Civil War - w reżyserii Alexa Garlanda już w kinach! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Civil War - w reżyserii Alexa Garlanda już w kinach! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne Best Film
 
Tłumy gwiazd na premierze filmu.
 
10 kwietnia w warszawskim kinie IMAX® w Cinema City Sadyba odbyła się uroczysta premiera filmu „Civil War” z udziałem gwiazd. Na pokazie pojawili się między innymi: Marcin Meller, Jakub Żulczyk, Paulina Koziejowska i Maciej Orłoś, Bogna Sworowska, Michał Figurski, Karolina Korwin-Piotrowska, Paulina Chapko, Krzysztof Skórzyński, Jacek Rozenek.

Zdjęcia z premiery oraz pozostałe materiały prasowe znajdą Państwo pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/19HfRBjn...

To najdroższa (70 mln dolarów) produkcja kultowego amerykańskiego studia A24. „Civil War” to napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino osadzone
w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie. Film zbiera na całym świecie świetne recenzje (Certified FRESH Rotten Tomatoes), także polscy krytycy zachwycają się najnowszym filmem Garlanda.

Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona fotoreporterka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.

Garland stworzył nowy rodzaj amerykańskiego filmu wojennego: to nie jest tylko przerażająca wizja jutra, to również szczery do bólu obraz prawdziwej wojny.

W obsadzie filmu obok Kirsten Dunst („Psie pazury”, „Na pokuszenie”) znaleźli się Cailee Spaeny („Priscilla”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) oraz Jesse Plemons („Czas krwawego księżyca”).

Prowokacyjny wydźwięk filmu Garlanda polega na radykalnym przeniesieniu obrazów, narzędzi i eufemizmów współczesnej wojny – nalotów, celów cywilnych – na amerykańską ziemię. „To może być dowolny naród, który wdaje się w konflikt, niezależnie od tego, czy jest to wojna domowa czy wojna z sąsiadem. Tym właśnie jest teraz wojna” – mówi Garland.

Garland ma nadzieję, że widzowie wejdą do kina z otwartym umysłem, a wyjdą bez poczucia wyobcowania i być może rozważą w tym kontekście własne kłopoty polityczne.

„Civil War” przedstawia niepokojącą, trzymającą w napięciu i przerażającą wizję, która ma na celu zaalarmować wszystkich, że wokół nas może wkrótce toczyć się wojna, choć tego nie dostrzegamy. Tworząc ten oryginalny amerykański film wojenny, Garland być może zrealizował najbardziej odważny i buntowniczy film w swojej karierze.

„Dorastałem w epoce post-hippie-punk i jest we mnie coś, co każe mi robić wywrotowe rzeczy”, wyjaśnia Garland. „Nic na to nie poradzę. To instynkt. Byłem bardzo młody, kiedy się tego nauczyłem i nigdy się tego nie wyzbyłem. Jest chyba tak, że jak chcesz coś zrobić, to po prostu to zrób”. Dystrybutorami „Civil War” są Best Film i Monolith Films. Best Film odpowiada za dystrybucję kinową filmu.

                                                  ZWIASTUN FILMU

Download images