Poliglota w Raciążu
Czytaj całość
Mały Poliglota - wcale nie jest taki mały. Okazało się to 23 maja br., kiedy Szkoła Podstawowa w Raciążu przeprowadziła VII Festiwal Kulturalno - Artystyczny Mały Poliglota.

Wzięły w nim udział dzieci z klas I – II powiatu tucholskiego, które reprezentowały następujące szkoły: SP nr 1, SP nr 3, SP nr 5 w Tucholi, Zespół Szkół w Żalnie, SP w Kiełpinie, SP w Legbądzie, SP w Wielkiej Kloni, Zespół Szkół w Gostycynie, SP w Raciążu.

Uczestnicy konkursu recytowali wiersze i śpiewali piosenki w jęz...
Obchody Dnia Patrona w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi
Czytaj całość
Obchody Dnia Patrona, Leona Janty – Połczyńskiego, na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. Święto to ma propagować wśród uczniów znajomość najważniejszych faktów związanych z jego życiem i działalnością, przypominać o wartościach patriotycznych i rozwijać je wśród młodzieży.

W piątek, 22 maja w Książnicy Tucholskiej odbyła się część artystyczna adresowana głównie do uczniów klas I, którzy wcześniej wzięli udział w I etapie konkursu na temat Leona Janty – Połczyńskiego.
Wybierz stronę: |<  <<  <  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101    >  >>  >|