Dzień Dziecka jest przez cały rok - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Dzień Dziecka jest przez cały rok

Grupa 18 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi bawiła  się w Bydgoszczy na imprezie, której hasłem przewodnim było: Dzień Dziecka jest przez cały rok. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, min: rejsy tramwajem wodnym, czy też prowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki zabawy literackie, plastyczne i muzyczne.

Głównym organizatorem i sponsorem był senator Andrzej Kobiak, który do współpracy przy organizowaniu tej imprezy zaprosił min: prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, z ramienia rzecznika praw dziecka- panią Henrykę Krzywonos- Strychalską oraz panią Halinę Janowską - Giłkę, która zorganizowała przyjazd tucholskiej młodzieży.


Dla wielu dzieci rejs "Słonecznikami" był pierwszą taką okazją w życiu, a ich uśmiechy były najlepszą zapłatą dla organizatorów. (fot. nadesłane)

Wspólnie z młodymi tucholanami bawiły się dzieci z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych oraz mali pacjenci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii.

Dla wielu, z grupy ponad 80 dzieci, rejs "Słonecznikami" - dwoma bydgoskimi tramwajami wodnymi, możliwość obejrzenia miasta z innej, rzecznej perspektywy, był pierwszą taką okazją w życiu, a ich uśmiechy były najlepszą zapłatą dla organizatorów.

W trakcie imprezy, na Przystani Bydgoszcz odbyła się także konferencja prasowa. Jutro będzie najważniejszy dzień dla dzieci, czyli Dzień Dziecka. Wyszliśmy z inicjatywą, by Dzień Dziecka był tak naprawdę przez cały rokmówił senator Kobiak otwierając konferencję. - Trzeba bowiem o nich pamiętać, kochać je i dbać o nie przez cały rok i dlatego też dzień wcześniej organizujemy dla nich cały szereg imprez. Chcieliśmy zaopiekować się dziećmi najsłabszymi, tymi, którym jest najtrudniej i dlatego zaprosiliśmy na tę imprezę dzieci z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii.

(red.)
(fot. nadesłane)