Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Wybory Samorządowe. Rejestracja komitetów wyborczych (Stan na 8.09.2014)
Czytaj całość
Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pojawiły się informacje o zarejestrowanych komitetach wyborczych z naszego powiatu, zgłaszających zamiar staru w wyborach samorządowych 16 listopada 2014 roku.

Dotychczas dostrzegliśmy, że zarejestrowano następujące komitety (wg kolejności zgłoszeń) Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe dla Tucholi -€“ Gmina Tuchola Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gmina -€“ Gmina Śliwice Komitet Wyborczy Wyborców Naprzód Gmino Śliwice -€“ Gmina Śliwice Ko...
Paweł Cieślewicz - interpelacja w sprawie zakupu biletów „Arrivy”
Czytaj całość
Przewodniczący rady miejskiej, Paweł Cieślewicz, poinformował, że w okresie pomiędzy sesjami zwrócił się do niego, w imieniu osób starszych i inwalidów, mieszkaniec Tucholi, z prośbą o wyjaśnienie, czy jest możliwość pozostawienie dla tych klientów „Arrivy” dotychczasowej możliwości kupna biletu u konduktora, bez ponoszenia za to dodatkowej opłaty, która jest wysoka. Osoby te, często niedowidzące, nie mogą bowiem poradzić sobie z obsługą automatów, w których można kupić bilety.

W odpowiedzi...
XLIV sesja Rady Miejskiej w Tucholi
Czytaj całość
19 września 2014r. - piątek - w sali 203 Urzędu Miejskiego, pl. Zamkowy 1 odbędzie się XLIV sesja Rady Miejskiej w Tucholi. Początek sesji o godz. 9:00. Materiały sesyjne dostępne są TUTAJ.


Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Wybór sekretarza  sesji.
4. Przyjęcie protokołu z XLIII sesji Rady Miejskiej.
5. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje z XLIII sesji.
6. Informacja o pracy Burmistrza Tucholi.
7. Składanie wniosków i interpelacji.
8....
...
O obwodnicy Tucholi na Facebook’u
Czytaj całość
Na popularnym portalu społecznościowym Facebook utworzony został niedawno specjalny profil poświęcony obwodnicy Tucholi.

Aby go znaleźć, należy w wyszukiwarce portalu wpisać: Obwodnica Tucholi lub kliknąć TUTAJ

Jak napisano, strona poświęcona jest koncepcji budowy obwodnicy miasta Tuchola. Służy ona do kontaktu pomiędzy biurem projektów Vegmar, a stronami zainteresowanymi projektem.

Zobacz również: Silvana Oczkowska gościem sesji Rady Miejskiej

(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Barbara Grontkowska - odpowiedź na wniosek
Czytaj całość
W materiałach do czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Tucholi znalazła się odpowiedź na wniosek radnej z Raciąża, Barbary Grontkowskiej, dotyczący skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 240 Tuchola - Chojnice i drogi powiatowej Raciąż – Piastoszyn. Przypomnimy, że radna wnioskowała o utworzenie lewoskrętu przy tym niebezpiecznym skrzyżowaniu.

Zobacz również: Barbara Grontkowska -€“ wniosek w sprawie przebudowy skrzyżowania

W odpowiedzi na wniosek, Rejon Dróg Wojewódzkich w Tucholi poinformował, że opracowywa...
Henryk Obuchowski - interpelacja w sprawie Czarnej Drogi
Czytaj całość
Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Tucholi (26 VI 2014), radny Henryk Obuchowski złożył interpelację w sprawie przebudowy ulic: Czarna Droga i Sępoleńska. Interpelacja podyktowana była troską o bezpieczeństwo użytkowników tych ulic.

Skonkretyzowane pytanie brzmiało: Jakie są szanse na przedłużenie chodnika na ul. Sępoleńskiej do wysokości Wysokiej Wsi oraz jakie są perspektywy i szanse na wybudowanie ronda przy ul. Sępoleńskiej i Czarna Droga, tuż za wiaduktem.

Interpelacja przekazana zostanie do właściciela tych ulic, cz...
Silvana Oczkowska gościem sesji Rady Miejskiej
Czytaj całość
Przewodnicząca Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Silvana Oczkowska była gościem sesji Rady Miejskiej w Tucholi, która odbyła się w miniony czwartek, 26 czerwca 2014 roku. Wizyta pani przewodniczącej była pokłosiem obrad tejże Komisji, które również odbyły się w Tucholi 9 czerwca tego roku.

Zobacz: W Tucholi obradowała komisja Sejmiku Województwa

Tym razem pani przewodnicząca przyjechała specjalnie po to, aby przedstawić radny...
W Tucholi obradowała komisja Sejmiku Województwa
Czytaj całość
Na stronie internetowej Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego ukazała się relacja z wyjazdowego posiedzenia  Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury. Mówiono oczywiście min. na temat budowy tucholskiej obwodnicy. Warto dodać, że to właśnie po posiedzeniu tej komisji, kierowanej przez radną Silvanę Oczkowską, w marcu ubieglego roku, nastąpiło niewątpliwe przyspieszenie i skonkretyzowanie działań Urzędu Marszałkowskiego w sprawie tej ważnej inwestycji.

Silvana Oczkowska była również gościem s...
Alkohol - wyłącznie dla pełnoletnich!
Czytaj całość
Gmina Tuchola włączyła się w ogólnopolską kampanię „Wakacje bez alkoholu”. Wakacje bez alkoholu, bezpieczne na drodze i nad wodą – to przewodnie tematy kampanii.

Z przeprowadzonej w gminie Tuchola w 2012 roku diagnozy wynika, że badani młodzi mieszkańcy najczęściej swój pierwszy kontakt z alkoholem mieli podczas wakacji. Wypicie alkoholu po raz pierwszy właśnie w czasie wakacji zadeklarowało 22,2 % gimnazjalistów oraz 33,3 % uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Celem kampanii jest uświadomien...
Wybierz stronę: |<  <<  <  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58    >  >|