Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Dyżury radnych Porozumienia Samorządowego Rady Miejskiej w Tucholi
Czytaj całość
Ireneusz Wesołowski, Krzysztof Joppek - 15 czerwca 2015 roku Urząd Miejski w Tucholi, pokój 112, godz. 15.30 - 17.00 Renata Madej, Jan Świerczyński, Waldemar Kierzkowski - 16 czerwca 2015 roku - Urząd Miejski w Tucholi, pokój 112, godz. 15.30 -17.00 Henryk Obuchowski, Dariusz Karnowski, Karolina Dąbrowska - 17 czerwca 2015 roku, Urząd Miejski w Tucholi, pokój 112, godz. 15.30 - 17.00 Tomasz Wegner - 16 czerwca 2015 roku, Świetlica Wiejska w Białowieży, godz. 18.00 - 19.00, Świetlica Wiejska w Stobnie godz. ...
Świetlice wiejskie w Gminie Tuchola
Czytaj całość
Poniżej przestawiamy wykaz świetlic w gminie Tuchola, wraz z osobami prowadzącymi i godzinami ich otwarcia. Wykaz odszukaliśmy w materiałach sesyjnych do 8 sesji rady Miejskiej w Tucholi.(Red.)
(fot. Dominika Grzonkowska) ...
Tucholski rynek na okładce przewodnika „Lubię tu być. Kujawsko-Pomorskie”
Czytaj całość
Wizytówka Tucholi, czyli zrewitalizowana starówka z fontanną znalazła się na okładce przewodnika „Lubię tu być. Kujawsko-Pomorskie”.

„Niezmiernie cieszy mnie, że spośród miast i gmin całego województwa kujawsko-pomorskiego na okładkę wydawnictwa trafiło zdjęcie właśnie tucholskiego rynku z fontanną. Wybór ten jest najlepszym dowodem na to, iż mamy piękną starówkę, która jest wizytówką nie tylko Tucholi, ale także całego regionu” – mówi burmistrz Tucholi Tadeusz...
O Zrzeszeniu Kaszubsko Pomorskim na sesji
Czytaj całość
Podczas 8 sesji Rady Miejskiej w Tucholi, prezes tucholskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego - pan Piotr Grzywacz, przedstawił sprawozdanie z działalności Zrzeszenia w 2014 roku.

Sprawozdanie jest dostępne w materiałach sesyjnych do VIII Sesji Rady Miejskiej: TUTAJ na stronie 53. ...
Rozmowy przedstawicieli NSZZ „Solidarność” z władzami Powiatu
Czytaj całość
27 maja 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Tucholi odbyły się rozmowy przedstawicieli NSZZ „Solidarność” z władzami Powiatu, poświęcone propozycji Zarządu wprowadzenia zmian w Regulaminie wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Powiatu Tucholskiego, polegających na obniżeniu nauczycielom dodatku motywacyjnego.

Stronę związkową reprezentowali: Przewodniczący Zarządu Regionu Bydgoskiego, Leszek Walczak, Przewodniczący Zarządu Oddziału w Tucholi, Dariusz Siciński i Przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracownik&o...
Edmund Kowalski Honorowym Obywatelem Gminy Tuchola
Czytaj całość
Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Tucholi (29.05.2015), radni jednogłośnie podjęli uchwałę o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Gminy Tuchola, byłemu burmistrzowi Edmundowi Kowalskiemu.

Uroczystość wręczenia tego zaszczytnego tytułu odbędzie się podczas sesji Rady Miejskiej 25 czerwca 2015 roku. Pod wnioskiem w tej sprawie, skierowanym do Kapituły Honorowego Obywatela Gminy Tuchola, podpisało się ponad 100 mieszkańców Gminy.

Edmund Kowalski był w przeszłości długoletnim dyrektorem Przedsiębiorstwa Komunalnego, radnym ...
O Borowiackim Towarzystwie Kultury na sesji
Czytaj całość
Podczas 8 sesji Rady Miejskiej w Tucholi, prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury - pani Maria Ollick, przedstawiła sprawozdanie z działalności Towarzystwa w 2014 roku. Radni obejrzeli również ciekawą prezentację związaną z tym tematem.

Sprawozdanie jest dostępne w materiałach sesyjnych do VIII Sesji Rady Miejskiej: TUTAJ na stronie 37 ...
27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego
Czytaj całość
27 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto to ustanowił Sejm RP w 2000 roku dla upamiętnienia daty pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

Zobacz również: 25 lecie Komitetu Obywatelskiego „Solidarność„ w Tucholi

Przystępując w 1989 do zmian ustrojowych, uznano przywrócenie lokalnej samorządności za jeden z najważniejszych kroków w budowie demokratycznego państwa, zmierzającemu ku temu, aby Polacy otrzymali pra...
VIII sesja Rady Miejskiej w Tucholi
Czytaj całość
VIII sesja Rady Miejskiej w Tucholi odbędzie się 29 maja 2015 r. (piątek) o godz. 9.00 w sali 203 Urzędu Miejskiego, pl. Zamkowy 1.


Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Wybór sekretarza  sesji.
4. Przyjęcie protokołu z VII sesji Rady Miejskiej
5. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje z VII sesji.
6. Informacja o pracy Burmistrza Tucholi.
7. Składanie wniosków i interpelacji.
8. Rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Tuchola za 201...
Konkurs na dotacje dla organizacji rozstrzygnięty
Czytaj całość
13 maja 2015 roku Zarząd Powiatu Tucholskiego rozstrzygnął konkurs na wykonywanie zadań publicznych Powiatu Tucholskiego w 2015 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

Zarząd podejmując Uchwałę nr 20/48/2015 w pełni przychylił się do opinii Komisji Konkursowej, która zdecydowała o przyznaniu dofinansowania wszystkim 20 złożonym ofertom, w pełnym wnioskowanym zakresie. Tym samym z przeznaczonej na konkurs kwoty 10 tys. zł rozdysponowano 9.900,- zł.

Lista dofinansowanych ofert wraz z przyzna...
Wybierz stronę: |<  <<  <  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54    >  >>  >|